Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Мариела, Ванеса и ретроградния Меркурий

"Хуморът е нещо, което отваря душите и топли сърцата"
Нова тема Отговори
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Мариела, Ванеса и ретроградния Меркурий

Мнение от Mozo »

Мариела е на 32 години, неомъжена, работи като продавачка в мола и по принцип е от София. Ми да. Не е важно откъде си, а откъде си ПО ПРИНЦИП. Има някои простаци, които понякога я питат: “ама иначе откъде си?” и тя жестоко им се обижда.

Като всяка нормална жена, и Мариела има своите нормални радости и страхове. Радостите й са, когато си купи нови обувки, когато Фики Стораро й лайкне профилната снимка, или когато приятелката й надебелее. А страховете й са да не надебелее, да не й закъснее цикъла, да не й се нацепи маникюра, и да не дойде регроградния Меркурий.

Мариела се интересува от зодии и е убедена, че всичко е записано там. Ходила е на астроложка и тя изчислила, че Мариела била регресивен Стрелец с асцендент Рак и Юпитер във втори дом. Това означавало много неща, но най-вече, че жените с такава астрологична композиция били с добро сърце и мъжете подло се възползвали от добротата им. Мариела била смаяна колко точен се оказал хороскопът. Ами да, точно така си е.

Но сега най-страшната заплаха бил ретроградния Меркурий. Мариела не знае какво е ретрограден Меркурий. Няма представа, че Меркурий всъщност е най-мъничката планета от Слънчевата система. И че въртенето на тая мъничка планета няма как да й нацепи ноктите. А ако й закъснее цикъла, то ще е заради невниманието на Кирчо, а не заради разположението на планетите…

Мариела обаче е убедена, че за всички беди в живота й са виновни зодиите. Разбра го още в шести клас, когато на 14 ноември й писаха двойка по литература. А после видя във вестника, че това бил тройно критичен ден за Стрелеца. Ами да, всичко съвпада. В зодиите е казано всичко. Абсолютно всичко.

И Ванеса е на същото мнение, а тя е много умна. Ванеса е фризьорката на Мариела. На 28 години, разведена, по принцип е от София. Адски е умна, защото е правила прическите на Галена, на Андреа, на Глория и даже на Преслава, моля ти се. А те постоянно й разказват разни неща и тя поумнява. Много са свестни, вика Ванеса.

Ванеса е Лъв с асцендент Везни в трети дом на Сатурн. Жените с такава астрологична композиция били с добро сърце и мъжете подло се възползвали от добротата им. Ами да, точно така си е.

Освен че е много умна, Ванеса много чете. Чела е списание “Ева”, два броя на “Космополитън” и една книга за аурата. Мариела не знаеше какво е аурата и Ванеса й обясни, че аурата била нещо, което се усещало около човека, но било невидимо. Мариела реши, че аурата е нещо като да пръцнеш. Но не беше съвсем сигурна дали е така и не посмя да попита, за да не се изложи. Ванеса й обясни, че от аурата зависели много работи. Била кармична. Мариела попита какво е “кармична” и Ванеса много се ядоса и й каза да вземе па да прочете малко някои работи, стига е задавала тъпи въпроси. И това всичкото, докато й вземаше връхчетата.

Мариела също чете. Не е вярно, че не чете. Всеки ден чете хороскопа си в сайта sladurana.bg, чете рецепти в сайта vkusnimami.com, а освен това чете списание “Шик”. От там научава много ценна информация, например кой ще влиза в следващия бигбрадър, кой ще излиза, колко струва новата прическа на Гери Никол, и къде е била на почивка Николета. В списание “Шик” също има хороскопи, ма там нещо не й познават.

Ванеса вика, че освен астрологията много важна била нумерологията. Eдна от клиентките й била чела в някакво списание как се изчисляват нещата според рождената дата и според буквите на трите имена. Ванеса си била пресметнала тия неща и се получило числото 58917. Жените с такова лично число имали добро сърце и мъжете се възползвали от добротата им. Не е ли така?

Заради нумерологията Ванеса кръстила дъщеря си Цвеклослава. Трябвало да я кръсти на дядо й Цветко и баба й Славка. Обаче Цвеслава излизало число с лоша карма. Затова го направила на Цвеклослава. Добавила само три буквички и спасила детето от кармата. Щото най-важното е детето да е щастливо, тъпо е да страда заради сбъркано име.

Ванеса наистина е много умна, мисли си Мариела. Всичко е предвидила, за всичко е помислила. Тя знае и за китайските зодии. Била чела в някакво списание, че китайските зодии са много по-важни от тия наште, българските. Все пак китайците са много народ – към десет милиона и нещо, даже почти двайсет милиона, пък ние българите колко сме… Така че зодиите им няма начин да не са по-верни. Та според китайския хороскоп Ванеса била огнена маймуна, а пък сега било годината на жълтото куче и в нея жените огнени маймуни много трябвало да внимават, щото всички огнени маймуни били с добро сърце и мъжете се възползвали от добротата им.

Мариела не знаеше коя зодия е по китайския хороскоп, но Ванеса й пресметна, че била дървена свиня. Дървените свине били жени с добро сърце и мъжете се възползвали от добротата им.

Мариела понякога се чуди как Ванеса запомня толкова много ценна информация. Но повече се чуди как ще оцелее в годината на жълтото куче една дървена свиня, която освен това е Стрелец с асцендент Рак и личното й число е 21906. И всичко това при ретрограден Меркурий! Най-вероятно няма да се получи, мисли си Мариела, и изведнъж й става много тъжно й се разплаква.

Защо ли съм се родила такава, мисли си Мариела. Ако не бях дървена свиня и стрелец с асцендент рак и лично число 21906, сигурно нямаше да работя като продавачка в мола, а щях да съм фолкпевица и да давам интервюта при Гала. И нямаше да ходя с тъпия Кирчо, дето не иска да се ожени за мен, ами с някой като Валери Божинов. И нямаше да почивам в Китен, ами на Малдивите.

Ама това никога няма да ми се случи, защото съм тъпа дървена свиня, тъп стрелец с тъп асцендент рак и най-тъпото лично число 21906. Това е възможно най-нещастната комбинация, плаче Мариела.

Ако бях друга зодия, сигурно щях да съм и по-умна, мисли си Мариела.

Иска й се да е умна като Ванеса. По-умна от Ванеса е само Нешка, която вярва в Тангра, в баба Ванга, в комунизма, а от време на време и в Бареков.

Иво Сиромахов
Офтопик:
Запазена е липсата на каквото и да било членуване :mrgreen:
Прочетено: 667 пъти
Изображение
Kotkata68
Глобална котка-идиотка
Глобална котка-идиотка
Мнения: 29946
Регистриран: пет ное 30, 2007 12:06
Репутация: 58101
пол: Жена

Re: Мариела, Ванеса и ретроградния Меркурий

Мнение от Kotkata68 »

Това е за раздел: Развлечения, тъпизми и всякакви подобни! Иво Сиромахов лекинко е изпростел и той в това писание. Сигурно се е повлиял от Мариела или Ванеса. :booty:

Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

Опознават ме само тези, на които позволя... за останалите съм просто това, което виждат!

Потребителски аватар
beggginer
Доктор
Доктор
Мнения: 6339
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 33064
пол: Мъж

Re: Мариела, Ванеса и ретроградния Меркурий

Мнение от beggginer »

аа не коте, какво не ти харесва и къде се откриваш в преразказа? :booty:
Как да си върнем контрола над Windows 10 Home :violent1:
Изображение
Валсо написа:
съб яну 21, 2023 12:28
Знам какво правя.
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12913
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61599
пол: Жена
Контакти:

Re: Мариела, Ванеса и ретроградния Меркурий

Мнение от Mouse »

:107: :107: :107:
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Kotkata68
Глобална котка-идиотка
Глобална котка-идиотка
Мнения: 29946
Регистриран: пет ное 30, 2007 12:06
Репутация: 58101
пол: Жена

Re: Мариела, Ванеса и ретроградния Меркурий

Мнение от Kotkata68 »

beggginer написа:аа не коте, какво не ти харесва и къде се откриваш в преразказа? :booty:
Точно защото не се откривам, а и не контактувам с такива персонажи като например Джулиана Гани, която твърди, че е с две или три висши, мисля, че е за раздел тъпизми. Това не е смешно, направо ми се реве от такива тъпли. :???: Без да съм капацитет и да претендирам, че разбирам, но според скромното ми мнение, Сиромахов този път не се е справил с иронията. Искал е да осмее този типаж жени и момичета, но не му се е получило, ама изобщо. :dontknow:

Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

Опознават ме само тези, на които позволя... за останалите съм просто това, което виждат!

Потребителски аватар
beggginer
Доктор
Доктор
Мнения: 6339
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 33064
пол: Мъж

Re: Мариела, Ванеса и ретроградния Меркурий

Мнение от beggginer »

Ама иначе вярваш в зодиака?
Как да си върнем контрола над Windows 10 Home :violent1:
Изображение
Валсо написа:
съб яну 21, 2023 12:28
Знам какво правя.
Kotkata68
Глобална котка-идиотка
Глобална котка-идиотка
Мнения: 29946
Регистриран: пет ное 30, 2007 12:06
Репутация: 58101
пол: Жена

Re: Мариела, Ванеса и ретроградния Меркурий

Мнение от Kotkata68 »

Аха, вярвам толкова много, че нито знам в колко часа съм родена, нито кой ми е асцендент, нито останалите неща които също не знам какво означават. :lol: Все пак не съм съвсем боса, знам коя зодия съм, дори и от китайския хороскоп. :mrgreen:

Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

Опознават ме само тези, на които позволя... за останалите съм просто това, което виждат!

Нова тема Отговори

Върни се в “Вицове и смешни истории”