Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Бухтички

Сладки, соленки, козунаци и др.
Нова тема Отговори
india
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 179
Регистриран: вт сеп 08, 2009 12:16
Репутация: 73
пол: Жена
Местоположение: София

Бухтички

Мнение от india »

Необходими са ви 4 яйца, 1 чаена чаша кисело мляко, 16 супени лъжици брашно, 1 бакпулвер, 1 ванилия, олио за пържене, пудра захар или сирене за поднасяне.
Разбийте добре яйцата, прибавете лъжица по лъжица брашното, предварително размесено с бакпулвера и ванилията.Бъркайте сместа, докато се получи съвсем гладка маса.Със супена лъжица гребете и изпържете във врящо олио.Сервирайте бухтичките топли със сирене или поръсени с пудра захар.
Прочетено: 390 пъти
Потребителски аватар
Ми_ми
Адвокат на Дявола
Адвокат на Дявола
Мнения: 19479
Регистриран: чет авг 23, 2007 12:21
Репутация: 6801
пол: Жена
Местоположение: на Земята

Re: Бухтички

Мнение от Ми_ми »

india, само да попитам, тези бухти стават ли такива кръглички надути? :) Защото с моите всеизвестни кулинарни "способности", винаги успявам да ги направя тъъънки, като подметки :roll: :roll: Обаче в твоята рецепта виждам, че се слага 1 бакпулвер, което аз никога не съм правила до сега :sick:

" Заговори, че да те видя." - Сократ

india
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 179
Регистриран: вт сеп 08, 2009 12:16
Репутация: 73
пол: Жена
Местоположение: София

Re: Бухтички

Мнение от india »

Да, стават бухнали.Ако ти се заиграва повече, може да ги правиш с чаена лъжичка.Така децата им се радват повече.
Потребителски аватар
Ми_ми
Адвокат на Дявола
Адвокат на Дявола
Мнения: 19479
Регистриран: чет авг 23, 2007 12:21
Репутация: 6801
пол: Жена
Местоположение: на Земята

Re: Бухтички

Мнение от Ми_ми »

:) Благодаря ти :) Е, чак пък с чаена лъжичка =; smst :)

" Заговори, че да те видя." - Сократ

Нова тема Отговори

Върни се в “Десерти и тестени ястия”