Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Тема за въпроси за всякакъв Хардуер - Железария и още каквото се сетите  [РЕШЕНА]

feed Процесор, дънна платка, видео карта, RAM памет, захранващ блок, твърд диск, компютърна кутия.
Потребителски аватар
Nibelung
Философ с чук в ръка
Философ с чук в ръка
Мнения: 19524
Регистриран: пон апр 14, 2008 01:19
Репутация: 48382
пол: Мъж

Re: Тема за въпроси за всякакъв Хардуер - Железария и още каквото се сетите

Мнение от Nibelung »

Как трябва да се направи, че да взема ток от кабела на адаптера на самия рутер ? Адаптер с по-силен ток ?
Прочетено: 2774 пъти
Ний тука сички парле ву франсе

Изображение
Потребителски аватар
Inferlin
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2392
Регистриран: ср май 07, 2014 17:27
Репутация: 9139
пол: Мъж

Re: Тема за въпроси за всякакъв Хардуер - Железария и още каквото се сетите

Мнение от Inferlin »

Montoya написа:Как сътворих охлаждане на рутер...
Изображение
Преди много, много години (но не в една далечна галактика :twisted:) се занимавах с един интернет доставчик и "глобалният" и единствен по това време доставчик на едро (няма да му казвам името, но завършва на ".-тел") поради технически проблем реши че ще ни остави без интернет... е, не за много време - там две три седмици само. На наивният ми въпрос за договорните условия и непрекъснатост на услугата ми отговориха да си чета точката за форсмажорни обстоятелства и най-вече там където е определението за въпросните обстоятелства... а такова липсва естествено :evil4: (проспано е). Но толкова по темата. Тогава тъкмо се беше появило това чудо на модемната техника наречено БТК ADSL. Набързо намерихме един (и после още един) и с малко (МНОГО) трикове (повечето не бяха мои, а тогава имаше заключване по MAC, TTL и какви ли не глупости. Аз само направих приоритети във Firewall-а на NAT-а за да може да върви всичко почти поносимо) го засилихме да отнася целият интернет трафик, включително и на клиентите с реални IP адреси (е... те не бяха чак толкова реални през това време :evil4: ). Предполагам се сещате какво стана с него т.е. ADSL "артефакта". Въпросната хардуерна недомислица нищо не им стигаше -- нито памет, нито процесор, нито температура... (беше ми причерняло тогава след толкова недоспиване и си мислех за нещо крайно - например течен азот :twisted: ) но все пак стана с ето такъв вентилатор по-горе - по-точно два (за входящ и изходящ въздушен поток). После и едно TinyIP за да може да се рестартира автоматично като забие, което ставаше доста често вечер... Та така - две седмици целият интернет минаваше само през два ADSL-a изглеждащи като на снимката... Епично беше... :twisted:
Потребителски аватар
Inferlin
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2392
Регистриран: ср май 07, 2014 17:27
Репутация: 9139
пол: Мъж

Re: Тема за въпроси за всякакъв Хардуер - Железария и още каквото се сетите

Мнение от Inferlin »

Nibelung написа:Как трябва да се направи, че да взема ток от кабела на адаптера на самия рутер ? Адаптер с по-силен ток ?
Може механично (т.е. директно свързване към кабела - запояване естествено), а може да се спретне и разклонител ако се разполага с подходящи куплунзи (преди бях си спретнал такъв). Повечето импулсни адаптери имат резерв за което се използват, а и може малко да се претоварват без проблеми. Не е препоръчително де, но... може. :усмивка1:
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20597
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112167
пол: Мъж

Re: Тема за въпроси за всякакъв Хардуер - Железария и още каквото се сетите

Мнение от Montoya »

Специално при този рутер е кофти работата, защото захранването е 9 волта, а вентилатора 12 волта. Аз съм го правил по принцип по най ламерски начин, забелени кабелите на вентилатора, единият го усуквам стегнато към външният край на буксата, другият го "застъпвам" със самата букса и става, но върти на много ниски обороти заради разликата във волтажа и от време на време спира да се върти
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Васил Антонов
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1099
Регистриран: ср фев 25, 2015 12:53
Репутация: 328
пол: Мъж

Re: Тема за въпроси за всякакъв Хардуер - Железария и още каквото се сетите

Мнение от Васил Антонов »

Здравейте искам да попитам може ли диск за лаптоп САТА 2 тб да се ползва за ПС 4 ?
Човек е мярката за всички неща.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284003
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334807
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Тема за въпроси за всякакъв Хардуер - Железария и още каквото се сетите

Мнение от Mozo »

Може :)
Изображение
Потребителски аватар
FRESKID
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 180
Регистриран: съб авг 01, 2015 23:33
Репутация: 848
пол: Мъж

Re: Тема за въпроси за всякакъв Хардуер - Железария и още каквото се сетите

Мнение от FRESKID »

Потребителски аватар
FRESKID
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 180
Регистриран: съб авг 01, 2015 23:33
Репутация: 848
пол: Мъж

Re: Тема за въпроси за всякакъв Хардуер - Железария и още каквото се сетите

Мнение от FRESKID »

Новият флагман AMD Radeon RX 490 щял да е двупроцесорен Polaris 10!! Демек чисто CF. :shock: Еми то това ще е енергийна ламя. :shock: :shock:
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284003
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334807
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Тема за въпроси за всякакъв Хардуер - Железария и още каквото се сетите

Мнение от Mozo »

Е, няма да е първата Х2 карта. Определено ще бъде енергийна ламя и истински калорифер. Както винаги всъщност :mrgreen:
Изображение
Потребителски аватар
FRESKID
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 180
Регистриран: съб авг 01, 2015 23:33
Репутация: 848
пол: Мъж

Re: Тема за въпроси за всякакъв Хардуер - Железария и още каквото се сетите

Мнение от FRESKID »

Е как така?? Пишат, че 490 трябва да е конкурент на GTX 1080. Първо - много дълбоко ме съмнява, че новата архитектура Поларис на AMD RX 480 е по-производителна от старата R9 390. Две карти - 390, не могат да бият една 1080. Логично е и два полариса, също да не успеят. А за консумацията?? И за нея оставам учуден. Уж чипа на 480 е изработен по 14 нано технология, пък спрягат новите НЕреферентни карти да отидат над 200 вата с въвеждане на допълнителен пин на PCI-e :toothy10: Логично е тогава флагмана 490 да отиде далеч над 300 вата. :lol: :lol: А това мен лично ме касае покрай копачките. Изобщо въпроса с енергопотреблението на видео-картите става все по актуален. Оказва се например, че с новата GTX 1070 под LINUX се копа с над 30 мегахеша и под 200 вата. Уникално!! :lol:
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284003
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334807
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Тема за въпроси за всякакъв Хардуер - Железария и още каквото се сетите

Мнение от Mozo »

Че ти не си ли свикнал на AMD на изпълненията :lol: Всеки път едно и също smst smst smst Плюс това е малко смешно, щото GTX 1080 не е двучипова...
Изображение
Потребителски аватар
FRESKID
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 180
Регистриран: съб авг 01, 2015 23:33
Репутация: 848
пол: Мъж

Re: Тема за въпроси за всякакъв Хардуер - Железария и още каквото се сетите

Мнение от FRESKID »

Спор вече не може да има. Амд закуцукаха и при видео картите. Това, за бизнеса не е добре. Не бива да се случва. Но това все пак , касае високия клас карти. С карта за 1500 лева и баба знае да играе. :lol: :lol: Като си помисля , че и със старата 7950 игрите за си О'К!! Чудя се дали не е мегаломания това с картите за един бон. :lol:
Потребителски аватар
Diananet
Почетен член
Почетен член
Мнения: 4301
Регистриран: съб фев 28, 2015 10:45
Репутация: 63398
пол: Мъж

Re: Тема за въпроси за всякакъв Хардуер - Железария и още каквото се сетите

Мнение от Diananet »

FRESKID написа:...Чудя се дали не е мегаломания това с картите за един бон. :lol:
Точно такова си е. Пък и далеч не всеки има една кофа пари за харчене.
В тази връзка, за нормалния клас карти, след Sapphire X1650 PRO нищо свястно не са пускали.
Почнеш ли да лепиш пари по монитора, докато слушаш музика в youtube - лягай си! Много си пиян!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284003
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334807
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Тема за въпроси за всякакъв Хардуер - Железария и още каквото се сетите

Мнение от Mozo »

FRESKID написа:Спор вече не може да има. Амд закуцукаха и при видео картите. Това, за бизнеса не е добре. Не бива да се случва. Но това все пак , касае високия клас карти. С карта за 1500 лева и баба знае да играе. :lol: :lol: Като си помисля , че и със старата 7950 игрите за си О'К!! Чудя се дали не е мегаломания това с картите за един бон. :lol:
Зависи от гледната точка. Аз съм с GTX 980 и си заслужава. По някое време ще се оборудвам и от най-високата, ама от следващото поколение. От всяко поколение да си купувам не е ок :lol: :lol: :lol:
Изображение
Потребителски аватар
FRESKID
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 180
Регистриран: съб авг 01, 2015 23:33
Репутация: 848
пол: Мъж

Re: Тема за въпроси за всякакъв Хардуер - Железария и още каквото се сетите

Мнение от FRESKID »

Diananet написа:
FRESKID написа:...Чудя се дали не е мегаломания това с картите за един бон. :lol:
Точно такова си е. Пък и далеч не всеки има една кофа пари за харчене.
В тази връзка, за нормалния клас карти, след Sapphire X1650 PRO нищо свястно не са пускали.
По времето на агп помня имах невидия. 5500FX, скъсах я от игра с един Пентиум 4 :lol: Ама това време мина и замина. Сега говорим за DX12 , Win 10, CF, SLI. Според мен амд спряха на седма серия и дотам. Демек има-няма преди 5 годинки. Взеха да им буксуват изделията.
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Хардуер”