Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Как да си направим истински качамак?

Нова тема Отговори
Потребителски аватар
шони
Модератор
Модератор
Мнения: 24753
Регистриран: пон окт 12, 2009 01:16
Репутация: 115095
пол: Мъж

Как да си направим истински качамак?

Мнение от шони »


Изображение

Няма човек, който да не е чувал за качамак. И сме сигурни, че почти няма домакинство, в което това ястие да не се приготвя.

Вкусно е, леко е като текстура и чудесно се допълва с традиционното българско сирене.

Напоследък обаче все по-често приготвяме готов качамак от опаковка, пренебрегвайки стария метод на бабите. Е, разбираемо е, имайки предвид, че по първия начин качамакът е готов само за 2-3 минути, а за втория са нужни около 40-45. Но вкусът е абсолютно несравним!

Затова сега ще ви запознаем малко с историята на истинския качамак, на неговото приготвяне, както и с някои от най-добрите рецепти.

Какво всъщност е качамак?

Качамакът е традиционно ястие на Балканите. Приготвя се в България, Турция, Босна и Херцеговина, Румъния, Сърбия, Черна гора и Македония.

Основната му съставка е царевичното брашно. А, когато се приготви, наподобява вкуса на италианската полента и на румънската мамалига.

Качамакът в България

В България качамакът се появява през 18 в. и се налага като едно от най-често приготвяните ястия. Това е така поради лесното съхранение на царевицата.

Често по това време хората са забърквали качамак, след което са го изпичали. Така се е получавал хлябът "просеник".

В някои краища на България просеникът се прави и до днес и се полива със запържен червен пипер в свинска мас, поръсва се е с натрошено сирене или пък се е гарнира със свински пръжки (известни като "джумерки").

Качамакът може да се поднесе и като десерт. Нужно е само да се залее със сок от захарна тръстика или цвекло, наричани адъ, петмез или маджун.

В североизточна България пък се приготвя сладкиш от царевично брашно, или т.нар. "шупла".

Как да приготвим и гарнираме качамак?


За да направим истински качамак, са ни нужни царевично брашно, вода и много търпеливо бъркане.

Обикновено брашното се разрежда предварително с малко студена вода, за да се получи каша.

След това се сипва на тънка струйка в подсолена вода, която сме сложили на котлона.

Това, което трябва да знаем е, че вода не бива да се дослагва, след като вече сме започнали да сипваме брашното!

В продължение на около 40 минути, качамакът се бърка постоянно. Трябва да се получи гъста смес, през която лъжицата да оставя следи, а не да потъва.

Гарнирането на ястието може да бъде по желание. Най-разпространеният начин е да се запържи малко масло и червен пипер и да се изсипе въху качамака.

Сиренето също е доста добър вариант, който всъщност е почти задължителен. Вкусът му и този на качамака се сливат чудесно.

Пръжките пък са предпочитана гарнитура за качамак от мнозина, особено от любителите на месото. /kulinar.bg
Прочетено: 171 пъти
"Просветеният народ се подчинява, защото така иска; заслепеният от предразсъдъци народ - защото така трябва".
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283156
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332702
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Как да си направим истински качамак?

Мнение от Mozo »

Майка ми го прави по стария начин :)
Изображение
Потребителски аватар
MalamiR
Металист
Металист
Мнения: 21081
Регистриран: нед мар 15, 2009 17:28
Репутация: 11019
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: Как да си направим истински качамак?

Мнение от MalamiR »

Такова мога да ям само, ако са ми опрели пистолет в главата...

Throw me to the wolves and I will return leading the pack!

Потребителски аватар
Ми_ми
Адвокат на Дявола
Адвокат на Дявола
Мнения: 19479
Регистриран: чет авг 23, 2007 12:21
Репутация: 6801
пол: Жена
Местоположение: на Земята

Re: Как да си направим истински качамак?

Мнение от Ми_ми »

Хапвам го и по стария и по новия начин - любимо ядене ми е :eat:

" Заговори, че да те видя." - Сократ

Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Други”