Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Блокирала брава

Разни там колички, камиончета, багерчета и други на колелета :p .
Потребителски аватар
Diananet
Почетен член
Почетен член
Мнения: 4301
Регистриран: съб фев 28, 2015 10:45
Репутация: 63398
пол: Мъж

Блокирала брава

Мнение от Diananet »

Имам Land Rover Disovery с десен волан. А предната лява врата отвън не можеше да се отваря. Камиочето е доста големичко и ми писна да се протягам отвътре, че да отварям. Освен това шофьорската пък отвътре се отваряше малко по-тредно. Та вчера ми писна, махнах корите и разглобих двете врати. Едни стоманени телове има, дето с времето са се поизправили. Върнах им фабричния вид и работата заспа. Пробвах няколко пъти - отворят се и се затварят без проблеми и отвън и отвътре, а също и с централното. Днес сутринта отивам и нито една врата не се отваря. Заключващото лостче се движи нагоре-надолу но вратите не се отварят. Изкъртих малкото задно таванско прозорче, отворих задната врата и влязох в колата. Отворих шофьорската врата отвътре. След което колко и да заключвах и отключвах проблеми нямаше. Странна работа. Обаче по-странното е, че предната лява врата блокира. Отвътре успях да махна кората и да разглобя почти всичко, включително и да махна патрона. Пак не се отваря. Сякаш е заварена. Имам чувството, че самия механизъм отстрани на вратата (едно като езиче) е блокирал. Дайте идеи, че вече ми идва да хвана оксижена и да почна да режа.
Прочетено: 4130 пъти
Почнеш ли да лепиш пари по монитора, докато слушаш музика в youtube - лягай си! Много си пиян!
Потребителски аватар
Льо
Луд за връзване
Луд за връзване
Мнения: 13887
Регистриран: нед мар 10, 2013 09:19
Репутация: 47124
пол: Мъж
Местоположение: Пловдив

Re: Блокирала брава

Мнение от Льо »

"Много трудно се обяснява на глухи, показва на слепи и спори с идиоти"
Потребителски аватар
Diananet
Почетен член
Почетен член
Мнения: 4301
Регистриран: съб фев 28, 2015 10:45
Репутация: 63398
пол: Мъж

Re: Блокирала брава

Мнение от Diananet »

Пробвах - ритах блъсках. Не ще. Утре ще направя някоя снимка. В момента и шофьорската врата е разглобена, че да се ориентирам по нея.
Почнеш ли да лепиш пари по монитора, докато слушаш музика в youtube - лягай си! Много си пиян!
Потребителски аватар
Льо
Луд за връзване
Луд за връзване
Мнения: 13887
Регистриран: нед мар 10, 2013 09:19
Репутация: 47124
пол: Мъж
Местоположение: Пловдив

Re: Блокирала брава

Мнение от Льо »

Нищо не ритай и не блъскай, прочети темата в офф-роуда, макар да мисля, че от нея си почнал ... Явно проблема е при всички джипки от марката.
"Много трудно се обяснява на глухи, показва на слепи и спори с идиоти"
Потребителски аватар
шони
Модератор
Модератор
Мнения: 24777
Регистриран: пон окт 12, 2009 01:16
Репутация: 115265
пол: Мъж

Re: Блокирала брава

Мнение от шони »

Иди при ключар. Проблемът може да е дребен и така да си спестиш много нерви и дори пари(съвет от патил)
"Просветеният народ се подчинява, защото така иска; заслепеният от предразсъдъци народ - защото така трябва".
Kotkata68
Глобална котка-идиотка
Глобална котка-идиотка
Мнения: 29946
Регистриран: пет ное 30, 2007 12:06
Репутация: 58101
пол: Жена

Re: Блокирала брава

Мнение от Kotkata68 »

Ди, ще пробвам да открия Бърн и ще го пратя насам, че той е специалист по тези въпроси. :thumbright:

Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

Опознават ме само тези, на които позволя... за останалите съм просто това, което виждат!

Потребителски аватар
Diananet
Почетен член
Почетен член
Мнения: 4301
Регистриран: съб фев 28, 2015 10:45
Репутация: 63398
пол: Мъж

Re: Блокирала брава

Мнение от Diananet »

Прочетох темата в оффроуда. Да, явно това е проблема при тези машини. Обаче не помогнаха съветите.
Значи подробно за текущото състояние:
Лостчето, което заключва колата отвътре работи. Целия прикачен механизъм към него също. Обаче е махнат патрона, а скобата, която се закрепва към механизма на лостчето сега виси свободно. Махнат е също соленоида за да се освободи място за бърникане.
Отвън и отвътре механизмите за отваряне на вратата също работят. Вижда се движението на лостчетата и пружинките. Това също не е разглобено.
Уж всичко мърда и работи, но вратата не се отваря. Отстрани онова езиче май е заяло. Не иска да превърти. По някакъв магически начин през пролуката на задната врата успях да развия двата крепящи болта с надеждата, че езичето заедно с механизма отвътре ще превъртят. Обаче не би.
Отгоре на всичко настинах и сега се търча с шипков чай и упсарин и вече съвсем ме хвана нервата да грабна оксижена :toothy10:

Коте, направо го пращай Бърн тука да действа :) Явно с тези две леви ръце няма да се справя.
Почнеш ли да лепиш пари по монитора, докато слушаш музика в youtube - лягай си! Много си пиян!
Kotkata68
Глобална котка-идиотка
Глобална котка-идиотка
Мнения: 29946
Регистриран: пет ное 30, 2007 12:06
Репутация: 58101
пол: Жена

Re: Блокирала брава

Мнение от Kotkata68 »

Писах му във фейса, ако не се появи днес, утре ще му дрънна на тела. :кимам: А това тук, ще трябва да го обсъдим, защото не знам в кой квадрант точно е. :toothy10: :toothy10: :toothy10:

Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

Опознават ме само тези, на които позволя... за останалите съм просто това, което виждат!

Потребителски аватар
Diananet
Почетен член
Почетен член
Мнения: 4301
Регистриран: съб фев 28, 2015 10:45
Репутация: 63398
пол: Мъж

Re: Блокирала брава

Мнение от Diananet »

А, в делта квадратна е друг :toothy10:
Ами пича ако даде някой съвет ще е добре. Лошото е, че в моя край на Галактиката няма ни един ключар или нещо подобно. Ще трябва да се оправям със съвети и описание по картинки. :toothy10: Утре сутринта ще се боря с Микроинвест и великите им програми, та следобед сигурно ще хвана бравата пък да видим.
Почнеш ли да лепиш пари по монитора, докато слушаш музика в youtube - лягай си! Много си пиян!
Kotkata68
Глобална котка-идиотка
Глобална котка-идиотка
Мнения: 29946
Регистриран: пет ное 30, 2007 12:06
Репутация: 58101
пол: Жена

Re: Блокирала брава

Мнение от Kotkata68 »

Успех с Микроинвеста, аз вчера и днес се борих с тях и за тази година не искам да им чувам повече името. :twisted:

Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

Опознават ме само тези, на които позволя... за останалите съм просто това, което виждат!

Потребителски аватар
BURN5
Жител на Wonderful Life
Жител на Wonderful Life
Мнения: 6815
Регистриран: ср юни 25, 2008 18:15
Репутация: 9003
пол: Мъж
Местоположение: СОФИЯ

Re: Блокирала брава

Мнение от BURN5 »

Опа! :) Започвам с акълите: отовори някоя врата. С една отвертка щракни скобата, която захваща насрещника в колонката. Дръпни дръжката и гледай да видиш, дали няма някоя контра, която освобождава скобата. Има вариант да е отгоре или отдолу/контрата/. Опитай да я натиснеш с нещо остро. Отпусне ли, тогава отваряш задната лява врата за да имаш по-добър достъп и с твърда или стоманизирана тел се пробваш да натиснеш проклетията.
А преди това можеш да опиташ друго: натисни лостчето, което се захваща към външната дръжка. После го вдигни нагоре, все едно имитираш работата на пружината в бравата и задръж в горно положение. Натисни бутона, който е на вратата към заключване, после го вдигни нагоре и после пак направи опит да отвориш с вътрешна или външна дръжка.Имаш предвид това, е разкачената от болтовете брава се движи и може да ебава хода на движение на лостовете. Провери ли дали машинката на централното не е блокирала. Често пъти зъбната рейка в нея се прецаква.
Потребителски аватар
Diananet
Почетен член
Почетен член
Мнения: 4301
Регистриран: съб фев 28, 2015 10:45
Репутация: 63398
пол: Мъж

Re: Блокирала брава

Мнение от Diananet »

BURN5 написа:...С една отвертка щракни скобата, която захваща насрещника в колонката. Дръпни дръжката и гледай да видиш, дали няма някоя контра, която освобождава скобата. Има вариант да е отгоре или отдолу/контрата/. Опитай да я натиснеш с нещо остро. Отпусне ли, тогава отваряш задната лява врата за да имаш по-добър достъп и с твърда или стоманизирана тел се пробваш да натиснеш проклетията.
Това го правих поне 100 пъти. Сигурен съм, че някъде има контра, но цялата система така са я навряли, че нямам достъп. Пак ще пробвам.
BURN5 написа:...натисни лостчето, което се захваща към външната дръжка. После го вдигни нагоре, все едно имитираш работата на пружината в бравата и задръж в горно положение. Натисни бутона, който е на вратата към заключване, после го вдигни нагоре и после пак направи опит да отвориш с вътрешна или външна дръжка...
Мисля, че схванах за какво говориш. Първо това ще пробвам. Дано стане.

Благодаря ти много за съветите. Непременно ще пиша какви съм ги накъдрил :toothy10: Обаче ме съмнява, че няма да е утре. В момента ме втриса и сигурно утре ще съм с температура. То една беда сама не идва.
Почнеш ли да лепиш пари по монитора, докато слушаш музика в youtube - лягай си! Много си пиян!
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20593
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112157
пол: Мъж

Re: Блокирала брава

Мнение от Montoya »

Последно всичките врати ли не се отварят или остана само една да не се отваря? Ако имаш поне една която се отваря можеш ли да пуснеш снимка на самата брава и насрещника на който се заключва бравата. Просто искам да видя вида, че имам тука разни опити с фв, ауди, сеат с блокирали брави в затворено положение, та евентуално ако мога да помогна.
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
Diananet
Почетен член
Почетен член
Мнения: 4301
Регистриран: съб фев 28, 2015 10:45
Репутация: 63398
пол: Мъж

Re: Блокирала брава

Мнение от Diananet »

Само предната лява не се отваря. Успях все пак да махна кората и всичко излишно за да имам достъп до механизмите. На предната дясна също махнах кората за да сравнявам кое как.
Днес обещах да направя снимки, но ми е доста зле. Изобщо не съм излизал. Температура, хрема... ужас.
Благодаря на всички за съдействието. Не губете идеите си и изчакайте докато успея да се заредя поне до 30% здраве. :toothy10: Ех, защо не мога като компютърните игри да си заредя един чийт...
Почнеш ли да лепиш пари по монитора, докато слушаш музика в youtube - лягай си! Много си пиян!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283966
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334677
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Блокирала брава

Мнение от Mozo »

Full health potion :headbang: :headbang: :headbang:
Изображение
Нова тема Отговори

Върни се в “Авто-мото”