Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Съботни бисквитки

Сладки, соленки, козунаци и др.
Нова тема Отговори
Потребителски аватар
cvete_78
Цветна усмивка
Цветна усмивка
Мнения: 5994
Регистриран: чет авг 21, 2008 18:52
Репутация: 2917
пол: Жена
Местоположение: България

Съботни бисквитки

Мнение от cvete_78 »

Една приятелка ми да де рецептата и понеже сле захарни чудовища всички у нас не се поколебах да я направя.Понеже денят беше събота я нарекох "Съботни бисквитки"
Продукти:1 пак.масло(125 гр),1и 1/2 ч.ч. захар(половината може да е кафява),2 яйца,около 2 и 1/2 ч.ч. брашно,1/2 ч.л.сода,1/2 ч.л. сол,100 гр. сурови ядки по избор,200гр.шоколад,3 ванилии.
Приготвяне:Разбивате захарта с мекото масло на крем .Прибавяте яйцата и разбърквате добре .Аз дотук ползвах миксера,че не ми се джуркаше на ръка.Прибавяте на порции брашното пресято със содата и солта.трябва да започне да се отлепя от стените на купата.След това се добавят ядките и шоколада.Аз ядките ги натроших с блендера,а шоколада го наших с ръце на ситни парчета,но и него става с блендера да го начупите.Накрая добавих ванилиите.Тавите може да се застелят с хартия за печене,но може и да се мажат с олио.С помощта на супена лъжица се гребва по малко от сместа и се изсипва в тавата на разстояние защото като се метнат в печката се разтичат леко.Пече до зачервяване в предварително загрята на 180 градуса фурна.Като се извадят бисквитките се леко меки ,но след това се втвърдяват.Изваждат се с помощта на лопатка като се внимава да не се счупят.От тези продукти се получават около 45 прилично големи бисквитки.
Хапват се по всяко време с всичко(чай,кафе,мляко и компот от ябълки :p )
Прочетено: 114 пъти
Защо е толкова трудно просто да се обичаме?Изображение
Живите затварят очите на мъртвите,а мъртвите отварят очите на живите./Й.Радичков/
Изображение
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283739
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334077
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Съботни бисквитки

Мнение от Mozo »

Ехеее, звучи страхотно :clap: :clap: :clap:
Изображение
Нова тема Отговори

Върни се в “Десерти и тестени ястия”