Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Нова измама - зареждат сметки с фалшиви 50 лева в банкомат и веднага теглят истински

Нещо, което ви е направило впечатление и искате да споделите своето мнение.
Нова тема Отговори
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284145
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335223
Местоположение: Somewhere In Time

Нова измама - зареждат сметки с фалшиви 50 лева в банкомат и веднага теглят истински

Мнение от Mozo »

Перачите на ментета ползват малоимотни и социално слаби за операциите

Нова измама измислиха производителите на фалшиви пари. Те използват банкомати, които позволяват човек да зарежда сметката си. Вместо истински банкноти обаче те слагат фалшиви 50 лева, а след като се появят в сметката им, веднага ги теглят.

Схемата е засечена от криминалистите преди около месец. Прилага се най-вече в София, затова се предполага, че печатницата е ситуирана в столицата.

https://www.24chasa.bg/bulgaria/article/14875568
Прочетено: 85 пъти
Изображение
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12958
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61840
пол: Жена
Контакти:

Re: Нова измама - зареждат сметки с фалшиви 50 лева в банкомат и веднага теглят истински

Мнение от Mouse »

Направило ми е впечатление, че в дните за пенсия банкоматите винаги, ама наистина винаги са заредени само с 50-левки. Само това остава да се окажат фалшиви 8-[
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11105
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40101
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Нова измама - зареждат сметки с фалшиви 50 лева в банкомат и веднага теглят истински

Мнение от Валсо »

Като всеки бързомислещ, измислих лесен начин да избегна получаването на фалшива 50-левка - просто тегля 40 лв., вместо 50. Или ако трябва да изтегля 100 лв., тегля 2 пъти по 40 и един път 20 лв. Така банкоматът ще ми ги даде по 10 и по 20 и си гарантирам, че получавам истински пари. И понеже на моята банка има банкомат близо до нас, даже нямам и такса за тегленето.

Ай да ги видим какво ще го мъдрят малоумните измамници в този случай, понеже им е нерантабилно да печатат фашливи 10 и 20 лв. :lol: :evil4: :evil4:
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12958
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61840
пол: Жена
Контакти:

Re: Нова измама - зареждат сметки с фалшиви 50 лева в банкомат и веднага теглят истински

Мнение от Mouse »

Валсо написа:
ср юли 12, 2023 13:35
Като всеки бързомислещ, измислих лесен начин да избегна получаването на фалшива 50-левка - просто тегля 40 лв., вместо 50. Или ако трябва да изтегля 100 лв., тегля 2 пъти по 40 и един път 20 лв. Така банкоматът ще ми ги даде по 10 и по 20 и си гарантирам, че получавам истински пари. И понеже на моята банка има банкомат близо до нас, даже нямам и такса за тегленето.

Ай да ги видим какво ще го мъдрят малоумните измамници в този случай, понеже им е нерантабилно да печатат фашливи 10 и 20 лв. :lol: :evil4: :evil4:
И при всяко теглене банката ще те одира по 2,50 или 3 лева (те ще са от сметката ти, т.е. редовни банкноти), зависи от къде теглиш - та голям келепир.
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11105
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40101
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Нова измама - зареждат сметки с фалшиви 50 лева в банкомат и веднага теглят истински

Мнение от Валсо »

Mouse написа:
ср юли 12, 2023 14:48
И при всяко теглене банката ще те одира по 2,50 или 3 лева (те ще са от сметката ти, т.е. редовни банкноти), зависи от къде теглиш - та голям келепир.
Ти май нямаш навика да четеш, а? :p

Валсо написа:
ср юли 12, 2023 13:35
И понеже моята банка има банкомат близо до нас, даже няма и такса за тегленето.
Тия такси от 2.50-3.00 лв., за които говориш, са само ако тегля от касата на клона или от банкомат на друга банка. Ако си тегля или внасям от банкомат по моята сметка от банкомат на моята банка, няма никакви такси.
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12958
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61840
пол: Жена
Контакти:

Re: Нова измама - зареждат сметки с фалшиви 50 лева в банкомат и веднага теглят истински

Мнение от Mouse »

Тццц [-X
Не е така. Едно време когато имах карта към Първа ми взимаха такса и от техен бенкомат. По-малка отколкото от банкомат от друга банка, но взимаха нещо. А и прочетох нейде, че са вдигнали таксите. Сега си тегля от какъвто и да е банкомат (с право само на две тегления на месец) за 0 такса и ми е добре.
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11105
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40101
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Нова измама - зареждат сметки с фалшиви 50 лева в банкомат и веднага теглят истински

Мнение от Валсо »

Еми аз не съм към ПИБ, така че не знам. :mrgreen:
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Любопитни новини”