Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Печени кюфтенца с риба тон

Нова тема Отговори
Kotkata68
Глобална котка-идиотка
Глобална котка-идиотка
Мнения: 29946
Регистриран: пет ное 30, 2007 12:06
Репутация: 58101
пол: Жена

Печени кюфтенца с риба тон

Мнение от Kotkata68 »


Изображение

Печени кюфтенца с риба тон

Продукти:
2 картофа
сол на вкус
320 г консерва риба тон
За панировката:
натурален корнфлейкс
2 яйца
1 к. ч. галета

Приготвяне:
1. Обелете картофите, нарежете ги на едро и ги сварете в подсолена вода. Отцедете рибата от соса и я смесете с намачканите и изстинали картофи.
2. Смелете корнфлейкса за кратко в блендер, като е добре да останат и по-едри парченца. В 3 купички сипете продуктите за панировката.
3. От рибно-картофената смес оформете топчета с големина на орех. Панирайте ги последователно в яйце, галета, пак яйце и накрая в корнфлейкс.
4. Наредете ги върху тава, покрита с намаслена хартия за печене. Печете ги около 20 минути във фурна, предварително загрята до 200 градуса


Източник:vkusi.me
Прочетено: 672 пъти

Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

Опознават ме само тези, на които позволя... за останалите съм просто това, което виждат!

Потребителски аватар
Tsurugi
VIP
VIP
Мнения: 15458
Регистриран: ср сеп 23, 2015 03:10
Репутация: 123755
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: Печени кюфтенца с риба тон

Мнение от Tsurugi »

:ще ям: Изображение :headbang:

OXXXXXXX[{#LINUX&&HACK:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:>


剣リナックスをとともに武士

Потребителски аватар
шони
Модератор
Модератор
Мнения: 24807
Регистриран: пон окт 12, 2009 01:16
Репутация: 115505
пол: Мъж

Re: Печени кюфтенца с риба тон

Мнение от шони »

Интересна рецепта, а кютетата доста често присъстват в менюто ни. Днес, например, хапнах на обяд 4 кюфтета, печени на жар. Невероятно вкусни, а не бях гладен. :)
"Просветеният народ се подчинява, защото така иска; заслепеният от предразсъдъци народ - защото така трябва".
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Ястия с риба”