Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Рецепти за риба

Нова тема Отговори
Потребителски аватар
girl
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2015
Регистриран: вт юни 16, 2009 11:10
Репутация: 248
пол: Жена
Местоположение: София

Рецепти за риба

Мнение от girl »

Съвсем скоро е "Никулден". Дайте предложения за рецепти с риба. Искам да изненадам много скъп за мен човек. :oops:
Прочетено: 746 пъти
Кой е беден, ако е обичан?
ИзображениеИзображениеИзображение
Потребителски аватар
fetus
Почетен член
Почетен член
Мнения: 1901
Регистриран: вт ное 13, 2007 16:49
Репутация: 612
пол: Жена
Местоположение: София- до пълният контейнер

Re: Рецепти за риба

Мнение от fetus »

girl написа:Съвсем скоро е "Никулден". Дайте предложения за рецепти с риба. Искам да изненадам много скъп за мен човек. :oops:
Много зависи. Традиционно се прави шаран или друга риба с ЛЮСПИ. Това е идеята- накрая всеки присъствал на трапезата си слага по една люспичка в портмонето за берекет. Но когато трябва да изненадаш някой скъп човек.... не мисля , че е много уместно да глозгате риби кости на свещи. :toothy10: Явно нещо по- финно шъ дъ искаш да изглежда !? ;) Изображение
Когато имаш златни ръце ,не е от значение къде са завряни. Приятели са тези, които не ти позволяват да правиш глупостите сам...
Изображение
Потребителски аватар
girl
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2015
Регистриран: вт юни 16, 2009 11:10
Репутация: 248
пол: Жена
Местоположение: София

Re: Рецепти за риба

Мнение от girl »

Да, така е. И аз имам рецепти за шаран, но предпочитам нещо по-изтънчено... Искам да направя нещо с бяла риба. Знам, че много я обича.
Кой е беден, ако е обичан?
ИзображениеИзображениеИзображение
Потребителски аватар
fetus
Почетен член
Почетен член
Мнения: 1901
Регистриран: вт ное 13, 2007 16:49
Репутация: 612
пол: Жена
Местоположение: София- до пълният контейнер

Re: Рецепти за риба

Мнение от fetus »

800 г филе бяла риба
4-5 бр. домати
200 г кашкавал
3-4 с.л. зехтин
2-3 с.л. лимонов сок
сол, черен пипер


Рибата се нарязва на големи парчета. Овкусява се с лимоновия сок, черен пипер и сол. Доматите се нарязват на колелца. Кашкавалът се настъргва. В тавичка се редят последователно - ред домати, ред риба и ред домати. Полива се със зехтин. Запича се на 180 С за 20-25 минути. Изважда се тавичката и се наръсва с кашкавал. Запича се отново за 5-6 минути докато покафенее кашкавала.
Когато имаш златни ръце ,не е от значение къде са завряни. Приятели са тези, които не ти позволяват да правиш глупостите сам...
Изображение
Потребителски аватар
girl
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2015
Регистриран: вт юни 16, 2009 11:10
Репутация: 248
пол: Жена
Местоположение: София

Re: Рецепти за риба

Мнение от girl »

Звучи интересно! :razz:
Кой е беден, ако е обичан?
ИзображениеИзображениеИзображение
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Ястия с риба”