Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Проблем с рутера TP link

feed Процесор, дънна платка, видео карта, RAM памет, захранващ блок, твърд диск, компютърна кутия.
Васил Антонов
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1099
Регистриран: ср фев 25, 2015 12:53
Репутация: 328
пол: Мъж

Проблем с рутера TP link

Мнение от Васил Антонов »

Здравейте от няколко дни има проблем с рутера TP link нещо почна да прави проблеми както си пиша на телефона и изведнъж Уай Фи сигнала спира и трябва да изключвам телефона или самия рутер за да тръгне отново сигналът . Това не е само на един телефон а на всички устройства в къщи с УАЙ ФИ . Имам съмнения че някой се е логнал в моята мрежа и ми взема от сигнала даже имам конкретни подозрения към един злосторник комшия от долния етаж който е бивш свързочник военен с него имаме спорове за едни общо части в мазето където той иска да монтира казан за ракия , а аз се противопоставих на събранието и единствен гласувах против . От тогава въпросния ме мрази и ми прави все номера . Подозренията ми падат върху него и защото забелязах от скоро че си закупил някаква грамадна антена за прихващане на Интеренет ама с нещо като щит което прилича на тези на сателитните чинии за телевизия и той стой на прозореца в тях по цял ден с бинокъл
и нещо следи кой знае какво ? :-k Не искам повече да задълбавам за нашите спорове с него но конкретно ме интересува има ли някаква програма с която да мога видя колко точно и кои устройва се включват в моята УАЙ ФИ мрежа . Благодаря
Прочетено: 1062 пъти
Човек е мярката за всички неща.
Потребителски аватар
Tsurugi
VIP
VIP
Мнения: 15458
Регистриран: ср сеп 23, 2015 03:10
Репутация: 123755
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: Проблем с рутера TP link

Мнение от Tsurugi »

Васо, подобна дискусия по спомен водихме преди година, година и нещо.Причините да нямаш мрежа могат да са 1000.Слагаш кабел и правиш паралелно сравнение, къде има и къде няма.Какъв TP link?!Или трябва на боб да хвърляме?!На първо време през настройките му, си сменяш паролата и казваш какво става.Каналът на който работи може да е пренатоварен и да има интерференции от съседи и прочие...

OXXXXXXX[{#LINUX&&HACK:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:>


剣リナックスをとともに武士

Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284158
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335233
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Проблем с рутера TP link

Мнение от Mozo »

Винаги можеш да провериш по мак адрес закачените устройства вменютона рутера и много бързо ще разбереш дали някой неправомерно се е вързал.
Офтопик:
Уай-Фай :razz:
Изображение
Потребителски аватар
Tsurugi
VIP
VIP
Мнения: 15458
Регистриран: ср сеп 23, 2015 03:10
Репутация: 123755
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: Проблем с рутера TP link

Мнение от Tsurugi »

Ако го намери в камарата други неща, трябва да си знае МАК-овете, а да не говорим, че ако го прави някой печен с цел да му стъжнява живота, то изобщо няма да разбере.

OXXXXXXX[{#LINUX&&HACK:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:>


剣リナックスをとともに武士

Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284158
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335233
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Проблем с рутера TP link

Мнение от Mozo »

Да слага сложна парола с много символи и това е.
Изображение
Потребителски аватар
Tsurugi
VIP
VIP
Мнения: 15458
Регистриран: ср сеп 23, 2015 03:10
Репутация: 123755
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: Проблем с рутера TP link

Мнение от Tsurugi »

Да :съгласен: Но най-сигурното е - спира радиото на легена и ръга мрежов ЮТП кабел, така връзката хем е зад маршрутизатора, хем ония гарантирано се хваща за палците, та ако ще не печен, ами препечен да е :evil3:

OXXXXXXX[{#LINUX&&HACK:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:>


剣リナックスをとともに武士

Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20599
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112177
пол: Мъж

Re: Проблем с рутера TP link

Мнение от Montoya »

Аз сега съм с два тп линка в нас и съм ги нагласил с едни сложни буквено - цифрени пароли поради една причина и тя е, че и двата са удряни от гръмотевици и като им скрия мрежите и сложа филтър по мак адрес и забиват. Иначе принципно от години така процедирам. Със здрав рутер, скривам мрежата и въвеждам филтър по мак адрес. Неудобното е когато искаш да включиш друго устройство, че трябва да го въведеш ръчно в рутера или да изключиш филтрите. Не че този метод не се преодолява, но не всеки може, защото първо трябва да уцели името на мрежата, после трябва някак да си намъкне мак адреса, пък и така, като няма парола на безжичната мрежа, не се налага криптиране на сигнала и е малко по бърз
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
Tsurugi
VIP
VIP
Мнения: 15458
Регистриран: ср сеп 23, 2015 03:10
Репутация: 123755
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: Проблем с рутера TP link

Мнение от Tsurugi »

Няма почти никакво значение, какви точно са съставляващите на паролата, противно на широкоразпространеното заблуждение по този въпрос, основно и решаващо значение има нейната дължина. Филтрирането по МАК адрес не помага, ако този който иска да те цака знае какво прави. Скриването на мрежата е кофти практика по една камара причини, които ме мързи да изброявам, но така е дори по-лесно, а да не говорим че има и странични негативни последици :evil3: Изображение

OXXXXXXX[{#LINUX&&HACK:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:>


剣リナックスをとともに武士

Потребителски аватар
NX-01
Пристрастéн
Пристрастéн
Мнения: 772
Регистриран: вт яну 30, 2018 03:52
Репутация: 2356
пол: Мъж
Местоположение: Старфлийт България

Re: Проблем с рутера TP link

Мнение от NX-01 »

Mozo написа:Да слага сложна парола с много символи и това е.
Това става, но до време. Най-сигурно е да си разреши филтрирането по мак адреси и да добави в whitelist-а само неговите устройства. Така че дори и да му разкрият паролата за мрежата, ще видят интернет през крив макарон. :evil4: Аз така съм си настроил рутера. Е, разбира се, сложил съм му и парола, която я няма в нито един речник на програми за разбиване на пароли, така че съм се подсигурил двойно.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284158
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335233
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Проблем с рутера TP link

Мнение от Mozo »

Ако например е с 20 символа, ще видят бая зор да я разбият :съгласен:
Изображение
Потребителски аватар
NX-01
Пристрастéн
Пристрастéн
Мнения: 772
Регистриран: вт яну 30, 2018 03:52
Репутация: 2356
пол: Мъж
Местоположение: Старфлийт България

Re: Проблем с рутера TP link

Мнение от NX-01 »

Разбиват я, за съжаление. Знам го от личен опит. :sad: Преди време ми се закачиха 5 маймуни на моя клон и както можеш да си представиш за мен интернет не остана. Когато ги надуших, смених паролата и ги откачих всичките. Сложих парола "3n73rpr153%nx:01" и те пак я разбиха. Така че оттогава действам само с филтрацията. Ако някой приятел иска да се закачи, като ми дойде на гости, добавям мак адреса му в разрешените и така. Филтрацията е единственото спасение.
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12960
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61850
пол: Жена
Контакти:

Re: Проблем с рутера TP link

Мнение от Mouse »

Интересна за мен тема. Оня ден мислих да направя подобна.
Как да си сменя паролата на Уай-Фай? На самия рутер ли нещо да направя или на компа?
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Tsurugi
VIP
VIP
Мнения: 15458
Регистриран: ср сеп 23, 2015 03:10
Репутация: 123755
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: Проблем с рутера TP link

Мнение от Tsurugi »

Мишле, темата е интересна, ама не се захващай с подобни гимнастики, че ще влезем в голям филм :evil3: Изображение Ти живееш в къща, където дискредитирането на връзката на безжичната свързаност, е почти сведено до абсолютната нула :evil3: Така че остави тая работаИзображение

OXXXXXXX[{#LINUX&&HACK:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:>


剣リナックスをとともに武士

Потребителски аватар
Diananet
Почетен член
Почетен член
Мнения: 4301
Регистриран: съб фев 28, 2015 10:45
Репутация: 63398
пол: Мъж

Re: Проблем с рутера TP link

Мнение от Diananet »

NX-01 написа:Разбиват я, за съжаление...
WPA2 ли?
Почнеш ли да лепиш пари по монитора, докато слушаш музика в youtube - лягай си! Много си пиян!
Васил Антонов
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1099
Регистриран: ср фев 25, 2015 12:53
Репутация: 328
пол: Мъж

Re: Проблем с рутера TP link

Мнение от Васил Антонов »

смених паролата вчера сложих по трудна до преди малко нямаше проблем но щом тоя от долния етаж се върна с колата и сигналът пак почна да изчезва :???:
мирише ми на саботаж :tard:
Рутера ми е TL-WR740N
Човек е мярката за всички неща.
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Хардуер”