Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Phenomenon Lite

Интересни факти. Методи за почистване на картомайзерите и удължаване на живота им.
Потребителски аватар
Льо
Луд за връзване
Луд за връзване
Мнения: 13887
Регистриран: нед мар 10, 2013 09:19
Репутация: 47124
пол: Мъж
Местоположение: Пловдив

Re: Phenomenon Lite

Мнение от Льо »

Mozo написа:
съб окт 06, 2018 23:50
Добре, всички харесваме студена пара, много е яко, по цял ден студена пара си пушим :thumbright:
Изясни ми се. Данке.
Прочетено: 1740 пъти
"Много трудно се обяснява на глухи, показва на слепи и спори с идиоти"
Потребителски аватар
Zeroadhesion
       
Мнения: 19066
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 36597
пол: Мъж

Re: Phenomenon Lite

Мнение от Zeroadhesion »

Нали бяхте много любезни и кротички наживо, не се хапетее PDT_Love_18
Искам да задам един фундаментален въпрос, относно обслужваемите:
Ако кантала и памука са консумативи и се купуват отделно, то какво друго влияе на експириънса от изпаряването? Не би ли трябвало всички да вадят еднакъв вкус? Знам, че отговорът е "не", но просто искам да разбера защо :) Мерси предварително
Потребителски аватар
Zeroadhesion
       
Мнения: 19066
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 36597
пол: Мъж

Re: Всичко за електронната цигара

Мнение от Zeroadhesion »

Льо написа:
съб окт 06, 2018 19:47
Zeroadhesion написа:
съб окт 06, 2018 13:24
Ааа, чудесно :) Така и няма да има топли дръпки, които понякога ми парят на езичето :toothy10: :toothy10: :toothy10: И като течността стане на половина няма да присмуквам кат шимпанзе, за да се качи нагоре течност :lol:
Феномена не ми е в групата на изпарителите, щото не е вкусен колкото Байка 6, но няма и да го споменавам повече. За друго ще ти светна, ако искаш да нямаш топли вълни в устната кухина, си намери титанов дрип/мундщук. Той охлажда парата и дава една уникална свежест на аромата. Преди няколко години правих контейнер, който се монтира върху изпарителя, но преди това се пълни с вода и стои у фризера, да се замръзи убаво. Та с тая Ледарка - така я кръстиха във форума на изпаряващите, се постигна уникално за сетивата ниво, но и се постигна, доста бързо разболяване на гърлото, та отпадна от играта. Мисълта ми е, че охладената пара е много по-вкусна от топлата и с една дълга титанова дрипка ще постигнеш туй що търсиш, а не с някакъв си изпарител, пък бил той и Феномен.
А не е ли логично, че изпарителната намотка като е в долната част, то дръпката ще бъде по-студена, дори няма да се усеща топлината? На T22 е в непосредствена близост до мундщука, това води до топли дръпки и дори и мундщук с течен азот да ѝ сложиш, в един момент пак ще се стопли :?: :?: :?:
Потребителски аватар
Льо
Луд за връзване
Луд за връзване
Мнения: 13887
Регистриран: нед мар 10, 2013 09:19
Репутация: 47124
пол: Мъж
Местоположение: Пловдив

Re: Всичко за електронната цигара

Мнение от Льо »

Zeroadhesion написа:
нед окт 07, 2018 01:11
Льо написа:
съб окт 06, 2018 19:47
Zeroadhesion написа:
съб окт 06, 2018 13:24
Ааа, чудесно :) Така и няма да има топли дръпки, които понякога ми парят на езичето :toothy10: :toothy10: :toothy10: И като течността стане на половина няма да присмуквам кат шимпанзе, за да се качи нагоре течност :lol:
Феномена не ми е в групата на изпарителите, щото не е вкусен колкото Байка 6, но няма и да го споменавам повече. За друго ще ти светна, ако искаш да нямаш топли вълни в устната кухина, си намери титанов дрип/мундщук. Той охлажда парата и дава една уникална свежест на аромата. Преди няколко години правих контейнер, който се монтира върху изпарителя, но преди това се пълни с вода и стои у фризера, да се замръзи убаво. Та с тая Ледарка - така я кръстиха във форума на изпаряващите, се постигна уникално за сетивата ниво, но и се постигна, доста бързо разболяване на гърлото, та отпадна от играта. Мисълта ми е, че охладената пара е много по-вкусна от топлата и с една дълга титанова дрипка ще постигнеш туй що търсиш, а не с някакъв си изпарител, пък бил той и Феномен.
А не е ли логично, че изпарителната намотка като е в долната част, то дръпката ще бъде по-студена, дори няма да се усеща топлината? На T22 е в непосредствена близост до мундщука, това води до топли дръпки и дори и мундщук с течен азот да ѝ сложиш, в един момент пак ще се стопли :?: :?: :?:
По принцип уж е логично. Някои метали обаче, имат свойството много бързо да разпределят усвоената температура и не могат да се нагреят в степен да парят след такова кратко излагане на топлина. Титана в това отношение е перфектен за дрип. При поилковите, с долна намотка, парата е по-хладна наистина, но с титан дрип става още по-хладна и по-вкусна, кой каквото и ще да разправя.
"Много трудно се обяснява на глухи, показва на слепи и спори с идиоти"
Потребителски аватар
Льо
Луд за връзване
Луд за връзване
Мнения: 13887
Регистриран: нед мар 10, 2013 09:19
Репутация: 47124
пол: Мъж
Местоположение: Пловдив

Re: Phenomenon Lite

Мнение от Льо »

Zeroadhesion написа:
нед окт 07, 2018 00:50
Нали бяхте много любезни и кротички наживо, не се хапетее PDT_Love_18
Искам да задам един фундаментален въпрос, относно обслужваемите:
Ако кантала и памука са консумативи и се купуват отделно, то какво друго влияе на експириънса от изпаряването? Не би ли трябвало всички да вадят еднакъв вкус? Знам, че отговорът е "не", но просто искам да разбера защо :) Мерси предварително
Различната форма на камбаната, дава най-голямо отражение във вкуса и плътността на парата, но тя е в тясна връзка с отворите за обдухване на реотана, затова е добре, изпарителя да е с възможност за регулиране потока на въздуха. Изпарителите с малка камера са по-вкусни, обаче никъде в сайтовете за продажба не се дава размер на камерата/камбаната и се натрупват едни камари с изпарители. Аз съм изхвърлил, подарил и потрошил изпарители за над хилядарка и едва преди година си седнах на Д-то с Байка 6, при това модифицирана, но даваща уникален вкус - всяка съставка на аромата се усеща .... думи нямам.
"Много трудно се обяснява на глухи, показва на слепи и спори с идиоти"
Потребителски аватар
Льо
Луд за връзване
Луд за връзване
Мнения: 13887
Регистриран: нед мар 10, 2013 09:19
Репутация: 47124
пол: Мъж
Местоположение: Пловдив

Re: Phenomenon Lite

Мнение от Льо »

Zeroadhesion написа:
нед окт 07, 2018 00:50
Нали бяхте много любезни и кротички наживо, не се хапетее PDT_Love_18
Няма хапане, само дране :lol:
Харесва нашия топла пара, пък смуче от поилка .... не го разбирам. Ако народа харесваше топла пара, вкл. и той, изпарителите тип Генезис, нямаше да изпаднат зад борда и щяха да са конкурентни на поилките.

Те го и Генчо. Те тва каква топла пара дава, Т22 направо е ледник в сравнение с него :lol:

Изображение
"Много трудно се обяснява на глухи, показва на слепи и спори с идиоти"
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284012
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334817
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Phenomenon Lite

Мнение от Mozo »

Льо написа:
нед окт 07, 2018 08:31
Zeroadhesion написа:
нед окт 07, 2018 00:50
Нали бяхте много любезни и кротички наживо, не се хапетее PDT_Love_18
Искам да задам един фундаментален въпрос, относно обслужваемите:
Ако кантала и памука са консумативи и се купуват отделно, то какво друго влияе на експириънса от изпаряването? Не би ли трябвало всички да вадят еднакъв вкус? Знам, че отговорът е "не", но просто искам да разбера защо :) Мерси предварително
Различната форма на камбаната, дава най-голямо отражение във вкуса и плътността на парата, но тя е в тясна връзка с отворите за обдухване на реотана, затова е добре, изпарителя да е с възможност за регулиране потока на въздуха. Изпарителите с малка камера са по-вкусни, обаче никъде в сайтовете за продажба не се дава размер на камерата/камбаната и се натрупват едни камари с изпарители. Аз съм изхвърлил, подарил и потрошил изпарители за над хилядарка и едва преди година си седнах на Д-то с Байка 6, при това модифицирана, но даваща уникален вкус - всяка съставка на аромата се усеща .... думи нямам.
Малкият вариант на Берзеркъра също е адски вкусен - все едно пиеш нектар, мамка му. Всеки път като си дръпна и се наси*ам. Затова и си го купих, ама малкият вариант ми е малък, а с големия не е същото, щото намотката вече е много далеч от мундщука и я няма тази невероятна топлина и вкус. Китаристът ни обаче си носи с него течност и не му пука кога ще сипва и всеки път като си дръпне и прави благи физиономии и наистина е много вкусно. И много топло, да :thumbright:
Изображение
Потребителски аватар
Льо
Луд за връзване
Луд за връзване
Мнения: 13887
Регистриран: нед мар 10, 2013 09:19
Репутация: 47124
пол: Мъж
Местоположение: Пловдив

Re: Phenomenon Lite

Мнение от Льо »

На 1000% съм сигурен, че не си дърпал през титанов дрип, поради причини които няма да изброявам, да не ти засегна ранимата психика. Не случайно дриповете от този материал струват баба и дедо, сравнено с всички останали. Това е една от причините :p На другата поръчка, ще ти взема една и ще чуя новата ти песен. Точка.
"Много трудно се обяснява на глухи, показва на слепи и спори с идиоти"
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284012
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334817
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Phenomenon Lite

Мнение от Mozo »

Мне, не си сменям пластмасовия мундщук, пропътувал хиляди километри, за нищо на света. Имам си над 30 бройки :headbang: :headbang: :headbang:
Изображение
Потребителски аватар
Льо
Луд за връзване
Луд за връзване
Мнения: 13887
Регистриран: нед мар 10, 2013 09:19
Репутация: 47124
пол: Мъж
Местоположение: Пловдив

Re: Phenomenon Lite

Мнение от Льо »

Mozo написа:
нед окт 07, 2018 11:32
Мне, не си сменям пластмасовия мундщук, пропътувал хиляди километри, за нищо на света. Имам си над 30 бройки :headbang: :headbang: :headbang:
:toothy10: :toothy10: :toothy10:
Видиш ли, имаш толкова много бройки, а нямаш тази която ти трябва.
Аз имам само една.
"Много трудно се обяснява на глухи, показва на слепи и спори с идиоти"
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284012
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334817
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Phenomenon Lite

Мнение от Mozo »

Въобще не ми трябва, бъркаш се :p Наистина обичам топла пара, като ми е студена дори се чудя как да си я направя топла :)
Изображение
Потребителски аватар
Льо
Луд за връзване
Луд за връзване
Мнения: 13887
Регистриран: нед мар 10, 2013 09:19
Репутация: 47124
пол: Мъж
Местоположение: Пловдив

Re: Phenomenon Lite

Мнение от Льо »

Mozo написа:
съб окт 06, 2018 15:16
Това са видовете неръждаема стомана. SS е обикновената Stainless Steel, докато SS 316 съдържа и 2-3% молибден, което увеличава устойчивостта на ръжда :)
Всички неръждаеми стомани са с означение SS или AISI. Няма обикновени или необикновен, всички имат някава устойчивост и са предназначени за различни цели. Най-разпространена е 304L, а най-използвана в хам-хум и мед. промишленост е 316L. За нуждите на вейпинга се използва единствено и само 316 и това не е щото не ръждясва, демек, е устойчива в някакъв момент и неустойчива в друг, а заради специфичното ѝ съпротивление.
За твое сведение, 316 също ръждясва, демек, е неустойчива в някаква среда, но такава среда не е често срещана в ежедневието и затова е и толкова разпространена тази марка стомана.
"Много трудно се обяснява на глухи, показва на слепи и спори с идиоти"
Нова тема Отговори

Върни се в “Всичко за електронната цигара”