Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Как да не пукнем яйцата за Великден, докато ги варим

Нова тема Отговори
Потребителски аватар
шони
Модератор
Модератор
Мнения: 24807
Регистриран: пон окт 12, 2009 01:16
Репутация: 115505
пол: Мъж

Как да не пукнем яйцата за Великден, докато ги варим

Мнение от шони »

Изображение
Първо измийте добре и хубаво прегледайте яйцата, още преди да ги приберете в хладилника. За измиването можете да ползвате сапун, но по-добре ще е, особено ако са домашни, да ги оставите за няколко минути в съд с вода с разтворен препарат за почистване на съдове. Така ще сведете до минимум риска от заразяване със салмонела.

Яйцата трябва да се съхраняват при температура около 4 градуса по Целзий. Така те могат да престоят до две седмици. Но ако целостта на черупката е нарушена, трябва да се консумират в рамките на деня. Препоръчително е да не се оставят на вратата на хладилника, тъй като промените в температурата водят до по-бързото им разваляне. Също така не трябва да се замразяват, освен ако не смятате да ги сготвите веднага след размразяването им. Няма никаква разлика в качеството между белите и кафявите яйца. Едните се снасят от бели, а другите от червени кокошки. Храната на птиците обаче влияе и върху вкуса на яйцата.

Белите се боядисват по-лесно. За да избегнете напукването на черупките при варене, не използвайте пресни яйца. Те са по-крехки. Освен това яйцата трябва да са със стайна температура преди да ги сложите в тенджерата.
Actualno.com
Прочетено: 525 пъти
"Просветеният народ се подчинява, защото така иска; заслепеният от предразсъдъци народ - защото така трябва".
Потребителски аватар
NX-01
Пристрастéн
Пристрастéн
Мнения: 772
Регистриран: вт яну 30, 2018 03:52
Репутация: 2356
пол: Мъж
Местоположение: Старфлийт България

Re: Как да не пукнем яйцата за Великден, докато ги варим

Мнение от NX-01 »

шони написа:Няма никаква разлика в качеството между белите и кафявите яйца.
Има, и още как! Белите яйца са с по-светли жълтък и белтък, а и резултатът при готвене е доста по-различен от този на кафявите яйца - в полза на белите. Особено при пържене белите си миришат на яйца, а кафявите - на гадостта, с която са хранили кокошката. То затова и белите обикновено са по-скъпи.
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12958
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61840
пол: Жена
Контакти:

Re: Как да не пукнем яйцата за Великден, докато ги варим

Мнение от Mouse »

Моите бяха пресни. Само ги извадих колкото ще варя от вечерта в тенджерата и на сутринта сипах студена вода. Едно не ми се напука. Боядисвах на две, на три поради липса на време, но резултатът е горе-долу приемлив :evil4:

Изображение
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
шони
Модератор
Модератор
Мнения: 24807
Регистриран: пон окт 12, 2009 01:16
Репутация: 115505
пол: Мъж

Re: Как да не пукнем яйцата за Великден, докато ги варим

Мнение от шони »

Забелязал съм, че белите яйца са с по-тънка черупка и при варене има жертви. На вкус не съм обърнал внимание. :усмивка1:
"Просветеният народ се подчинява, защото така иска; заслепеният от предразсъдъци народ - защото така трябва".
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12958
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61840
пол: Жена
Контакти:

Re: Как да не пукнем яйцата за Великден, докато ги варим

Мнение от Mouse »

шони написа:Забелязал съм, че белите яйца са с по-тънка черупка и при варене има жертви. На вкус не съм обърнал внимание. :усмивка1:
Тук домашните кокошки не снасят бели яйца :evil4: На вкус и аз не съм обрънала внимание. Ама нашенското си е по-вкусно :mrgreen:
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Льо
Луд за връзване
Луд за връзване
Мнения: 13887
Регистриран: нед мар 10, 2013 09:19
Репутация: 47124
пол: Мъж
Местоположение: Пловдив

Re: Как да не пукнем яйцата за Великден, докато ги варим

Мнение от Льо »

Белите яйца, нямат много общо с яйцата, ама некои консуматори ги харесват, оти не са папали истинско :p

За да не се напукват яйцата при варене, в тенджирътъ са сипва лъжица сол. Хем са ни пукът, хем стават кат битонки, демек, серт пиниз. Капиш?
"Много трудно се обяснява на глухи, показва на слепи и спори с идиоти"
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Други”