Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Плюсове и минуси от членството на България в ЕС

Безплатни доклади, реферати, есета, анализи и всякакви теми свързани с евроинтеграцията.
Европа, европейски съюз, европейска комисия, преподавателски дейности, мрежа Жан Моне, научни и изследоветелски дейности, европейско управление.
Нова тема Отговори
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283739
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334077
Местоположение: Somewhere In Time

Плюсове и минуси от членството на България в ЕС

Мнение от Mozo »

Плюсове и минуси от членството на България в ЕС

Европейският съюз е обединение на държавите на основата на икономическо, политическо и обществено сътрудничество при единни общи правила и норми, които обособяват една огромна общност от хора за по – висок жизнен стандарт и взаимодействие в науката, културата, сигурността и отбраната.Началото на този процес се поставя непосредствено след края на ІІ световна война с обединяването на усилията на един изключително тежък, но необходим отарсъл – металолеенето.По- късно обединението се осъществява като общ пазар, за да достигне до нашата съвременност като Европейски съюз, в който бяха приети и държави от източна Европа в т.ч. и България.
Края на ІІ световна война поставя една разграничителна линия на основата на икономическите и политическите устройства на държавите и разделя света на две противопоставящи се системи. Това е т. нар. перод на Студената война. В края на 80-те години на миналия век това противопоставяне е вече история и страните сами определиха своя път на развитие. Един от пътищата за нашето развитие е ЕС. Българското общество прие като цяло ентусиазирано настъпилите промени като смяташе, че по този начин ще се промени живота на хората, ще могат да пътуват свободно ( което вече е факт) и ще достигнат един по висок жизнен стандарт.
Но дали това наистина се случи? Нашата страна, която наред с Византия стои в основата на европейската цивилизация трябваше да положи огромни усилия, българският народ да изтърпи много лишения и да се раздели с производства, които осигуряваха брутния бътрешен продукт, да закрие по-малки и по-големи предприятия, осигуряващи поминъка на стотици хиляди семейства и много хора да поемат пътя на икономическата емиграция.
От друга страна беше създаден най-големият вътрешен пазар в света като 27-те държави от ЕС с близо 500 милиона жители съставляват най-големия търговски блок в който взема участие и България. Това позволява на страната ни да развива икономиката си и да получи по голяма ефективност от нациоалните си производства.
Пазаруването без граници даде на потребителите повече власт. Те могат да купуват стоки в която си искат страна от ЕС – лично, по интернет, по телефона или по пощата и то без да плащат предварително, а конкуренцията намалява цените и повишава качеството на стоките.
Огромните средства, които България плаща като страна-членка на ЕС, вместо да се върнат под формата на инвестиции у нас, европейските фондове са спрени.

Целият материал:
Прикачени файлове
Плюсове и минуси от членството на България в ЕС.rar
(8.36 KиБ) Свален 50 пъти
Прочетено: 3388 пъти
Изображение
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Европейска интеграция”