Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Манастирска рибена чорба

Нова тема Отговори
Потребителски аватар
шони
Модератор
Модератор
Мнения: 24780
Регистриран: пон окт 12, 2009 01:16
Репутация: 115275
пол: Мъж

Манастирска рибена чорба

Мнение от шони »


Изображение

Необходими Продукти

риба - 400 г
олио - 50 мл
лук - 1/2 връзка зелен
домати - 120 г
чушки - 80 г пиперки
моркови - 50 г
люти чушки - 2 броя
картофи - 150 г

ориз - 1 - 2 шепи
маслини - 4 броя без костилки
мащерка - 1 стрък
магданоз - 1/2 връзка
черен пипер - 10 зърна
лимони - 1 брой
сол - на вкус

Приготвяне на Манастирска рибена чорба

Почистената и измита риба се нарязва ситно и се посолява.

Отделно във врящата вода се пуска нарязания лук, нарязаните моркови, почистените и нарязани пиперки, лютите чушки, на които са отстранени дръжките, обелените и ситно нарязани домати, обелените и нарязани на кубчета картофи, мащерката, олиото и солта. вари се до омекване, след което се добавят рибата и оризът.

Преди края на варенето се сипват и нарязаните маслини. Манастирската рибена чорба се поднася гореща, поръсена със ситно нарязан магданоз и смлян черен пипер + 1 резенче лимон./gotvach.bg
Прочетено: 852 пъти
"Просветеният народ се подчинява, защото така иска; заслепеният от предразсъдъци народ - защото така трябва".
Потребителски аватар
Inferlin
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2392
Регистриран: ср май 07, 2014 17:27
Репутация: 9139
пол: Мъж

Re: Манастирска рибена чорба

Мнение от Inferlin »

Може да не ви се вярва (то и на мен не ми се вярва, но...) скоро открих, че класическата рибена чорба ми подобрява значително мигрената (да, става една хубава... ;)) т.е. докарва я в съвсем поносими граници, стога да не е "изтрещяла" в максимум. Може да е плацебо ефект, но тогава нямаше да е толкова точна статистиката - това нещо винаги влияе положително т.е. и често дори и в лош случай става под 3 (мигрената, особено напоследък я разграфих в прецизна десетобална система :)). Не обичам кой знае колко риба, но като цяло може да се каже, че това е приятно лекарство. :)

Жалко че не обичам готвенето като процес (а само крайният резултат), но... си запомням рецепта за да тествам и с нея. :)
Потребителски аватар
MalamiR
Металист
Металист
Мнения: 21081
Регистриран: нед мар 15, 2009 17:28
Репутация: 11019
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: Манастирска рибена чорба

Мнение от MalamiR »

Риба не мога да ям на чорба... Не ми е вкусно. 8-[

Throw me to the wolves and I will return leading the pack!

Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284008
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334817
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Манастирска рибена чорба

Мнение от Mozo »

То е ужасно, как ще го ядеш :toothy10: :toothy10: :toothy10:
Изображение
Потребителски аватар
MalamiR
Металист
Металист
Мнения: 21081
Регистриран: нед мар 15, 2009 17:28
Репутация: 11019
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: Манастирска рибена чорба

Мнение от MalamiR »

Чакай... Като се замисля, ако е обезкостено филе от риба, нарязана на кубчета, може и да става... :-k
Зависи и кой го готви. Ако е някой добър chef, може, бих опитал да си кажа мнението... :-k

Throw me to the wolves and I will return leading the pack!

Потребителски аватар
Inferlin
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2392
Регистриран: ср май 07, 2014 17:27
Репутация: 9139
пол: Мъж

Re: Манастирска рибена чорба

Мнение от Inferlin »

Хе... ужасно... :) Не знаете какво е ужасно... ;) :evil4:
Естествено че за само такава става въпрос - обезкостена, дори и да не е филе. :)
Между другото това е едно от най-различните неща които варират много от вида на рибата (вкуса е коренно различен при различните видове), че и от начина на приготвянето, дори и при близки рецепти. Има голямо значение и колко е прясна рибата, а при мен... поне преди беше максимално прясна т.е. по-прясна няма накъде. :evil4:
Не че съм любител на това (би трябвало да мразя рибата... по много причини), но ужасно... е малко прекалено. :)
Потребителски аватар
шони
Модератор
Модератор
Мнения: 24780
Регистриран: пон окт 12, 2009 01:16
Репутация: 115275
пол: Мъж

Re: Манастирска рибена чорба

Мнение от шони »

Обичам рибената чорба, ако е добре приготвена. Препоръчва се след преяждане по празници. За съжаление жена ми не готви това ястие, затова си я приготвям сам(1-2 пъти годишно) :) :) :)
"Просветеният народ се подчинява, защото така иска; заслепеният от предразсъдъци народ - защото така трябва".
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284008
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334817
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Манастирска рибена чорба

Мнение от Mozo »

Опитвал съм само два пъти и това, наред с печената тиква, е нещото, което буквално може да ми обърне червата с хастара навън :lol: :lol: :lol:
Изображение
Потребителски аватар
шони
Модератор
Модератор
Мнения: 24780
Регистриран: пон окт 12, 2009 01:16
Репутация: 115275
пол: Мъж

Re: Манастирска рибена чорба

Мнение от шони »

Mozo написа:Опитвал съм само два пъти и това, наред с печената тиква, е нещото, което буквално може да ми обърне червата с хастара навън :lol: :lol: :lol:
Зависи кой е приготвил рибената чорба; същото важи и за печената тиква. Някои слагат рибени глави в супата и така развалят вкуса. Освен това задължителни са оризът и празът в по-големи количества. Можеш да добавиш и моркови и картофи. Лично аз ги пържа заедно с рибата, праза, ориза и после ги сипвам в тенджерата Преди консумация изцеди в чинията по-голям резен лимон. Това е здравословно следпразнично ястие и както писах по-горе, точно затова пуснах темата след коледното преяждане. Ама ти не преяждаш :p
"Просветеният народ се подчинява, защото така иска; заслепеният от предразсъдъци народ - защото така трябва".
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284008
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334817
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Манастирска рибена чорба

Мнение от Mozo »

Аз не казвам, че не е полезно, просто е ужасно гадно :toothy10: :toothy10: :toothy10:
Изображение
Потребителски аватар
MalamiR
Металист
Металист
Мнения: 21081
Регистриран: нед мар 15, 2009 17:28
Репутация: 11019
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: Манастирска рибена чорба

Мнение от MalamiR »

Mozo написа:Опитвал съм само два пъти и това, наред с печената тиква, е нещото, което буквално може да ми обърне червата с хастара навън :lol: :lol: :lol:
Ооо, че ти си като мен... И аз много мразя печена тиква.. :гади ми се:

Throw me to the wolves and I will return leading the pack!

Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284008
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334817
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Манастирска рибена чорба

Мнение от Mozo »

За разлика от Душко Добродушков :evil4: :evil4: :evil4:
Изображение
Нова тема Отговори

Върни се в “Супи”