Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Маргус Цахкна: В Естония правим персонално правителство за гражданите, може да го дадем и на вас

Нещо, което ви е направило впечатление и искате да споделите своето мнение.
Нова тема Отговори
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284158
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335233
Местоположение: Somewhere In Time

Маргус Цахкна: В Естония правим персонално правителство за гражданите, може да го дадем и на вас

Мнение от Mozo »

Това значи управление според конкретните лични нужди на всеки човек, казва естонският външен министър

- Г-н министър, какви са резултатите от срещите ви в България?

- Естонски външен министър не е идвал в България не знам откога...

- Мога да ви припомня. Точно преди 20 години посрещнахме г-жа Кристина Оюланд. Тази визита бе паметна, тъй като тя си замина от България с подарък от колегата си Соломон Паси един расов коч от Източните Родопи, който е принос за биоразнообразието в Естония. Но какво да очакваме от сегашното ви посещение?

- Ето че след 20 години и аз съм тук. Имах много добра среща с външния министър, който предстои да стане премиер, доколкото разбирам системата за ротации тук. Обсъдихме какво ни предстои на ниво ЕС и НАТО, както и в двустранен план. Украйна също е важна обща тема. Имахме много неща за обсъждане. С Мария Габриел се срещаме регулярно на различни форуми и заседания, но сега имахме нужда и от тази двустранна среща, за да говорим и за IT сътрудничеството и електронните решения.

Разбрахме се съвсем скоро за бизнес делегации в двете посоки. Имаме много компании, които са готови да дойдат тук, за да участват в реформите за електронното управление - това е нещо, в което Естония е много добра. Също и в областта на киберсигурността и киберотбраната. Обсъдихме и това по време на срещата, така че бе много плодотворно посещение.

https://www.24chasa.bg/mneniya/article/16948204
Прочетено: 13 пъти
Изображение
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Любопитни новини”