Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

Ако не знаете как, кликнете тук

Kia показа новия си кросоувър XCeed

Разни там колички, камиончета, багерчета и други на колелета :p .
Нова тема Отговори
Потребителски аватар
шони
Модератор
Модератор
Регистриран: пон окт 12, 2009 01:16

Kia показа новия си кросоувър XCeed

Мнение от шони » ср юни 12, 2019 21:59

Компанията Kia публикува официална снимка на новия си кросоувър, който ще се казва Xceed. Както личи от името, автомобилът е изграден на базата на модела Ceed. Премиерата му ще се състои в края на юни. Външността на кросоувъра е разработена от студиото за дизайн на корейския производител във Франкфурт (Германия) под ръководството на вицепрезидента на Kia Europe - Грегори Гийом. От компанията отбелязват, че увеличеният пътен просвет и по-ниското разположение на седалките осигуряват спортно усещане, но и по-добър обзор от кабината.
https://www.actualno.com/cars/kia-pokaz ... 56196.html
Прочетено: 51 пъти

Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18

Re: Kia показа новия си кросоувър XCeed

Мнение от Mozo » ср юни 12, 2019 22:46

Яки са киите, в последно време и те много дръпнаха, но Хюндай трепят мрака :thumbright:
Изображение

Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32

Мнение от Montoya » ср юни 12, 2019 23:38

Във фауве форум има дълга тема за модерните напоследък т.нар крос оувъри, т.е автомобили произведени на базата на нисък клас автомобил на производителя, задигнати уж за не знам какво. Модата тръгна от Нисан кашкай мисля, на базата на микра или нещо подобно. Тая Кия е на базата на сиид, каптюр на базата на клио, Т-рок на базата на голф, Т-крос на базата на поло, бмв Х1, Мазда СХ3, тойота CH-R и т.н.т
Та в общи линии, всичките са с красив спортен дизайн, това продава колата и до тук с плюсовете. Първо, понеже се опитват с тия крос оувъри да влязат в цената на ниския сегмент автомобили, пластмасите вътре на всичките са под всякаква критика, лошо изпълнен интериор. Заради дизайна, който за да е спортен се налагат ниските прозорци, които ограничават сериозно всякаква видимост, което налага набутването на асистенти, камери в огледалата, камери назад, камери напред, парктроници, адаптивни круиз контроли /една много смислена опция между другото/.
Да, ама тия екстри струват скъпичко, което води до още по евтини пластмаси, по голям размер гуми, респективно по скъпи гуми и джанти и за да компенсират тия слабости, монтират слаби двигатели примерно. Много рядко някоя от тия машини е с двигател повече от 1.0 или 1.2 бензин или 1.6 дизел и са около стотина коня. По този начин колите стават икономични за градско шофиране и убийствени друсалки с висок разход на дълъг път. Освен това са и доста неустойчиви в завой.
Да, може би ще може и да се отиде до някоя вила по черен път, но повечето от тях заради цената, а някои дори и в моделната гама не им е включено 4х4.
Та дискусията е дълга, купуваш си скъп боклук, но пък красив отвън
HP EliteBook 8560p
CPU - Intel(R) Core(TM) i5-2540M CPU @ 2.60GHz; Chipset-Intel 6 Series/C200 Series; RAM-8320 MB DDR3; VC-Radeon HD 6400M/7400M Series; SSD Samsung EVO 650 120GB; HDD- Samsung HN-M500MBB

Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit

Мнение от Mozo » чет юни 13, 2019 00:02

О, аз никога няма да си купя нещо подобно, твърд противник съм им :mrgreen:
Изображение

Потребителски аватар
шони
Модератор
Модератор
Регистриран: пон окт 12, 2009 01:16

Мнение от шони » чет юни 13, 2019 15:35

Аз пък ги харесвам. Напоследък фаворити са ми CITROËN C3 AIRCROSS COMPACT SUV

и новата Дачия Дъстър

Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit

Мнение от Mozo » чет юни 13, 2019 15:42

Няма да казвам какво мисля за този тип коли, защото може да има някои хора, които ще се почувстват засегнати :mrgreen:
Изображение

Rozzza
Регистриран
Регистриран: чет юни 13, 2019 17:48

Мнение от Rozzza » чет юни 13, 2019 17:57

Какво правят тези корейци ... като добавим и stinger направо избухват :D

Нова тема Отговори

Върни се в “Авто-мото”