Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Завръщането на Крал Анри или една футболна приказка.

"Лечков, Лечков и гоооооооол!!! Господ е Българин..." :mrgreen: .
Нова тема Отговори
Потребителски аватар
beggginer
Доктор
Доктор
Мнения: 6341
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 33104
пол: Мъж

Завръщането на Крал Анри или една футболна приказка.

Мнение от beggginer »

Изображение

Може би сте разбрали, а може би не сте, но легендата на лондонския футболен клуб Арсенал, Тиери Анри се завърна с гръм и трясък, в отбора, който го направи звезда. Кой е Тиери Анри? Един от най-добрите нападатели за последното десетилетие, играли във Висшата Лига на Англия. Световен и клубен шампион, спечелил всичко в Англия и Испания. Понастоящем, в зенита на футболната си кариера. Но да се върнем на темата.. Преди няколко дни, направи дебюта си, в домакинския мач за FA Cup, срещу Лийдс Юнайтед. Колко често виждаме футболист, който има издигната статуя пред стадиона на отбора си, да излезе на самия терен, в официален мач? Не мога да твърдя със сигурност, но мисля, че това е прецедент. Публиката е във възторг, още когато го вижда на скамейката. Всяко негово движение се следи, всеки жест. Не е учудващо, когато е вкарал над 220 гола за този отбор, във всички изиграни мачове. (174 във официални турнири) Самото му присъствие на стадиона, би се възприело точно по такъв начин. Разбира се, Анри е на 34 години и никой не очаква от него да решава мачове. Арсенал го взе под наем от американския Ню Йорк Ред Булс, по-скоро за морална подкрепа и да вдъхновява младите играчи. От време на време, в решени срещи, да се поразходи по терена за 10-тина минути, за да получи полагащите му се, аплодисменти. Не и в този мач. Лийдс играха добре подредено, защитаваха се прекрасно, а играта на Арсенал не вървеше, както се искаше на пълният с привърженици, домашен стадион Емирейтс. Пропускаха положенията си, изпитваха трудности при разиграването на топката, в средата. И това се повтаряше до средата на второто полувреме. Тогава, треньорът на Арсенал, Арсен Венгер, даде на стадиона това, за което всички бяха дошли. Анри облече екипа, който бе съблякъл преди пет години и се подготви да влезне в игра. Емоцията на зрителите, в този момент, не може да се опише. Трябва да се види. На трибуната, седяха и доста футболни звезди, между които Самир Насри и Дейвид Бекъм, като последният беше довел и синовете си. Това, което се случи в последствие, ще е нещо, което да разказват от първо лице, когато пораснат. Резултатът е 0-0 и мачът отива към преиграване. Минутата е 68-ма и целият стадион аплодира завръщането на една легенда. Анри е посрещнат с аплодисменти, както от футболни звезди и фенове на Арсенал, така и от фенове на Лийдс. Всички в Англия, знаят кой е Тиери Анри. Макар сега да прилича на по-слаба версия на Бари Уайт и да е лишен от линейната скорост, която притежаваше на младини, си остава велик и бе посрещнат подобаващо. Естествено, влизането му не промени трудностите, които изпитваше Арсенал при изграждането на атаките си. Анри застана на върха на атаката, където е свикнал да бъде и зачака своя шанс. Всяко негово докосване на топката, беше посрещано с бурни аплодисменти. Всъщност, той направи точно пет докосвания, за десет игрови минути. Но какви бяха последните две? Перфектно спиране на пас, който го изведе зад защитата и завършващ удар, покрай вратаря, който влезе в долния десен ъгъл. Удар, какъвто същите тези фенове, бяха виждали много пъти, по време на престоя му в Арсенал. Елегантен, спокоен, с марка "Анри". Кралят на Арсенал, бе дочакал своя шанс и собственоръчно направи приказката - легенда. Еуфорията, която се случи след гола, който малко по-късно се оказа и победен, съм сигурен, че е предизвикала удовлетворение у всеки уважаващ себе си, футболен фен, без значение, от това какъв отбор подкрепя. Тиери Анри бе избран за играч на мача, още преди да се появи в игра. Може би, още един прецедент? В последствие, обаче, не само заслужи наградата си, а и направи едно от най-бляскавите завръщания, които футболните фенове, сме виждали и вярвам, че някой ден ще се превърне в страхотен материал за филм или книга. Но дотогава, ще разказваме тази футболна приказка, а Анри, вероятно има още няколко листа, които да ни напише.

ИзображениеИзображение


http://dox.bg/files/dw?a=692ad9de56 Това е второто полувреме на мача. Описаното по-нагоре, заслужава да се види от всеки фен на най-великата игра в света.

Статията я написах аз, защото не намерих достатъчно добра между помията, която раждат масата български спортни журналисти. Което, по никакъв начин, не значи, че това, което съм написал е кой знае колко добро. Все пак, не съм Иво Иванов. :)
Последна промяна от beggginer на ср яну 11, 2012 18:05, променено общо 1 път.
Прочетено: 358 пъти
Как да си върнем контрола над Windows 10 Home :violent1:
Изображение
Валсо написа:
съб яну 21, 2023 12:28
Знам какво правя.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284008
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334817
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Завръщането на Крал Анри или една футболна приказка.

Мнение от Mozo »

Много добра публицистика, Беги :clap: :clap: :clap: И да, аз разбрах, че Анри се е върнал. Брат ми е луд арсеналист :mrgreen:
Изображение
Kotkata68
Глобална котка-идиотка
Глобална котка-идиотка
Мнения: 29946
Регистриран: пет ное 30, 2007 12:06
Репутация: 58101
пол: Жена

Re: Завръщането на Крал Анри или една футболна приказка.

Мнение от Kotkata68 »

Отдавна не съм чела нещо, което да ме накара да настръхна и да се почувствам, все едно съм свидетел на събитието! :поклон:

Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

Опознават ме само тези, на които позволя... за останалите съм просто това, което виждат!

Потребителски аватар
beggginer
Доктор
Доктор
Мнения: 6341
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 33104
пол: Мъж

Re: Завръщането на Крал Анри или една футболна приказка.

Мнение от beggginer »

Поздрави на брат ти. Втората снимка на Анри, е реакцията му след последния съдийски сигнал. Олицетворява прекрасно, успокоението и удовлетворението, което изпитва след края на мача. Това е усещането да оправдаеш очакванията на толкова много хора, че и да ги надхвърлиш. Здрава психика се иска. :)

Иначе, мерси Коте. Не ми е поприще. Просто исках да предам собственото си усещане. :усмивка1:
Последна промяна от beggginer на ср яну 11, 2012 22:45, променено общо 1 път.
Как да си върнем контрола над Windows 10 Home :violent1:
Изображение
Валсо написа:
съб яну 21, 2023 12:28
Знам какво правя.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284008
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334817
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Завръщането на Крал Анри или една футболна приказка.

Мнение от Mozo »

Лично ще му дам линк, за да прочете статията :thumbright:
Изображение
Потребителски аватар
lufata
Регистриран
Мнения: 33
Регистриран: съб дек 01, 2007 13:30
Репутация: 115

Re: Завръщането на Крал Анри или една футболна приказка.

Мнение от lufata »

Много добра статия. Личи си, че е писана от човек обичащ футбола, а именно фен на Арсенал. Разбира се, че няма да успееш да намериш сносни материали, нали така наречената "преса" е заета да ни занимава със зашеметяващите кариери на Резерватов, Малката Перука, г-н Татус от с. Ключ (Спас Делев) с гръмкия си трансфер в турския "Мерсин", Сьорд Арш с космическата трансферна сума от 50 000 EU и много подобни. Но нека оставим "пресата" настрана, темата е за Тиери Анри, футболистът (чужденец) с най-много отбелязани голове в историята на английската "Висша лига". Този Тиери Анри, който кара всички нас, феновете на атрактивния футбол, да помним всяко едно негово докосване до топката, този Тиери Анри, който ни е карал и слава на Бога продължава да ни кара да изпитваме истинското удовлетворение от футбола, този Тиери Анри, който завинаги ще остане в сърцата не само на феновете на Арсенал, но и на всеки друг, уважаващ същността на играта...
Поклон пред крал Анри! :поклон:

P.S. Или речника ми е много ограничен или Анри е твърде голям за описване.
България е прекрасна страна...жалко, че е населена.
Потребителски аватар
beggginer
Доктор
Доктор
Мнения: 6341
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 33104
пол: Мъж

Re: Завръщането на Крал Анри или една футболна приказка.

Мнение от beggginer »

:ръкостискане:
Как да си върнем контрола над Windows 10 Home :violent1:
Изображение
Валсо написа:
съб яну 21, 2023 12:28
Знам какво правя.
Потребителски аватар
beggginer
Доктор
Доктор
Мнения: 6341
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 33104
пол: Мъж

Re: Завръщането на Крал Анри или една футболна приказка.

Мнение от beggginer »

beggginer написа:
чет яну 12, 2012 18:59
:ръкостискане:
Изображение

elbow bumping тая тема в 2020 :lol:

пунктуацията в първия пост е напълно отвратителна. :oops: :lol:

Може би сте разбрали, а може би не сте, но легендата на лондонския футболен клуб Арсенал, Тиери Анри, се завърна с гръм и трясък в отбора, който го направи звезда. Кой е Тиери Анри? Един от най-добрите нападатели за последното десетилетие, играли във Висшата Лига на Англия. Световен и клубен шампион, спечелил всичко в Англия и Испания. Понастоящем, в зенита на футболната си кариера. Но да се върнем на темата.. Преди няколко дни направи повторния си дебют за Арсенал, в домакинския мач за FA Cup, срещу Лийдс Юнайтед. Колко често виждаме футболист, който има издигната статуя пред стадиона на отбора си, да излезе на самия терен в официален мач и то в турнир за купа? Не мога да твърдя със сигурност, но мисля че това е прецедент. Публиката е във възторг, още когато го вижда на скамейката. Всяко негово движение се следи, всеки жест. Не е учудващо, когато е вкарал над 220 гола за отбора във всички изиграни мачове. (174 в официални турнири) Самото му присъствие на стадиона би се възприело точно по такъв начин, дори да беше просто наблюдател на трибуните. Разбира се, Анри е на 34 години и никой не очаква от него да решава мачове. Арсенал го взе под наем от американския Ню Йорк Ред Булс, по-скоро за морална подкрепа и да вдъхновява младите играчи. От време на време, в решени срещи, да се поразходи по терена за 10-тина минути, за да получи полагащите му се аплодисменти. Не и в този мач. Лийдс играха добре подредено, защитаваха се прекрасно, а играта на Арсенал не вървеше така, както се искаше на пълният с привърженици, домашен стадион Емирейтс. Пропускаха положенията си, изпитваха трудности при разиграването на топката в центъра. И това се повтаряше до средата на второто полувреме. Тогава треньорът на Арсенал, Арсен Венгер, даде на стадиона това, за което всички бяха дошли. Анри облече екипа, който бе съблякъл преди пет години и се подготви да влезе в игра. Емоцията на зрителите в този момент не може да се опише. Трябва да се види. На трибуната седяха и доста футболни звезди, между които Самир Насри и Дейвид Бекъм, като последният беше довел и синовете си. Това което се случи в последствие, ще е нещо, което да разказват от първо лице, когато пораснат. Резултатът е 0-0 и мачът отива към преиграване. Минутата е 68-ма и целият стадион аплодира завръщането на една легенда. Анри е посрещнат с аплодисменти, както от футболни звезди и фенове на Арсенал, така и от фенове на Лийдс. Всички в Англия знаят кой е Тиери Анри. Макар сега да прилича на по-слаба версия на Бари Уайт и да е лишен от линейната скорост, която притежаваше на младини, си остава велик и бе посрещнат подобаващо. Естествено, влизането му не промени трудностите, които изпитваше Арсенал при изграждането на атаките си. Анри застана на върха на атаката, където е свикнал да бъде и зачака своя шанс. Всяко негово докосване на топката, беше посрещано с бурни аплодисменти. Всъщност, той направи точно пет докосвания за десет игрови минути. Но какви бяха последните две? Перфектно спиране на пас на Алекс Сонг, който го изведе зад защитата и завършващ удар покрай вратаря, който влезе в долния десен ъгъл. Удар, какъвто същите тези фенове, бяха виждали много пъти по време на престоя му в Арсенал. Елегантен, спокоен, премерен, но не силен, с вътрешен фалц в далечния ъгъл: удар с марка "Анри". Кралят на Арсенал бе дочакал своя шанс и собственоръчно направи приказката - легенда. Еуфорията, която се случи след гола, който малко по-късно се оказа и победен, съм сигурен, е предизвикала удовлетворение у всеки уважаващ себе си футболен фен, без значение от това какъв отбор подкрепя. Тиери Анри бе избран за играч на мача, още преди да се появи в игра. Може би още един прецедент? В последствие обаче, не само заслужи наградата си, а и направи едно от най-бляскавите завръщания, които футболните фенове сме виждали и вярвам, че някой ден ще се превърне в страхотен материал за филм или книга. Но дотогава, ще разказваме тази футболна приказка, а Анри вероятно има още няколко листа, които да ни напише.
Как да си върнем контрола над Windows 10 Home :violent1:
Изображение
Валсо написа:
съб яну 21, 2023 12:28
Знам какво правя.
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Спорт”