Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Експерти посочиха 5 места в колата, където най-често се образува ръжда

Разни там колички, камиончета, багерчета и други на колелета :p .
Нова тема Отговори
Потребителски аватар
шони
Модератор
Модератор
Мнения: 24843
Регистриран: пон окт 12, 2009 01:16
Репутация: 115875
пол: Мъж

Експерти посочиха 5 места в колата, където най-често се образува ръжда

Мнение от шони »

Ръждата е най-лошият враг на всяка кола, като тя обикновено се прокрадва незабелязано. При някои автомобили първите признаци се появяват след първата година на експлоатация, докато други издържат на корозия с години. Но рано или късно всички коли започват да ръждясват. Кои части обаче са най-застрашени и съответно при тях ръждата настъпва първо? Механици от сервиз за автотенекеджия услужи посочиха къде първо атакува корозията. Според тях ръждата „обича“ да се наставяна в задната част на автомобила, върху ниско разположени елементи на каросерията - в резервното колело, монтажните точки на подрамата или окачването и в калниците.
https://www.actualno.com/cars/eksperti- ... 08869.html
Прочетено: 93 пъти
"Просветеният народ се подчинява, защото така иска; заслепеният от предразсъдъци народ - защото така трябва".
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284526
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 336034
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Експерти посочиха 5 места в колата, където най-често се образува ръжда

Мнение от Mozo »

Няма линк :mrgreen:

Въпреки това можем да посочим още допълнителни 15 за Голф, Мазда и Субару :mrgreen:
Изображение
Потребителски аватар
шони
Модератор
Модератор
Мнения: 24843
Регистриран: пон окт 12, 2009 01:16
Репутация: 115875
пол: Мъж

Re: Експерти посочиха 5 места в колата, където най-често се образува ръжда

Мнение от шони »

Трябва да имаме предвид, че различните марки дават различна гаранция срещу корозията. На моята кола е 10 години, примерно. :-k
"Просветеният народ се подчинява, защото така иска; заслепеният от предразсъдъци народ - защото така трябва".
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284526
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 336034
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Експерти посочиха 5 места в колата, където най-често се образува ръжда

Мнение от Mozo »

Естествено, Рено не гние като немска вагина :lol: :lol: :lol:
Изображение
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20606
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112307
пол: Мъж

Re: Експерти посочиха 5 места в колата, където най-често се образува ръжда

Мнение от Montoya »

Mozo написа:
чет май 02, 2024 18:08
Естествено, Рено не гние като немска вагина :lol: :lol: :lol:
Ееее, много фенско неподготвено изказване. Рено гние в пъти повече от немските талиги. Да не говорим, че рено в германия с техните химии, няма никакъв шанс.
А ако трябва да съм коректен, последното ауди което съм виждал изгнило беше едно 80 Б2 модел от 85-та година. Имаше и едно изгнило в левия праг "Яйце" модел 80 Б3, но не беше обработено след удар.
Изгнили фолксвагени съм виждал модели до 2000-та година, голф и пасат след тези години изгнил не съм виждал.
За сметка на това пък рена сценик, мегани, канго и производните им съм виждал изчезнали до средата на вратите. На един дядка му правехме реното на канала, защото не можехме да го вдигнем на подемника. Дъното на шофьорската седалка се виждаше отдолу през дупката. До лайсните врати нямаше. На друг не му сменихме съединител защото отказахме този опасен ремонт и го пратихме да бракува колата, предният мост се крепеше на един болт, другите бяха изгнили и просто седяха в дупките от тежестта на колата
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
Shaker
Доктор
Доктор
Мнения: 5141
Регистриран: нед дек 06, 2009 20:18
Репутация: 34897
пол: Мъж

Re: Експерти посочиха 5 места в колата, където най-често се образува ръжда

Мнение от Shaker »

Mozo написа:
чет май 02, 2024 18:08
Естествено, Рено не гние като немска вагина :lol: :lol: :lol:
Бате, не пазя снимки от първата ми кола, която беше едно Рено Клио. Колата беше яко изгнила и беше пълна с ръжди. Неслучайно я бях нарекъл "Ръждивко". Тогава нямах почти никакви пари за изкърпване и боядисване. То дори и да имах, то ремонтът щеше да излезе по-скъп от самата кола. Голфът ми изглеждаше все едно от представителството съм го взел, ако го сравнявам с това Клио :lol:
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284526
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 336034
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Експерти посочиха 5 места в колата, където най-често се образува ръжда

Мнение от Mozo »

Е, винаги има изключения, защото не се знае какво е преживяло. В такива случаи се говори за марка, не за бройка. Както всички знаят примерно за Опел, Мазда, Субару...
Изображение
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Авто-мото”