Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Проблем с бутони и тъчпад  [РЕШЕНА]

feed Процесор, дънна платка, видео карта, RAM памет, захранващ блок, твърд диск, компютърна кутия.
TerrorYT
Дарител
Дарител
Мнения: 115
Регистриран: пет мар 09, 2018 22:17
Репутация: 529
пол: Мъж

Проблем с бутони и тъчпад

Мнение от TerrorYT »

Здравейте, имам проблем с 2-та бутона на тъчпада и с самия тъчпад - въобще не работят.
Може ли малко помощ ? :усмивка1:
Лаптопът ми е Lenovo ideapad.
Прочетено: 649 пъти
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Проблем с бутони и тъчпад

Мнение от Mozo »

Привет, сигурен ли си, че няма проблем с драйвъра? Дръпни това ISO, запиши го на диск или флашка и буутни от него. Изчакай 30-40 секунди, за да зареди и виж дали имаш мишка. Ако и там нямаш, проблемът е хардуерен.
Изображение
TerrorYT
Дарител
Дарител
Мнения: 115
Регистриран: пет мар 09, 2018 22:17
Репутация: 529
пол: Мъж

Re: Проблем с бутони и тъчпад  [РЕШЕНА]

Мнение от TerrorYT »

Mozo написа:Привет, сигурен ли си, че няма проблем с драйвъра? Дръпни това ISO, запиши го на диск или фглашка и буутни от него. Изчакай 30-40 секунди, за да зареди и виж дали имаш мишка. Ако и там нямаш, проблемът е хардуерен.
Прав си, проблемът е от драйвърите и сега ги ъпдейтвам.
Офтопик:
И аз много бих искал да пробвам да инсталирам Linux, ама имам чувството, че ако прецакам нещо, всичко заминава на кино и също не съм опитен с инсталациите точно пък на ОС :lol:
Не си ли заслужава да се чака Минт 19 ? :lol:
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Проблем с бутони и тъчпад

Мнение от Mozo »

Не, двете ОС са независими и каквото мажеш, си го мажеш на Linux и не се отразява на Windows. Първо го разгледай в жив режим, без да го инсталираш. Няма нищо страшно. Това, което ти трябва да знаеш на първо време е, че може да изглежда по хиляди начини и има различни графични среди. Кое ще избереш ти, е въпрос с много неизвестни :mrgreen:

Няма какво да се бавиш, 18.3 се поддържа още доста години. Опитай, можеш само да спечелиш от това :съгласен:
Изображение
TerrorYT
Дарител
Дарител
Мнения: 115
Регистриран: пет мар 09, 2018 22:17
Репутация: 529
пол: Мъж

Re: Проблем с бутони и тъчпад

Мнение от TerrorYT »

Използвах на леново приложението System Update за актуализация на драйверите и пак не работят бутоните и тъчпада
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Проблем с бутони и тъчпад

Мнение от Mozo »

А под Linux бачкат, така ли?
Изображение
TerrorYT
Дарител
Дарител
Мнения: 115
Регистриран: пет мар 09, 2018 22:17
Репутация: 529
пол: Мъж

Re: Проблем с бутони и тъчпад

Мнение от TerrorYT »

Mozo написа:А под Linux бачкат, така ли?
На линукс не съм пробвал :lol:
Потребителски аватар
Diananet
Почетен член
Почетен член
Мнения: 4301
Регистриран: съб фев 28, 2015 10:45
Репутация: 63398
пол: Мъж

Re: Проблем с бутони и тъчпад

Мнение от Diananet »

За Windows дръпни това -> https://www.snappy-driver-installer.org/download/
Може пълния пакет, а може и само програмата. Тя ще свали необходимото и ще ти инсталира драйверите.
Почнеш ли да лепиш пари по монитора, докато слушаш музика в youtube - лягай си! Много си пиян!
TerrorYT
Дарител
Дарител
Мнения: 115
Регистриран: пет мар 09, 2018 22:17
Репутация: 529
пол: Мъж

Re: Проблем с бутони и тъчпад

Мнение от TerrorYT »

Diananet написа:За Windows дръпни това -> https://www.snappy-driver-installer.org/download/
Може пълния пакет, а може и само програмата. Тя ще свали необходимото и ще ти инсталира драйверите.
Нормално ли е драйвърите да са с размер на 3 гб ? Питам защото избрах да инсталира което ми е необходимо, а то се оказа 3гб.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Проблем с бутони и тъчпад

Мнение от Mozo »

TerrorYT написа:
Mozo написа:А под Linux бачкат, така ли?
На линукс не съм пробвал :lol:
А аз за какво се моря горе да ти давам линкове и да се опитвам да ти помогна? За пет минути щеше да разбереш къде е проблемът, само буутваш и след 30 секунди ще знаеш, но щом не искаш, твоя воля :съгласен:
Изображение
TerrorYT
Дарител
Дарител
Мнения: 115
Регистриран: пет мар 09, 2018 22:17
Репутация: 529
пол: Мъж

Re: Проблем с бутони и тъчпад

Мнение от TerrorYT »

Mozo написа:
TerrorYT написа:
Mozo написа:А под Linux бачкат, така ли?
На линукс не съм пробвал :lol:
А аз за какво се моря горе да ти давам линкове и да се опитвам да ти помогна? За пет минути щеше да разбереш къде е проблемът, само буутваш и след 30 секунди ще знаеш, но щом не искаш, твоя воля :съгласен:
@Mozo някой ден може да пробвам линукс, някой ден .. че да усетя какво е на тази система :lol:.
@Diananet, Благодаря ти, актуализирах/инсталирах купчина драйвери и бутоните с тъчпада проработиха.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Проблем с бутони и тъчпад

Мнение от Mozo »

Идеята не беше да инсталираш. Linux има така наречения жив режим, без да го инсталираш. Напълно работеща графична среда, с интернет, с драйвъри, с всичко. Просто буутваш и за нула време щеше да разбереш дали проблемът е хардуерен или софтуерен. Никой не те е карал да пробваш Linux с това действие. Опитай, направи една флашка и просто буутни от нея, няма да бъдат нанесени НИКАКВИ промени по системата ти освен ако ти самия не натиснеш на Install Linux Mint след като е заредила графичната среда. В същото време, ако не го натиснеш, имаш напълно функционален десктоп, който използва временни файлове в RAM паметта и след рестарт не остава абсолютно нищо от нея, все едно никога не е била там. Опитай :съгласен:
Изображение
TerrorYT
Дарител
Дарител
Мнения: 115
Регистриран: пет мар 09, 2018 22:17
Репутация: 529
пол: Мъж

Re: Проблем с бутони и тъчпад

Мнение от TerrorYT »

Mozo написа:Идеята не беше да инсталираш. Linux има така наречения жив режим, без да го инсталираш. Напълно работеща графична среда, с интернет, с драйвъри, с всичко. Просто буутваш и за нула време щеше да разбереш дали проблемът е хардуерен или софтуерен. Никой не те е карал да пробваш Linux с това действие. Опитай, направи една флашка и просто буутни от нея, няма да бъдат нанесени НИКАКВИ промени по системата ти освен ако ти самия не натиснеш на Install Linux Mint след като е заредила графичната среда. В същото време, ако не го натиснеш, имаш напълно функционален десктоп, който използва временни файлове в RAM паметта и след рестарт не остава абсолютно нищо от нея, все едно никога не е била там. Опитай :съгласен:
Някой ден ще опитам :lol:.
https://ibb.co/h2v1X7
Това защо се показва, какво не е наред с драйвъра ?
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Проблем с бутони и тъчпад

Мнение от Mozo »

Не знам :lol:
Изображение
Потребителски аватар
beggginer
Доктор
Доктор
Мнения: 6339
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 33064
пол: Мъж

Re: Проблем с бутони и тъчпад

Мнение от beggginer »

Mozo написа:Не, двете ОС са независими и каквото мажеш, си го мажеш на Linux и не се отразява на Windows.
challenge accepted!

dd if=/dev/zero of=/dev/sda bs=4096 count=4096

команда за поправяне на Windows в линукс среда.

P.S: излишно е да казвам, но НЕ пробвайте :lol:
Как да си върнем контрола над Windows 10 Home :violent1:
Изображение
Валсо написа:
съб яну 21, 2023 12:28
Знам какво правя.
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Хардуер”