Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Сьомга в съдомиялна машина

Нова тема Отговори
Потребителски аватар
djinjar
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1174
Регистриран: чет май 07, 2009 15:44
Репутация: 88
пол: Жена
Местоположение: Вече съм си у дома :) където и да е това
Контакти:

Сьомга в съдомиялна машина

Мнение от djinjar »

рецептата е за 4 порции
време на приготвяне - един цикъл на измиване

Продукти:
4 филета от сьомга(по 100-120г)
1 с. л зехтин
3 с.л. лимонов сок
1 ч.л. копър или ако обичате повече (по възможност пресен)
сол и черен пипер - на вкус
алуминиево фолио

Приготвяне:
1. Откъсваме 4 парчета фолио, достатъчно големи за да се завие добре всяко едно от филетата. От едната страна намазваме всяко със зехтин и слагаме на всяко парче по едно филе предварително намазано от двете страни със зехтин, лимонов сок, сол, пипер и копър.
2.Много добре загънете всяко филе до фолиото - не трябва никъде да пропуска въздух. Можете да проверите като леко натинете всяко от приготвените пакетчета с филе. Ако някъде пропуска въздух, отново го загънете внимателно!
3. Готовите пакетчета, сложете в машината за миене на съдове - в горният кош. Пуснете програмата с най-висока температура(65°C) е достатъчна, вкючително и програмата за изсъхване! След свъшването на програмата, вашата сьомга ще е готова!

Въпреки, че това звучи като априлска шега, авторката твърди, че е напълно функционална рецепта!
Имало обаче и хора, които до такава степен усъвършенствали рецептата, че успяли с една програма да сварят не само сьомгата, но и да си измият съдовете, па дори и да използват препарат за миене! No comment!
gotvetesmen.com
Прочетено: 1485 пъти
"Най-ценното притежание което може да има един мъж на този свят е едно женско сърце"Джосая Г.Холанд
Потребителски аватар
Ми_ми
Адвокат на Дявола
Адвокат на Дявола
Мнения: 19479
Регистриран: чет авг 23, 2007 12:21
Репутация: 6801
пол: Жена
Местоположение: на Земята

Re: Сьомга в съдомиялна машина

Мнение от Ми_ми »

Тази домакиня може с чиста съвест да се метне от някъде :evil4: Как ще вариш риба половин или един час ииииии то в съдомиялната машина......ако у нас извадя вечерята от машината за миене на съдове всички ще припаднат =; :toothy10:

" Заговори, че да те видя." - Сократ

Потребителски аватар
nikitta
Академик
Академик
Мнения: 8800
Регистриран: чет мар 19, 2009 22:58
Репутация: 1621
пол: Жена

Re: Сьомга в съдомиялна машина

Мнение от nikitta »

Изображение Изображение Изображение
Дори да обиколим света в търсене на красотата, не я ли носим в себе си, не ще я открием.
Изображение

Нова тема Отговори

Върни се в “Ястия с риба”