Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Компютър втора ръка  [РЕШЕНА]

feed Процесор, дънна платка, видео карта, RAM памет, захранващ блок, твърд диск, компютърна кутия.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Компютър втора ръка  [РЕШЕНА]

Мнение от Mozo »

fifi_fifito написа:Е това ще да е http://www.stantek.com/?i=111468
чакам заплатата :) :) :)
Слаб процесор, с малко RAM, малък хард диск, без SSD, абсолютна набутвация. За тия пари можеш да вземеш много по-бърза машина. Най-малкото SSD-то ще я направи неузнаваема, да не говорим за двойния обем оперативна памет.
Прочетено: 2878 пъти
Изображение
Потребителски аватар
Tsurugi
VIP
VIP
Мнения: 15458
Регистриран: ср сеп 23, 2015 03:10
Репутация: 123755
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: Компютър втора ръка

Мнение от Tsurugi »

Добре де :-s , ама хич не четеш :wave: Дал съм и такава машина, ама е дърта, та дори две :evil3:
Tsurugi написа:...Ето по-яки дъртаци :evil3: :
ТУК
ТУК
Ето и една готова машина, нова :idea: :arrow: ТУК :evil3:

OXXXXXXX[{#LINUX&&HACK:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:>


剣リナックスをとともに武士

Потребителски аватар
fifi_fifito
Дарител
Дарител
Мнения: 3349
Регистриран: пон фев 10, 2014 10:17
Репутация: 18383
пол: Мъж
Местоположение: Търговище

Re: Компютър втора ръка

Мнение от fifi_fifito »

Аз искам да е готов, да не се занимавам с кутия с вентилатори ,записвачки и тн. та за това искам готов комп, обаче читав, иначе щях да ида до технобакалията, и щях да си взема някакъв.
Изображение
Потребителски аватар
Diananet
Почетен член
Почетен член
Мнения: 4301
Регистриран: съб фев 28, 2015 10:45
Репутация: 63398
пол: Мъж

Re: Компютър втора ръка

Мнение от Diananet »

Bays.......1 (total) / 0 (free) x external 5.25" Slim Line
...............1 internal 2x2.5" / 1x3.5" shared
Slots.......1 (total) / 0 (free) x CPU
...............2 (total) / 1 (free) x DIMM 288-pin
...............1 (total) / 1 (free) x PCIe x16
...............1 (total) / 1 (free) x PCIe x1
...............1 M.2 Card

-> https://www.cnet.com/products/dell-opti ... -gb/specs/

Малко свободни слотове. Ограничена машина, но по принцип фирмените се сглобяват от предварително подбрани елементи и работят доста бързо и са качествени. Все пак си мисля, че за толкова пари може да се сглоби по-хубав компютър, при това нов. А и няма SSD и пак да си кажа - ненужно бърз хард диск, от неизвестна марка, който най-вероятно ще прави проблеми.
Почнеш ли да лепиш пари по монитора, докато слушаш музика в youtube - лягай си! Много си пиян!
Потребителски аватар
fifi_fifito
Дарител
Дарител
Мнения: 3349
Регистриран: пон фев 10, 2014 10:17
Репутация: 18383
пол: Мъж
Местоположение: Търговище

Re: Компютър втора ръка

Мнение от fifi_fifito »

Аз не разбирам от дини платки, процесори и тн.дай ми конфигурация да е готова, с всичките му работи, при мен да дойде готов. ;) ;) ;)
Изображение
Потребителски аватар
Diananet
Почетен член
Почетен член
Мнения: 4301
Регистриран: съб фев 28, 2015 10:45
Репутация: 63398
пол: Мъж

Re: Компютър втора ръка

Мнение от Diananet »

fifi_fifito написа:Аз не разбирам от дини платки, процесори и тн.дай ми конфигурация да е готова, с всичките му работи, при мен да дойде готов. ;) ;) ;)
Ами той Мо ти даде:
Mozo написа:Позволявам си да не се съглася с предложенията на Dell. За 200 лева по-евтино, машина с двойно повече RAM:

http://nikem-bg.net/cart/58190p1r57009p ... 0p1rf.html

С тия 200 лева вече може да се мисли и за SSD и още по-мощен процесор. На старо може да вземе двойно по-мощна машина.
Остават кутия и ССД, а както вече беше споменато, в повечето фирми ти сглобяват компютъра.
Почнеш ли да лепиш пари по монитора, докато слушаш музика в youtube - лягай си! Много си пиян!
Потребителски аватар
Tsurugi
VIP
VIP
Мнения: 15458
Регистриран: ср сеп 23, 2015 03:10
Репутация: 123755
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: Компютър втора ръка

Мнение от Tsurugi »

Моз, Ди, като ви чета и просто вече не знам какво да кажа...Слаб процесор, малко РАМ, орязана машина и т.н. :-s Според кого и за кого :?: :!: :?: Ако е въпросът да върти електромера на чекрък, да вие като хеликоптер, да си пържиш яйца на него, а и да събира прахоляка и от съседната махала, то хубаво...Защо големите корпорации ползват подобни машини, а не вземат да си сглобяват в някоя фирмичка, та да им е на тънкана, а и да са с мощни и неорязани геймърски резачки, сигурно щото са прости и затрепани...За всяка работа си има инструмент, тези машини са икономични, както и с подбрани компоненти по ред показатели, прекрасно разработени и с добре проектирани кутии за преход на въздушните потоци, а не са с "някаква" кутия, защото някаква кутия, е и тенекията от сирене, която е и еФтина...Процесорът е достатъчно мощен, та дори повече от необходимото за целите, за които ще бъде ползван, толкова.Каквото имах да казвам го казах, така че спирам да си тропам чекмеджето :evil3: Мир и щастие по светаИзображение

OXXXXXXX[{#LINUX&&HACK:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:>


剣リナックスをとともに武士

Потребителски аватар
Diananet
Почетен член
Почетен член
Мнения: 4301
Регистриран: съб фев 28, 2015 10:45
Репутация: 63398
пол: Мъж

Re: Компютър втора ръка

Мнение от Diananet »

Tsurugi написа:Моз, Ди, като ви чета и просто вече не знам какво да кажа...Слаб процесор, малко РАМ, орязана машина и т.н. :-s Според кого и за кого :?: :!: :?:
...
Именно! Говорим на различни езици. Ще ти дам пример - ето моята конфигурация, закупена юни 2016:
GIGABYTE H81M-S2PH, DDR III 1600/1333, VGA, HDMI, LGA1150
INTEL PENTIUM DUAL CORE G3258, 3.20GHz, 3M, BOX, LGA1150, Haswell Refresh
THERMALTAKE LitePower 450W, APFC
KINGSTON 4GB DDR III 1600 HyperX FURY
Zalman Case mATX ZM-T4 USB3.0 Black

Към това прибави едно ССД и един хард диск и ще получиш достатъчно евтин компютър, при това нов, с възможности за разширение на системата и без да натоварваш енергопотреблението на бившия Варшавски договор.

Пак повтарям - не е балансиран този компютър втора употреба. За същите пари може да вземе дори моята конфигурация, макар, че е с остарялата DDR3 памет и пак ще е по-доволен. И забележи без i3, i7 или i99 процесор.
Почнеш ли да лепиш пари по монитора, докато слушаш музика в youtube - лягай си! Много си пиян!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Компютър втора ръка

Мнение от Mozo »

Фиф, компютърът ще ти го дадат готов, няма да се занимаваш с нищо - казваш им какви части искаш и те ти го сглобяват и ти го дават, отново повтарям - цял, сглобен и готов.

Тсу, когато някой ти продава хляб за левче, а друг за два, при кого ще отидеш? Няма никакво оправдание за толкова много пари да се вземе толкова слаба машина, още повече, че производителят е един и същ - Intel. Това, че Dell са го сложили в тяхната кутия, не го прави нито по-скъп, нито по-бърз. Отделно, отново повтарям - компютър без SSD е смешка. А при положение, че може да вземе за същите пари по-мощен компютър, при това със SSD, смешката става още по-голяма. А тук работата стана като с Apple - неоправдано високи цени за слаби машини, но щом има кой да купува, така да е. И да, има фирми, които се оборудват с мега по-слаби машини на Apple, но това хич, ама хич не прави подобна покупка оправдана само защото някаква си фирма го била направила.
Изображение
Потребителски аватар
Tsurugi
VIP
VIP
Мнения: 15458
Регистриран: ср сеп 23, 2015 03:10
Репутация: 123755
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: Компютър втора ръка

Мнение от Tsurugi »

Зависи какъв е хлябът, при това повече отколкото колко струва, а и не на последно място, значение имат и търговецът и производителят които никак не са маловажни.Да сравняваш Делл с Епъл е висша форма на извращение и подигравка с една от най-сериозните фирми в бранша, визирам Делл/уточнявам за да не си помисли някой, че става дума за тия шитняри от Епъл/.Някаква си фирма, браво, бре..., това беше добро;)ССД-тата имат редица слаби страни, освен широко тръбените положителни, но лекции няма да изнасям.Като гледам тук всички са специалисти, естествено като изключим мен, така че няма да обяснявам.Аз избягвам ССД-тата когато и ако мога, а и не съм единствен, маса колеги тук и в чужбина го правят.Относно балансираността на дъртата машина на Делл с i7-3770, какво точно не ѝ е балансирано - добър процесор, повече от достатъчно рам, 1ТБ хард, какво по дяволите да ѝ балансирам на тая машина повече, освен да подпра скапаната кутия с едно трупче, та да не се клати мама му стара?!

OXXXXXXX[{#LINUX&&HACK:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:>


剣リナックスをとともに武士

Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Компютър втора ръка

Мнение от Mozo »

Производителят на хляба е един и същ, но единият търговец ти го продава по-скъпо. По силата на коя логика ще дадеш повече пари за един и същ продукт, заради по-шарената кутийка/опаковка? Не ми отговаряй, знам, че не търпиш чуждо мнение, приключих по темата.
Офтопик:
Компютър без SSD няма да си купя никога, защото разликата е огромна - ОГРОМНА. И няма нужда да ми изнасяш лекции, доста добре запознат съм и с технологията, и с използването им. От пет години използвам SSD на цифра машини, нямам нито един проблем, освен тишина и уникална бързина.
Изображение
Потребителски аватар
Tsurugi
VIP
VIP
Мнения: 15458
Регистриран: ср сеп 23, 2015 03:10
Репутация: 123755
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: Компютър втора ръка

Мнение от Tsurugi »

Какво ще правя решавам аз, а не ти!Но е очевидно че си губя времето, та за разнообразие ще взема да се съобразя с това което искаш;)

OXXXXXXX[{#LINUX&&HACK:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:>


剣リナックスをとともに武士

Потребителски аватар
fifi_fifito
Дарител
Дарител
Мнения: 3349
Регистриран: пон фев 10, 2014 10:17
Репутация: 18383
пол: Мъж
Местоположение: Търговище

Re: Компютър втора ръка

Мнение от fifi_fifito »

Здравейте,какво ще кажете за този компютър,за подарак ми трябва.
https://com6.com/dell-optiplex-990-core ... -10-home-1
Изображение
Тамболианеца
Пристрастéн
Пристрастéн
Мнения: 889
Регистриран: пет сеп 20, 2019 17:00
Репутация: 10536
пол: Мъж

Re: Компютър втора ръка

Мнение от Тамболианеца »

fifi_fifito написа:
ср мар 25, 2020 08:00
Здравейте,какво ще кажете за този компютър,за подарак ми трябва.
https://com6.com/dell-optiplex-990-core ... -10-home-1
За ставане - става и с кой да е Линукс проблем няма да имаш в тази му конфигурация.

Има обаче скрити неща, които не се виждат веднага:
- захранването е 265 W и не се знае дали е стандартно, ако трябва по някаква причина да се подменя - на марковите компютри правят такива мръснишки номера. 265 W e много малка мощност, така конфигуриран компа в момента ползва около ~180 W и имаш много малко толеранс. Това означава, че може и да се окаже мисия невъзможна да му сложиш графична съвременна карта, които започват от 65 W нагоре.

- чипсетът, а оттам дънната платка поддържа единствено USB 2.0, т.е. ограничен си на скорости на трансфер по USB до 30-35 MB/s, мъка за копиране към всичко, да не споменавам външно ssd. Но пък за ~10 лв можеш да му добавиш вътрешна PCIе-USB 3.0 карта и малко да се освестиш на по-нормални скорости някъде в порядъка до 300-350 MB/s макс. Но последното пък има смисъл, само ако имaш SSD в компа.

- чипсетът по спецификация е хибриден по отношение на SATA, поддържа 2 SATA3 и 4 SATA2 порта, т.е. можеш да преместиш съществуващия харддиск на SATA2 порт и да добавиш цели 2 SSD по SATA3 портовете.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Компютър втора ръка

Мнение от Mozo »

Екстра е за тези пари, въпреки че не съм особен фен на марковите машини - тежки, с кофти дизайн за ровене вътре. Предлагат го с бонус Боза 10 :evil3:
Изображение
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Хардуер”