Само за потребителите на Камината - EaseUS дават безплатни лицензи за EaseUS Todo Backup Home 10.0!

Можете да разберете как да получите безплатен лиценз от специално създадената за целта тема.

Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

Ако не знаете как, кликнете тук

Половината от потребителите на Windows 10 са имали проблеми с него през последните три години, сочи изследване

feed Актуални новини от IT сферата.
Информационни технологии, изчислителна техника, комуникационни мрежи, софтуер, хардуер, информатика.
Нова тема Отговори
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18

Половината от потребителите на Windows 10 са имали проблеми с него през последните три години, сочи изследване

Мнение от Mozo » вт юни 12, 2018 15:58

qi7xrq7k1/Windows_10_BSOD

Ново изследване, проведено от Which? показва, че половината от потребителите на Windows 10 са имали проблеми с операционната система през последните три години. 16% от тях са оплаквания за хардуерна несъвместимост, а 21% за софтуерни несъвместимост и проблеми.

Очевидно това се превръща в голям проблем за Microsoft, а от Which? са се свързали с компанията, за да ги уведомят, че спешно трябва да се предприемат мерки, за да върнат доверето на потребителите си. От Which? предупреждават, че Microsoft трябва да спазват и законите, според които, ако един продукт не отговаря на изискванията, то той трябва да се върне и клиентът да получи платената сума обратно. Въпреки това около 46% от потребителите, които са имали проблеми са били принудени да се обърнат към трети страни за решаванто им, като средно това им е струвало около $90.

Управляващият директор на Which? казва:
"Минаха две години откакто се повдигна този въпрос към Майкрософт, а потребителите все още са объркани от този софтуер и от ниското качество на поддръжката, която получават. Майкрософт трябва най-накрая да обърнат внимание на клиентите си и да платят компенсации там, където е необходимо".

Също така Which? изискват от компанията от Редмънд да осигурят надеждна и безплатна поддръжка за клиентите, която да е различима като такава, в опит да се избегнат и измамниците, които от години прилъгват потребителите. Като критика те очертават и факта, че ъпдейтите се получават под формата на един голям ъпдейт, накуп, а потребителите не получават никаква информация за него.

Според Which? потребителите трябва да получават повече свобода за това кои ъпдейти могат да инсталират и кои не, вместо както е сега да са задължени да инсталират всичко, както и да им бъде давана детайлна информация за ползите и вредите от всеки един ъпдейт и по-ясно разграничаване между важните и опционалните ъпдейти.

От Microsoft отговарят в своя защита, че членовете на Which? са много важни за тях и че те винаги се стараят клиентите да получат добра поддръжка и ъпдейти и ще работят в тази насока. Въпреки тези уверения обаче те наскоро затвориха множество форумни раздели за продукти, които са стари, но все още се поддържат, а също така премахнаха и експертната поддръжка за Xbox.
Прочетено: 224 пъти
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Nibelung
Философ с чук в ръка
Философ с чук в ръка
Регистриран: пон апр 14, 2008 01:19

Re: Половината от потребителите на Windows 10 са имали проблеми с него през последните три години, сочи изследване

Мнение от Nibelung » вт юни 12, 2018 16:28

Потребителите на Уиндоус получават точно това, което заслужават :lol:
Mozo написа:Махаш с флага ..... , а вече дали ще се счупи нещо, божа работа
Изображение

Shaker
Почетен член
Почетен член
Регистриран: нед дек 06, 2009 20:18

Re: Половината от потребителите на Windows 10 са имали проблеми с него през последните три години, сочи изследване

Мнение от Shaker » вт юни 12, 2018 17:33

Според мен, трябва да са много повече. Сигурно другата половина потребители са толкова тъпи, че не виждат тези проблеми :lol:

Pavel_
Пристрастéн
Пристрастéн
Регистриран: пон яну 08, 2018 18:10

Мнение от Pavel_ » вт юни 12, 2018 18:17

Mozo написа:
вт юни 12, 2018 15:58
16% от тях са оплаквания за хардуерна несъвместимост, а 21% за софтуерни несъвместимост и проблеми.
При Линукс процентите ще са доста повече...едно предимство има Джама и точно там да се търсят кусури, не ми се струва хитро :)

Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit

Мнение от Mozo » вт юни 12, 2018 18:37

Nibelung написа:
вт юни 12, 2018 16:28
Потребителите на Уиндоус получават точно това, което заслужават :lol:
:съгласен: :съгласен: :съгласен:
Shaker написа:
вт юни 12, 2018 17:33
Според мен, трябва да са много повече. Сигурно другата половина потребители са толкова тъпи, че не виждат тези проблеми :lol:
Абсолютен факт - повечето гледат зомбирано и питат "и за какво да го сменям"?
Pavel_ написа:
вт юни 12, 2018 18:17
Mozo написа:
вт юни 12, 2018 15:58
16% от тях са оплаквания за хардуерна несъвместимост, а 21% за софтуерни несъвместимост и проблеми.
При Линукс процентите ще са доста повече...едно предимство има Джама и точно там да се търсят кусури, не ми се струва хитро :)
Не е вярно това - въпреки че се справят в повечето случаи със собствени усилия, инсталирам, пускам и всичко работи. При Windows ми трябват още три часа мъки да свалям гигабайти драйвъри и я мине всичко безпроблемно, я не.
ИзображениеИзображение

Pavel_
Пристрастéн
Пристрастéн

Мнение от Pavel_ » вт юни 12, 2018 19:59

То си ги сваля с ъпдейтите, в повечето случаи успешно :mrgreen:

Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32

Мнение от Montoya » вт юни 12, 2018 20:16

Проблем с поддръжка на хардуер под линукс съм имал преди десетина години последно. Бях инсталирал едно УСУ и не можех да му подкарам една блутуут мишка. Писах им във форума, след половин час ми дадоха командата за терминал и мишката тръгна.
Няма да сравнявам с уиндоус какви драми съм имал с търсене на драйвери по дивайс/вендор номера и то не за нещо изчепено, а за звукови карти, видео карти, а веднъж дори имах невероятна драма, ХР не иска да подкара юсб клавиатура веднага след инсталирането
HP EliteBook 8560p
CPU - Intel(R) Core(TM) i5-2540M CPU @ 2.60GHz; Chipset-Intel 6 Series/C200 Series; RAM-8320 MB DDR3; VC-Radeon HD 6400M/7400M Series; SSD Samsung EVO 650 120GB; HDD- Samsung HN-M500MBB

Pavel_
Пристрастéн
Пристрастéн

Мнение от Pavel_ » вт юни 12, 2018 21:00

10 си намира драйверите автоматично, пробвал съм на стар лаптоп за който на страницата за поддръжка последните качени бяха за 7, но 10-ката намери и инсталира всичко и работеше нормално.
Не ползвам настолни от доста време и не знам как е, но с лаптопите няма ядове, намира си всичко сам. Въобще не се налага да се занимаваш.

Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit

Мнение от Mozo » вт юни 12, 2018 21:16

И заема 30GB току-що инсталиран, и те шпионира, и е грозен, и е неудобен, и несигурен, и бъгав, и бавен, и правиш харашото на Майкрософт. Не, благодаря :evil3:
ИзображениеИзображение

Pavel_
Пристрастéн
Пристрастéн

Мнение от Pavel_ » вт юни 12, 2018 21:27

По-сигурен е от старите Уиндоуси, вече освен Firewall си има Exploit protection и антивирусна out of the box. Логваш се с лимитиран акаунт и си ОК.

Потребителски аватар
Diananet
Почетен член
Почетен член
Регистриран: съб фев 28, 2015 10:45

Мнение от Diananet » вт юни 12, 2018 21:49

Pavel_ написа:
вт юни 12, 2018 21:00
10 си намира драйверите автоматично...
Това във вечния бета форум ми писна да го обяснявам. Ще го кажа и тук, за да не се чувствате засегнати. Всеки Уиндоус от XP (включително и него) си намира основните драйвери сам. Драйверите за аудиото и видеото са ужасно скопени и са колкото да видиш, че устройството работи. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО е слагането на фирмените. Обаче политиката на Микрошит винаги е била да въвежда хората в заблуждение. Новите лаптопи или компютри са с поддръжка само на най-новата Боза. Не, че няма и за тях драйвери. Има разбира се, но са изключени нарочно от автоматичното търсене. Даже има куриозни случаи, в които драйверите за десятката са абсолютно същите, като за седмицата, но стартираната инсталация ги отказва. Разархивираш и от ръчно добавяне в указаната пъпка вече става. Туй то. Мушингии само.
Почнеш ли да лепиш пари по монитора, докато слушаш музика в youtube - лягай си! Много си пиян!

Shaker
Почетен член
Почетен член
Регистриран: нед дек 06, 2009 20:18

Мнение от Shaker » вт юни 12, 2018 21:51

В службата имам честта да работя с Квадрат 10 и за мен е тотално л@йно. KDE е на светлинни години по стабилност от тази "ОС". Няма да изборявам, какви проблеми имам с този Квадрат 10, че ще заеме 2-3 страници, а и никой няма да ги чете. И то такива проблеми, които ми пречат да бъда продуктивен...

beggginer
Почетен член
Почетен член
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33

Мнение от beggginer » вт юни 12, 2018 21:55

Три години?! Аз не съм виждал инсталация, която да е изкарала толкова..
DnKJoSI
Едва живее тази. На командно дишане :lol:

Pavel_
Пристрастéн
Пристрастéн

Мнение от Pavel_ » вт юни 12, 2018 22:02

Diananet написа:
вт юни 12, 2018 21:49
Pavel_ написа:
вт юни 12, 2018 21:00
10 си намира драйверите автоматично...
Това във вечния бета форум ми писна да го обяснявам. Ще го кажа и тук, за да не се чувствате засегнати. Всеки Уиндоус от XP (включително и него) си намира основните драйвери сам. Драйверите за аудиото и видеото са ужасно скопени и са колкото да видиш, че устройството работи. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО е слагането на фирмените. Обаче политиката на Микрошит винаги е била да въвежда хората в заблуждение. Новите лаптопи или компютри са с поддръжка само на най-новата Боза. Не, че няма и за тях драйвери. Има разбира се, но са изключени нарочно от автоматичното търсене. Даже има куриозни случаи, в които драйверите за десятката са абсолютно същите, като за седмицата, но стартираната инсталация ги отказва. Разархивираш и от ръчно добавяне в указаната пъпка вече става. Туй то. Мушингии само..
Не съм чак такъв идиот да не разпозная generic драйвер от фирмения. Правил съм сравнение на няколко лаптопа, свалих драйвери от сайта на производителя, после преинсталирах и оставих Windows Update да ги свали - няма разлика. Това е за 10, за XP няма какво да говорим, ако ще го сравняваме нека е с някой Линукс от същия период, примерно Fedora 1.

Нова тема Отговори

Върни се в “IT Новини”