Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Спагети за Мишленцето;-)

Сладки, соленки, козунаци и др.
Потребителски аватар
шони
Модератор
Модератор
Мнения: 24753
Регистриран: пон окт 12, 2009 01:16
Репутация: 115095
пол: Мъж

Re: Спагети за Мишленцето;-)

Мнение от шони »

От тестото се пълнее. Трябва си и много движение, за да изгорим калориите.
Прочетено: 5638 пъти
"Просветеният народ се подчинява, защото така иска; заслепеният от предразсъдъци народ - защото така трябва".
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Спагети за Мишленцето;-)

Мнение от Mozo »

Което е поредният разбит мит - от движение не се отслабва или поне не е основен фактор, а дори твърде минимален. Вече е доказано, че с движение се горят толкова малко калории, че няма почти никакъв ефект. Главното горене на калориите идват от всички процеси животоподдържащи процеси, които се случват в организма ни. По тази логика един от много добрите барабанисти Николас Баркър, трябваше да е фиданка, щото свири по 12 часа на ден, пък той е меко казано дебел :evil4: :evil4: :evil4:





Същото важи и за може би един от най-великите - Джийн Хоглан:

Изображение
Потребителски аватар
шони
Модератор
Модератор
Мнения: 24753
Регистриран: пон окт 12, 2009 01:16
Репутация: 115095
пол: Мъж

Re: Спагети за Мишленцето;-)

Мнение от шони »

Може, при мен обаче, не е така. Намаля ли движението, веднага качвам; кило на ден ;)
"Просветеният народ се подчинява, защото така иска; заслепеният от предразсъдъци народ - защото така трябва".
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12914
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61599
пол: Жена
Контакти:

Re: Спагети за Мишленцето;-)

Мнение от Mouse »

Mozo написа:
нед дек 30, 2018 15:12
По тази логика един от много добрите барабанисти Николас Баркър, трябваше да е фиданка, щото свири по 12 часа на ден, пък той е меко казано дебел :evil4: :evil4: :evil4:
Ми той седи на едно място Моз, само ръцете си мърда. Не го виждам 12 часа да ходи :-k
Офтопик:
Оценката е за клиповете :p
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Спагети за Мишленцето;-)

Мнение от Mozo »

Тц, тц, тц, а тия две каси в темпо 280 с двата крака аз ли ги правя :p Нямаш си на идея какво натоварване и напрежение е. Нашият барабанист излиза от репетиционната буквално все едно е залят с кофа с вода и винаги си носи резервни дрехи, та като си тръгне да се преоблече. Пък и той все едно топка е глътнал или, както се казва, му гладят тениските на глобус :evil4: :evil4: :evil4:
Изображение
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Спагети за Мишленцето;-)

Мнение от Mozo »

Спомянм си, че я бях чел някъде тази статия. За да не съм голословен:
- Отслабването става с неядене. А малкото приемана храна, която ще си позволява, да е полезна. Основното е значително да се намалят калориите без значение дали се “икономисват” белтъчини, мазнини, или въглехидрати. Съветът е да не се вманиачава човек в състава на храната, важното е тя да бъде радикално намалена. С две думи: хранете се по-малко, но не по-евтино, качествената храна е скъпа.
Горенето на калории, тоест физическата активност, има значително по-малък ефект за отслабването, въпреки че тя пък е много важна за здравето.

- Защо?
- По-голямата част от изразходваната енергия отива за поддържането на кръвообращението, обмяната, дишането, детоксикацията и т.н. Това е енергията, нужна за съществуването - основна, базална обмяна. Малка част от енергията има мисия да гарантира движението. Източник на енергия и за двата вида дейност е храната.
Ако удвоиш и храната,
и движението, напълняваш!
Защото чрез движението можем да увеличим разхода на калории само от частта за движение, но не и от частта за базалната обмяна, която остава относително постоянна. Отслабването не става с тичане, с хапчета, с диети, с “храни за отслабване”.
Отслабването става основно с неядене.
Целият материал:
https://www.24chasa.bg/zdrave/article/5329940
Изображение
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12914
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61599
пол: Жена
Контакти:

Re: Спагети за Мишленцето;-)

Мнение от Mouse »

Хммм :-k :-k не знаех, че барабанистите хабят толкова енергия :shock: Виж, тези с китарите дет пеят, мятат гриви и подскачат го разбирам .... търчат по сцената насам-натам :evil4: ясно е да хабят енергия.... Човек винаги може да научи нещо :съгласен:

ПП :съгласен: :съгласен: :съгласен:
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Спагети за Мишленцето;-)

Мнение от Mozo »

Можеш да видиш и тия барабани:



Те също са на Джийн Хоглан, просто Акилес Прийстър ги е извадил и ги свири и той, хвалйеки, се, че може. Това ако го изсвирим аз или ти, ще си изплюем дробовете на 20-тата секунда :lol: :lol: :lol: А парчето е шест минути. Забележи, че долу краката му не спират. Да не говорим, че концертите им са по 2 часа, а аз лично съм присъствал на техния в София - няма лъжа, няма измама. Адски тренинг трябва за тази работа и със сигурност е голямо натоварване :)
Изображение
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Спагети за Мишленцето;-)

Мнение от Mozo »

Mouse написа:
нед дек 30, 2018 17:57
Хммм :-k :-k не знаех, че барабанистите хабят толкова енергия :shock: Виж, тези с китарите дет пеят, мятат гриви и подскачат го разбирам .... търчат по сцената насам-натам :evil4: ясно е да хабят енергия.... Човек винаги може да научи нещо :съгласен:

ПП :съгласен: :съгласен: :съгласен:
О, аз също ставам вир вода, изморително е много, особено за разни сложни и бързи парчета, но не е като при барабанистите :)

Откъса от статия прочете ли го :)
Изображение
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12914
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61599
пол: Жена
Контакти:

Re: Спагети за Мишленцето;-)

Мнение от Mouse »

Мани умората ... такава сихронизация между ръце и крака :shock: :shock: Нали педалите са за онези вертикалните барабани? За първи път виждам подобно нещо. В потрес съм :tard: :tard:

ПП. Не, сега ще погледна. Още съм замаяна само от гледането :tard:
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Спагети за Мишленцето;-)

Мнение от Mozo »

Да, двата големи барабана на земята се казват каса, а в метъла се използват редовно две каси и се свири и с двата крака, което наистина изисква много свирене, добра координация и известна доза талант :lol: :lol: :lol: Изключително сложно е особено когато е намесена и полиритмия, което се среща често при Върджил Донати и Майк Портной. Тези хора просто са титани, но малко хора го осъзнават :thumbright:

На първия клип с Ник Баркър, който ти дадох, можеш да чуеш касите, които са едно много бързо тъка-тъка-тъка като картечница, с плякащ звук. Огромна скорост, то е буквално тррррррррррррррррррррррррррр :sick:
Изображение
Нова тема Отговори

Върни се в “Десерти и тестени ястия”