Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Индийската кухня

Нова тема Отговори
Mira13

Индийската кухня

Мнение от Mira13 »


Кратко въведение и три рецепти, които може да пробвате у дома

Изображение
Индийската кухня е една от най-популярните в света. Популярна е не само сред индийския народ, но и сред голяма част от населението в Северна Америка и Европа.

Индийската кухня се характеризира с използването на различни подправки, билки и зеленчуци, отглеждани в Индия, както и с широко разпространената сред големи части от обществото вегетарианска практика. Всяко семейство се характеризира с широк асортимент от ястия и техники на готвене. В следствие на това индийската кухня варира според регионите, отразявайте разнообразната демографска структура на етнически разнообразният индийски субконтинент.

Религиозните вярвания и културата играят важна роля в еволюцията на индийската кухня. Търговията с подправки между Индия и Европа често е цитирана като основният катализатор за европейските Велики географски открития. Колониалният период представил европейските готварски техники в Индия, като така били обогатени разнообразието и гъвкавостта на индийската кухня. Индийската кухня е имала забележително влияние върху кухните по целия свят, особено върху тези от югоизточна Азия.

Основнитепродукти в индийската кухня са оризът, atta (брашно от цели пшенични зърна) и разнообразни варива, най-важните от които са masoor (най-често червена леща), chana (нахут), toor (гълъбов грах или жълт нахут), urad (черен нахут) и mung (зелен нахут). Варивата се използват обширно под формата на dal (пикантна яхния). Някои от варивата като chana и mung се обработват и под формата на брашно (besan).

Повечето индийски ястия с къри се готвят в растително масло. В северна и западна Индия, фъстъченото масло традиционно е най-разпространено за готвене, докато в източна Индия синапеното олио е по-често използвано. В южна Индия кокосовото олио е често срещано. През последните десетилетия слънчогледовото олио и соевото олио са станали популярни из цяла Индия. Хидрогенното растително олио, известно като Ванаспати, също е популярно средство за готвене, заместващо претопеното масло.
Изображение
Най-важните и често използвани подправки в индийската кухня са чили, черните синапени зърна (рай), кимион, куркума, асафетида, джинджифил, кориандър и чесън. Популярните смеси от подправки са гарам масала, което обикновено е смес от 5 или повече изсушени подправки, обикновено включващи кардамон, канела и карамфил. Всеки регион и понякога всеки отделен готвач има характерна комбинация от подправки за гарам масала. Года масала е популярна смес от подправки в Махаращра. Някои листа се използват често като листата от канела, кориандър, фенегрик и мента. Типично за цялата южноиндийска кухня е използването на листа къри. В сладките ястия се използват отлежали есенции от кардамон, шафран, индийско орехче и розови листа.

Терминът “къри” в Индия обикновено се разбира като сос вместо като подправка.

Ето и няколко индийски рецепти, които може да пробвате у дома:

Кафяв ориз

Това ястие традиционно се сервира със салати Дансак и Качумбар в повечето домове на Парси.

Съставки:

2 чаши ориз Басмати;
½ ч.л. захар;
5 зърна черен пипер;
4 скилидки чесън;
1 дафинов лист;
1 парче канела;
4 ½ чаши топла вода;
2 ч.л. растително/слънчогледово олио

Начин на приготвяне:

Измийте и изцяло отводнете ориза в цедка.
Загрейте олиото в дълбок тиган на средно силен огън. Добавете захарта и я оставете да се карамелизира.
Добавете целите подправки и пържете докато пуснат аромата си (или докато потъмнеят).
Добавете ориза и разбъркайте добре. Пържете 2 минути като разбърквате, за да не залепне.
Добавете топлата вода и отново разбъркайте.
Оставете ястието да заври, след което намалете огъня.
Гответе по този начин, докато водата почти се изпари.
Поръсете 3-4 супени лъжици вода върху ориза, покрийте съда и го оставете на огъня. За да проверите дали оризът е готов, вземете няколко зрънца и ги стиснете между палеца и показалеца си. Зърната трябва да твърди, но да се смачкат изцяло.
Изключете котлона, покрийте съда и го оставете 5 минути.
Сервирайте със салати Дансак и Качумбар.

Пиле с къри

Една от най-основните рецепти с пиле е и една от най-вкусните! Сервирайте пилето с къри с топли чапатис (индийско плоско хлебче) или чист варен ориз.

Съставки:

1 кг пилешко месо по ваш избор, без кожа, на парчета;
2 големи глави лук на тънки резени;
2 големи домата на резени;
2 с.л. чеснова паста;
1 с.л. джинджифилова паста;
2 ч.л. кориандър на прах;
1 ч.л. кимион на прах;
½ ч.л. куркума на прах;
½ ч.л. лют червен пипер на прах;
2 ч.л. гарам масала на прах;
4 с.л. растително/слънчогледово олио;
Накълцан кориандър за гарнитура.

Начин на приготвяне:

Загрейте олиото в тиган и пържете лука до златист цвят. Извадете го от мазнината с решетъчна лъжица и го оставете да се изцеди върху хартиена кърпа. Изключете котлона.
Смелете лука в гладка паста с кухненския робот. Сипете го в отделен съд.
Сега смелете доматите, чесновата и джинджифиловата паста заедно.
Загрейте оставащото олио отново и добавете смленият лук. Пържете 2-3 минути. Сега добавете доматената смес и всички подправки. Разбъркайте добре.
Пържете масалата, докато мазнината започне да се отделя от нея.
Добавете пилето към масалата и запържете добре.
Добавете 1 ½ чаши топла вода към пилето, намалете огъня и покрийте съда. Гответе докато пилето стане крехко.
Гарнирайте с накълцания кориандър и сервирайте с топли чапатис или наани (видове индийски плоски хлебчета), или с чист сварен ориз.


Палак Ки Субзи

Бързо за приготвяне и вкусно за ядене – това най-точно описва Палак Ки Субзи! Това е вкусно зеленчуково ястие и е пълно с питателни вещества. Палак Ки Сузби отнема само 10 минути за приготвяне!

Съставки:

1 голяма връзка спанак;
2 с.л. растително/слънчогледово олио;
1 ч.л. семена кимион;
2 изсушени червени люти чушки на парчета по 2 см;
8-10 скилидки чесън, смлени много добре;
1 голяма глава лук, нарязана много на тънко;
½ ч.л. лют червен пипер на прах;
½ ч.л. куркума на прах;
½ ч.л. манго на прах;
сол на вкус.

Начин на приготвяне:

Отрежете дръжките на спанака близо до корена и изхвърлете корените. Измийте спанакът много добре под течаща вода, докато се изчисти напълно.
Изцедете напълно и накълцайте на едро. Оставете го настрани.
Загрейте олиото в дълбок тиган на умерен огън. Когато се загрее, добавете семената кимион и гответе, докато не спрат да цвърчат. Сега добавете изсушените червени люти чушки и оставете да се готви 30 секунди или докато не потъмнее.
Добавете добре накълцаният чесън и пържете докато започне да придобива бледо златист оттенък. Добавете и лука и пържете, докато омекне.
Прибавете спанака и разбъркайте добре. Оставете съда непокрит докато спанакът се отпусне.
Добавете всички подправки и сол на вкус. Разбъркайте добре, за да размесите всички съставки. Гответе още 3-4 минути и изгасете огъня.


tiabg.com
Прочетено: 1464 пъти
Нико-07
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2788
Регистриран: пет окт 23, 2009 18:14
Репутация: 442
пол: Мъж
Местоположение: Казанлък

Re: Индийската кухня

Мнение от Нико-07 »

Не съм пробвал досега, знам че е една от най пикантните кухни в света. Ще пробвам някоя от рецептите и аз обичам пикантни манджи - благодаря за рецептите.
Всеки иска да отиде в Рая, проблема е, че никой не иска да умре.
Mira13

Re: Индийската кухня

Мнение от Mira13 »

моля :) PDT_Love_18
аз също обичам пикантната храна - бих пробвала някоя от тези рецепти :mrgreen:
Нико-07
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2788
Регистриран: пет окт 23, 2009 18:14
Репутация: 442
пол: Мъж
Местоположение: Казанлък

Re: Индийската кухня

Мнение от Нико-07 »

Еии :-k , ето една жена която да обича пикантни манджи, поздравления.
Всеки иска да отиде в Рая, проблема е, че никой не иска да умре.
Потребителски аватар
videania
Доктор
Доктор
Мнения: 6723
Регистриран: нед дек 21, 2008 17:45
Репутация: 1095
пол: Жена
Местоположение: София

Re: Индийската кухня

Мнение от videania »

Благодаря за рецептите,Фокси! За мен е малко по-пикантна от колкото ми се препоръчва, но от време на време правя някоя изненадка за семейството- непременно ще опитам нещо от предложенията ти! PDT_Love_18
Изображение

Ако животът беше лесен, нямаше да започва с плач.

http://www.vbox7.com/play:822742e3
Нико-07
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2788
Регистриран: пет окт 23, 2009 18:14
Репутация: 442
пол: Мъж
Местоположение: Казанлък

Re: Индийската кухня

Мнение от Нико-07 »

Видение, PDT_Love_18 умееш ли да готвиш такива вкусотий, няма да оставаш без гости.
Всеки иска да отиде в Рая, проблема е, че никой не иска да умре.
Mira13

Re: Индийската кухня

Мнение от Mira13 »

videania написа:Благодаря за рецептите,Фокси! За мен е малко по-пикантна от колкото ми се препоръчва, но от време на време правя някоя изненадка за семейството- непременно ще опитам нещо от предложенията ти! PDT_Love_18
Моля,радвам се,че ти харесват PDT_Love_18 :)
Mira13

Re: Индийската кухня

Мнение от Mira13 »

Нико-07 написа:Еии :-k , ето една жена която да обича пикантни манджи, поздравления.
:) :thumbright: PDT_Love_18 благодаря
Потребителски аватар
videania
Доктор
Доктор
Мнения: 6723
Регистриран: нед дек 21, 2008 17:45
Репутация: 1095
пол: Жена
Местоположение: София

Re: Индийската кухня

Мнение от videania »

Нико-07 написа:Видение, PDT_Love_18 умееш ли да готвиш такива вкусотий, няма да оставаш без гости.
:) Разбира се,че умея...в зодиака ми е заложено , че кулинарията ми е хоби ! Така че обичам експериментите и гостите!!! :)
Изображение

Ако животът беше лесен, нямаше да започва с плач.

http://www.vbox7.com/play:822742e3
Нико-07
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2788
Регистриран: пет окт 23, 2009 18:14
Репутация: 442
пол: Мъж
Местоположение: Казанлък

Re: Индийската кухня

Мнение от Нико-07 »

Дай си адреса :) Слънчо, Аз съм човека. :p
Всеки иска да отиде в Рая, проблема е, че никой не иска да умре.
Mira13

Re: Индийската кухня

Мнение от Mira13 »

Видеаниа :clap: :thumbright: приличаме си - и аз много обичам експериментите и гостите :mrgreen: :hello1: PDT_Love_18 PDT_Love_18 PDT_Love_18
Нова тема Отговори

Върни се в “Други”