Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Мини пици със сирене и чери домати

Раздел за всички видове пици.
Нова тема Отговори
Потребителски аватар
chereshka88
Доктор
Доктор
Мнения: 5662
Регистриран: вт юли 08, 2014 12:00
Репутация: 6646
пол: Жена
Местоположение: Бургас
Контакти:

Мини пици със сирене и чери домати

Мнение от chereshka88 »

Изображение

Пиците са бързо ястие, което може да направиш в забързаната работна седмица или като изненада за любимите хора пред уикенда. Особено тези….

Необходими продукти за 4 тарти:
1 пакет замразено бутер тесто
1 яйце, разделено на жълтък и белтък
250 гр прясно сирене
няколко стръка магданоз и босилек
4 скилидки чесън - смлени
4 пера пресен лук
4 шепички чери домати
1 с.л. зехтин

Начин на приготвяне:
Най-напред размразяваме бутер тестото. Най-добрият начин за това е да го оставите от предната вечер в хладилника. След това го разрязвате на четири квадрата – за четири пици. Също така си нарязваме и тесни лентички – общо 16 с дължината на квадрата. Залепваме ги по края на стените на квадратите с разбития жълтък, за да се получи квадратна тавичка от тестото, в което ще слагаме плънката. Пекат се в предварително загрята фурна. Трябва да се изпекат, но не и да се препекат много.

Изображение

Докато се пекат приготвяме сместа за плънката. Намачкваме сиренето с вилица. Към него прибавяме белтъка на яйцето, нарязаните на ситно подправки и лук, смачкания чесън и зехтина.

След като се изпекат тартите, върху тях поставяме сместа със сиренето. Отгоре поставяме нарязани на половинка чери домати в различни цветове. Връщаме ги във фурната за 5 минути докато сместа леко се стегне и се запекат до златисто.

След като ги извадим ги декорираме с подправки и зелен лук.


http://dama.bg/
Прочетено: 645 пъти
“Oблечени от глава до пети в любов. Това е единствената марка, която никога не излиза от мода!”
Потребителски аватар
MalamiR
Металист
Металист
Мнения: 21081
Регистриран: нед мар 15, 2009 17:28
Репутация: 11019
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: Мини пици със сирене и чери домати

Мнение от MalamiR »

Чудесно и вкусно! :ще ям: :hello1:

Throw me to the wolves and I will return leading the pack!

Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283739
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334077
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Мини пици със сирене и чери домати

Мнение от Mozo »

Какви са тия зелени домати, бе :lol: :lol: :lol:
Изображение
Потребителски аватар
chereshka88
Доктор
Доктор
Мнения: 5662
Регистриран: вт юли 08, 2014 12:00
Репутация: 6646
пол: Жена
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Мини пици със сирене и чери домати

Мнение от chereshka88 »

MalamiR написа:Чудесно и вкусно! :ще ям: :hello1:
И на мен ми изглежда вкусно =P~ калорично,но вкусно :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
“Oблечени от глава до пети в любов. Това е единствената марка, която никога не излиза от мода!”
Потребителски аватар
шони
Модератор
Модератор
Мнения: 24766
Регистриран: пон окт 12, 2009 01:16
Репутация: 115175
пол: Мъж

Re: Мини пици със сирене и чери домати

Мнение от шони »

Аз не харесвам бутер тесто за направата на пица. Бутерките със сирене ми харесват, но за пица, не. За пицата тестото трябва да е тънко, а плънката дебела и по възможност с повече шунка, кашкавал и маслинки; без кетчуп и майонеза, иначе не се усеща вкуса на истинската пица.
"Просветеният народ се подчинява, защото така иска; заслепеният от предразсъдъци народ - защото така трябва".
Потребителски аватар
MalamiR
Металист
Металист
Мнения: 21081
Регистриран: нед мар 15, 2009 17:28
Репутация: 11019
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: Мини пици със сирене и чери домати

Мнение от MalamiR »

шони написа:Аз не харесвам бутер тесто за направата на пица. Бутерките със сирене ми харесват, но за пица, не. За пицата тестото трябва да е тънко, а плънката дебела и по възможност с повече шунка, кашкавал и маслинки; без кетчуп и майонеза, иначе не се усеща вкуса на истинската пица.
Съгласен! :thumbright: :съгласен:

Throw me to the wolves and I will return leading the pack!

Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Пици”