Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Рецепти за "овкусяване" на течност за електронна цигара

Интересни факти. Методи за почистване на картомайзерите и удължаване на живота им.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284336
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335724
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Рецепти за "овкусяване" на течност за електронна цигара

Мнение от Mozo »

С колко течности съм се набутал, що пък да не пробвам и тази, само да не забравя :mrgreen:
Прочетено: 16110 пъти
Изображение
Потребителски аватар
fcbico
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 169
Регистриран: съб май 14, 2016 12:07
Репутация: 901
пол: Мъж
Контакти:

Re: Рецепти за "овкусяване" на течност за електронна цигара

Мнение от fcbico »

MalamiR написа:Бих си взел, само и само да видя какъв е вкусът на кактуса... :-k 8-[
Аз за пръв път го опитах от сок на Куинс преди н години и оттам ми харесва :)
Би трябвало още да се произвежда,но го има само в големите хипермаркети :)
Митьо Митев
Регистриран
Мнения: 3
Регистриран: чет фев 09, 2017 08:50
Репутация: 0
пол: Мъж

Re: Рецепти за "овкусяване" на течност за електронна цигара

Мнение от Митьо Митев »

Здравейте.
Още съм пресен пресен в увкусяването на бази и реших да почерпя опит от форумите. Уж доста попрочетох но накрая си останах неук. Навсякъде се говори в капки и проценти и на нито едно място не видях пропорции в милилитри. :) . Ето и и моя опит: Купих си три аромата от три различни марки и съответно три различни дозатора на капачките и започнах да творя. И какво се получи - от единия аромат 100 капки ми излязоха няма и 10% от цялото шишенце, а от другия с 50 почти го преполових. И другото което срещнах и не знам дали съм разбрал правилно - на няколко места прочетох че един аромат стига за около 200-250 милилитра база а на други че нормалното съдържание на аромат е 2%, което ще рече че би трябвало да стигне за 500 милилитра.
Та молбата ми е ако някой може да сподели колко милилитра аромат трябват за увкосяване на 100 милилитра база, за да мога с линийка да си изчисля какво количество от шишенцето трябва да сложа. Благодаря ви предварително.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284336
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335724
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Рецепти за "овкусяване" на течност за електронна цигара

Мнение от Mozo »

Здравей, не му се втелясвай толкова :) Да, капкомерите на различните шишенца и фирми са различни, но течността все ще стане - дали ще е с една капка повече или по-малко, няма никакъв проблем. Още повече, че на същата фирма капките ще са едни и същи за следващия път и ти ще знаеш, че тази течност става с точно толкова капки с нейното си капкомерче. В началото и аз така се притеснявах, но не е от такова значение. Дали ще сложиш 7 капки Shade например или 10, все тая - течността все ще си стане :)
Изображение
Потребителски аватар
collector
Регистриран
Мнения: 1
Регистриран: ср фев 22, 2017 16:12
Репутация: 7
пол: Мъж
Местоположение: Троян

Re: Рецепти за "овкусяване" на течност за електронна цигара

Мнение от collector »

Здравейте,колеги!Мисля да пробвам Caramel Delight-a на HCL.Прочетох предишните мнения за него,в крайна сметка 0,5% или 1,0% да ползвам?
Изображение
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284336
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335724
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Рецепти за "овкусяване" на течност за електронна цигара

Мнение от Mozo »

На мен всякак ми е отвратителен :lol: :lol: :lol:

Както казах и по-горе, не се втелясвайте чак толкова за две капки или някакви десети от процента. Пробвай първо с малко, ако не ти е достатъчно слагаш още малко и така, докато си намериш златната среда за самия теб. Никой не може да каже колко точно ще ти хареса на теб, различни хора сме :)
Изображение
Потребителски аватар
Льо
Луд за връзване
Луд за връзване
Мнения: 13887
Регистриран: нед мар 10, 2013 09:19
Репутация: 47124
пол: Мъж
Местоположение: Пловдив

Re: Рецепти за "овкусяване" на течност за електронна цигара

Мнение от Льо »

collector написа:Здравейте,колеги!Мисля да пробвам Caramel Delight-a на HCL.Прочетох предишните мнения за него,в крайна сметка 0,5% или 1,0% да ползвам?
Направи го на 1%. Аромата е страхотен, няма да сгрешиш с него. Ако ти е силно ще разредиш с чиста база, но предполагам на 1% ще е добре.
"Много трудно се обяснява на глухи, показва на слепи и спори с идиоти"
Потребителски аватар
sashogg
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 273
Регистриран: вт окт 11, 2011 17:56
Репутация: 1711
пол: Мъж
Местоположение: Велико Търново

Re: Рецепти за "овкусяване" на течност за електронна цигара

Мнение от sashogg »

За колегите,които сами си забъркват течностите и овкусяват.Пробвах нови аромати от един нов търговец на нашия пазар и съм очарован от някои попадения.Сайта е това http://harshliquids.com/ Ароматите са от Германия и на повечето не им трябва зреене.Другото много положително е,че овкусяват перфектно на 2%,че и по-малко.Аз пробвах 4 аромата от серията LaVape - Айс грозде,череша,зелена ябълка и боровинка.
Айс гроздето е перфектно.Не обичам ментолови течности,но тук се усеща едва доловима нотка на свежест,не и мента.Може да се ползва веднага след овкусяване и на не повече от 2%.
Черешата за сега е пълно разочарование,поне според моите възприятия.Удря ми на бонбонки Виолетки,не и на череша.Много е силен аромата,ще разреждам сигурно под 1% и се надявам след отлежаване да ми хареса.
Боровинката,много приятна,веднага става за изпаряване,на не повече от 2% отново.Усещането е за сладко от боровинки.
Зелена ябълка-върховен,истиснки,голям кеф.Отново на 2%,веднага е готов за изпаряване,абсолютен фаворит ми стана ,наред с айс гроздето.
Колегите са доволни и от други аромати,рядко има някой да не хареса нещо,цената е супер с оглед малкия процент ,който изисква за овкусяване.Определено скоро ще заръчам и други,като Strawberry-Minze,Aroma Liq Pinki,Ice Ananas Aroma и още доста други,за които прочетох хубави коментари.Пробвайте,колегата търговец е и изпаряващ като нас и е точен,а също и винаги слага по някакъв подарък в поръчката,като дрип типчета.Държа да подчертая,че нямам никаква изгода от неговата търговия,просто споделям,за да може повече хора да се възползват.
Изображение
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284336
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335724
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Рецепти за "овкусяване" на течност за електронна цигара

Мнение от Mozo »

Няма нужда да подчертаваш, рекламистите си личат отдалеч :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Лошото е, че в нас е станало като парфюмерийна и имам хиляда шишенца с какви ли не аромати. Бих пробвал веднага иначе :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Хубаво е, че хората не се отказват, въпреки цялата черна помия, която се изля около ел. цигарите :съгласен:
Изображение
Потребителски аватар
sashogg
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 273
Регистриран: вт окт 11, 2011 17:56
Репутация: 1711
пол: Мъж
Местоположение: Велико Търново

Re: Рецепти за "овкусяване" на течност за електронна цигара

Мнение от sashogg »

Най-интересното е,че аз си свикнах на един микс - ягоди с киви и си забърквам в литри,ползвах само този вкус,без да сменяма и в момента имам овкусена течност до края на 2018г.,но толкова хубави коментари прочетох,а и приятели ги пробваха и не се сдържах да опитам.Сега имам вече забъркани по 600мл айс грозде и зелена ябълка и доскорощния ми фаворит изостана. :razz:
Изображение
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284336
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335724
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Рецепти за "овкусяване" на течност за електронна цигара

Мнение от Mozo »

Луди сме, това е вярно :mrgreen: При мен не количеството на ароматите е голямо, а броят на самите аромати :toothy10: :toothy10: :toothy10:
Изображение
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284336
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335724
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Рецепти за "овкусяване" на течност за електронна цигара

Мнение от Mozo »

Другари, взех си горска ягода на Инавера - уникално вкусен аромат, заслужава си всяка стотинка от скромните 5 кинта. Много добър, ако не сте си поръчвали, опитайте, досега на когото и да съм дал, всеки кима одобрително с думите "много е добро" :headbang: :headbang: :headbang:
Изображение
Reptile
Регистриран
Мнения: 14
Регистриран: вт авг 20, 2019 06:22
Репутация: 30
пол: Мъж

Re: Рецепти за "овкусяване" на течност за електронна цигара

Мнение от Reptile »

Много ми допадна лешник на ''Perfumer's apprentice'' .За 80 мл готова течност (VG70%/PG30% с никотин-3мг/мл),изсипах цялото шишенце аромат.Вкусът стана супер наситен,но не ѝ натрапващ. Ягодата и банана,които сготвих и тях със същата пропорция,нещо ми бягат.Малко блудкава история.Направих и един тютюнев,но него ще го пробвам след месец.Него на 4%.
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12970
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61930
пол: Жена
Контакти:

Re: Рецепти за "овкусяване" на течност за електронна цигара

Мнение от Mouse »

sashogg написа:
съб май 27, 2017 11:24
Много е силен аромата,ще разреждам сигурно под 1% и се надявам след отлежаване да ми хареса.
Боровинката,много приятна,веднага става за изпаряване,на не повече от 2% отново.Усещането е за сладко от боровинки.
Зелена ябълка-върховен,истиснки,голям кеф.Отново на 2%,веднага е готов за изпаряване,абсолютен фаворит ми стана ,наред с айс гроздето.
Това 2% не ми е ясно. Колко капки?
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284336
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335724
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Рецепти за "овкусяване" на течност за електронна цигара

Мнение от Mozo »

Маус :съгласен:
Mozo написа:
ср фев 22, 2017 16:53
Както казах и по-горе, не се втелясвайте чак толкова за две капки или някакви десети от процента. Пробвай първо с малко, ако не ти е достатъчно слагаш още малко и така, докато си намериш златната среда за самия теб. Никой не може да каже колко точно ще ти хареса на теб, различни хора сме :)
Изображение
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Всичко за електронната цигара”