Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Смешни и интересни истории и истински случки

"Хуморът е нещо, което отваря душите и топли сърцата"
Потребителски аватар
бат-начо
Доктор
Доктор
Мнения: 4564
Регистриран: ср фев 21, 2018 15:17
Репутация: 34142
пол: Мъж

Re: Смешни и интересни истории и истински случки

Мнение от бат-начо »

Играете ли шах?
Навремето, млади гаджета с жена ми... и ми вика "хайде да играем шах" - брех, викам си, тая ще вземе да е повече от умна, ще ми счупи кокалите сигурно... на петия ход я матирах (играем сериозно, нали ;)). Втора партия - матирах я на 7-мия ход, третата - на 9-тия .... "С теб не е интересно да се играе шах!", "що, бе, как играете?" ... Играело се до пълно обиране на фигурите, знаете ли?! (И сантасето така се играе / от някои жени/).

Играете ли бридж?
Навремето положих много усилия, изхабих няколко милиона мозъчни клетки, да науча бъдещата ми балдъза на тая игра... не би... После тя отиде у Вегас, стана крупие и не ми е много ясно как е обирала клиентите (но явно тамошната обучителна система е по-по-най- спрямо моя учителски талант). На мен лично моята система ми е помогнала да се обогатя лесно, когато въпреки нежеланието ми компанията "продължи" при едноръките бандити (сега има филми и показват как изхвърлят зрелищно тия дето броят ;)).

А шаха, както и бриджа, както и таблата, (както и Линукса, де), съм го научил с гледане, никой не ми го е обяснявал. А баща ми и брат ми спряха да играят с мен шах след 4-ти клас щото резултата беше ясен.

Но към днешна дата съм такова дърво на тез ммм спортове... подозирам, че ако ида и при "бандитите" - ще ми вземат и чорапите... ;)
Прочетено: 47130 пъти
Селски, Начо Селски.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284012
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334827
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Смешни и интересни истории и истински случки

Мнение от Mozo »

Хаха, супер яко :toothy10: :toothy10: :toothy10:
Изображение
Потребителски аватар
бат-начо
Доктор
Доктор
Мнения: 4564
Регистриран: ср фев 21, 2018 15:17
Репутация: 34142
пол: Мъж

Re: Смешни и интересни истории и истински случки

Мнение от бат-начо »

Навремето в съветското списание "64" отзад имаше и партии от шашки (има различни видове шашки, това от днешна гледна точка). Но ми беше нещо непознато. Играех шах в Яхуто и тъкмо да изляза, видях че има и шашки - чакай да видя как се играе. С няколкото които поиграх ми спукаха кратуната от бой, но хванах смисъла. И ... после с един, с неговата тактика, му свалих рейтинга, и той избега... Но не е същото, комбинациите са по-малко.

А сладкото е да си любител, щото когато станеш професионалист... коя работа е приятна.
Селски, Начо Селски.
Потребителски аватар
бат-начо
Доктор
Доктор
Мнения: 4564
Регистриран: ср фев 21, 2018 15:17
Репутация: 34142
пол: Мъж

Re: Смешни и интересни истории и истински случки

Мнение от бат-начо »

Прибира се малкия от училище и подава на баща си бележка.
-А, кво е това, защо ме викат, кого сте били!?
-Не, бе, това е грамота от олимпиадата.
-Я да видя... Ееееййй, изкалпазанихте се това вашето поколение! Ти българския не го знаеш, пък първо място на олимпиадата по английски !?

/по действителен случай/
Селски, Начо Селски.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284012
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334827
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Смешни и интересни истории и истински случки

Мнение от Mozo »

Горкото дете :toothy10: :toothy10: :toothy10:
Изображение
Потребителски аватар
бат-начо
Доктор
Доктор
Мнения: 4564
Регистриран: ср фев 21, 2018 15:17
Репутация: 34142
пол: Мъж

Re: Смешни и интересни истории и истински случки

Мнение от бат-начо »

Жена ми се занимава с цветята. Може би затова ми се докиха. КИХНАХ!
- Малеее, изплаши квартала!
- Що, аз леко кихнах.
– Да, ама прозорците са отворени.
- Има ли някой паднал? ;)
Селски, Начо Селски.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284012
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334827
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Смешни и интересни истории и истински случки

Мнение от Mozo »

Може да има, но да не си разбрал :p
Изображение
Потребителски аватар
бат-начо
Доктор
Доктор
Мнения: 4564
Регистриран: ср фев 21, 2018 15:17
Репутация: 34142
пол: Мъж

Re: Смешни и интересни истории и истински случки

Мнение от бат-начо »

Взел съм си вечерната приспивна доза, в излишък даже, преди това тумбака ми е напълнен подобаващо и организмът ми крещи (всъщност шепне) "възглавница"... И се "срещаме" с жена ми в коридора.
- На тавана има паяк!
- Добре, нека живее, ЗАСЕГА!
- Ама той е малък паяк.
- Добре, НЕКА РАСТЕ! - отново Малкия Бог на живота и смъртта в нашата къща е ларж тая вечер. ;)
Селски, Начо Селски.
Потребителски аватар
бат-начо
Доктор
Доктор
Мнения: 4564
Регистриран: ср фев 21, 2018 15:17
Репутация: 34142
пол: Мъж

Re: Смешни и интересни истории и истински случки

Мнение от бат-начо »

– Къде отиваш?
– Отивам да пусна една вода и да изпия една такава.
Селски, Начо Селски.
Потребителски аватар
бат-начо
Доктор
Доктор
Мнения: 4564
Регистриран: ср фев 21, 2018 15:17
Репутация: 34142
пол: Мъж

Re: Смешни и интересни истории и истински случки

Мнение от бат-начо »

В някое от сегашните куиз шоута имаше питане - от кое, като се омеша с нещо си, се получава най-здрав махмурлук (перфразирано)....
Да, два пъти съм се напивал и с бира (най-най-най-първия беше и с тая съставка, гадно е, и това беше верния отговор, само че тъмно). Нооо "знаете ли колко е готино лятото да удариш ментичка със студено прясно мляко"? Това беше реплика на един приятел, бях вкарал 3-4 водки, и ... хайде да видим как изглежда - "имате ли?" - "имаме" - "я дай да го видим".... , и така 5 пъти..., затвориха обаче и се преместихме, и пак "имате ли" - "имаме"... А междувременно, щото това си е сироп, и още няколко водки... Пак се преместихме и пак старата история.... Осъмнахме, с две думи, "но бяхме млади" (това вече по Мирон Иванов) ииии... на другия ден към обяд... - виждали ли сте някога през живота си как стените и таванът на стаята ви се движат... Знаете ли колко е трудно вестубуларния апарат (без жироскоп) да определи кое е горе и кое долу...?
Е, да, "злоупотребата с облак" е по-страшна, щото тогава гориш и за вода, но тогава видях (и никой не може да ме убеди, че не е било така), че тавана и стените се движеха, филм на ужасите, и аз във него, но като жертва.

П.П. Наливането, заради самото наливане, е тъпо, нали? Как спрях ли? Може би сте чували, че на алкохолиците (и на надрусаните) им се привиждат разни неща. Е, вярно е, привиждаха ми се мишки, и не един, а няколко пъти... И си викам - пич ти къде си тръгнал, я се вземи в ръце, алкохолик ли ще ставаш или вече си!
Селски, Начо Селски.
Потребителски аватар
бат-начо
Доктор
Доктор
Мнения: 4564
Регистриран: ср фев 21, 2018 15:17
Репутация: 34142
пол: Мъж

Re: Смешни и интересни истории и истински случки

Мнение от бат-начо »

Ходих до магазина. И правя "отчет" - "взел съм ти цигари, а, тя дала 2 кутии, карай, не бърка, за мене 2 кутии, 2 запалки с цигарите ти, промоция, хапки - за тебе..." - "за тебе кво взема" - "2 пържоли, от всичко по две, само айряна е един.... ама нямаше двулитровка ;)".
Селски, Начо Селски.
Потребителски аватар
бат-начо
Доктор
Доктор
Мнения: 4564
Регистриран: ср фев 21, 2018 15:17
Репутация: 34142
пол: Мъж

Re: Смешни и интересни истории и истински случки

Мнение от бат-начо »

Ча'й ся - Александър Кадиев, на тоя как се е казвал баща му? Кадия - не вярвам, ама да е бил кадия - може! ( не съм проверявял, ама логиката ми е "права"/"правилна", що народ "ще отстрелям" ако ида в некое куиз ТВ-шоу; умре оная, дето ме фалеше, та требе сам да се промоуууутирам. ;)
Селски, Начо Селски.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284012
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334827
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Смешни и интересни истории и истински случки

Мнение от Mozo »

Някой в родата е бил кадия :lol: :lol: :lol:
Изображение
Потребителски аватар
бат-начо
Доктор
Доктор
Мнения: 4564
Регистриран: ср фев 21, 2018 15:17
Репутация: 34142
пол: Мъж

Re: Смешни и интересни истории и истински случки

Мнение от бат-начо »

Гледам по некоя руска програма, по тивито, за Салвадор и капоейрата... Та, Учителят, дето го хвана водещият, бил над 50 годин и се въртеше на глава битер некой млад брейкаджия... И се сетих за моите изпълнения на лоста...
Колко скоро сте правили "коремни"? Не, не коремни преси, това го може всеки, "коремни възлизания" май беше термина, хващаш се за лоста, набираш се и със завъртане се качваш... Когат' бех млад - никъв проблем, и после, като си горе - пак се завърташ (за това ми се губи термина).
:toothy10: Направиха площадка до нас, младото поколение да се помпа, да спортува един вид и да е му е близо. Когато изхвърлям боклука ги гледам насреща как се помпат, още като ги видиш как са екипирани като по филмите е ясна работата. И докато изхвърям сметта си викам "що не ида да им покажа нещо"... И дявола в главата ми вика "баш сега ли, иди си изпий ракийта, друг път".
Обачеее един път имах уговорка точно до площадката да чакам. И си викам "тъмън съм тук, дай да видя как съм". :toothy10: Малей ... малей - за никъв **й не ставам (вече)! Хванах се (както си бях със якето, щото аз съм си добър, бе) и се пробвах... Вися, вися... гъза ми тежи, не мога да се издърпам... аха, аха, ама не става... Втори опит - пак същото. Трети - същото. Свалих якето - същото. Напуши ме на смях, две минути поне се смях на мене си като побъркан. :lol: Реших - ще го направя "женската" - хващаш се за по-ниския лост и използваш инерцията от скока нагоре... Получи се ... обаче като се завъртях и фиууу, фиуу, фиуу и ми излязоха звездички пред очите, и едвам се задържах горе да не се изтърва и да не се размажа на земята. Мина ми мерака за горното завъртане, а сърцето ми ще се пръсне, адреналин - на макс...
Стана приказка с приятели за моите изпълнения и единия ми вика "ти нямаш акъл, ш'съ утрепиш за нищо".
И сега, като го гледам тоя салвадорски брус по тивито, ми идва на акъла да ида да се пробвам пак.

В тая връзка - носех 42-ри номер обувки. Влизам войник в Смолян, на втория ден ме пращат в Бургас и ... в суматохата посфактум се оказва, че в Бургас ще нося кубинки 45-ти номер (което е една идея по-добре от 40-ти или 39-ти номер, нали ;)) . С партенки - никъв проблем, даже е добре (малко щтрапам, ама се ядва). И ще правя коремни - знае се, никъв проблем. Обаче 45-ти номер кубинки знаете ли как тежат, искаха 8 или 10, не помня вече, със зор направих 4. Трябваха ми две седмици да свикна с "новата гравитация" и да не ми е проблем. :toothy10:
Селски, Начо Селски.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284012
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334827
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Смешни и интересни истории и истински случки

Мнение от Mozo »

Аз съм носил дълги години точно 45 знам как е :toothy10: :toothy10: :toothy10:
Изображение
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Вицове и смешни истории”