Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Караджови сарми

/свинско, телешко, агнешко, дивеч/
Нова тема Отговори
Kotkata68
Глобална котка-идиотка
Глобална котка-идиотка
Мнения: 29946
Регистриран: пет ное 30, 2007 12:06
Репутация: 58101
пол: Жена

Караджови сарми

Мнение от Kotkata68 »


Караджови сарми
Изображение

Продукти:
8 бр. Свински вратни пържоли без кост
8 бр. Големи листа кисело зеле
4 бр. Кисели краставички
2-4бр. Моркови от туршия
4-5 бр. Гъби
4-5 бр. Топено сирене от триъгълното
6 скилидки чесън
2 с.л. соев сос
1 ч.л. червен пипер
1-2 с.л. доматено пюре
8 бр. Чери домати
подправки за пържолите: по 2 щипки индийско орехче, куркума, чубрица и черен пипер.
1 к.ч. олио

Начин на приготвяне:
Начуканите на тънко пържоли, леко осолени, се слагат върху листата от кисело зеле. Върху тях се слагат надълго нарязани ленти от кисела краставичка, морков, прясна гъба, по половин кубче топено сирене. Поръсват се с подправките (може да ги смесите и така да поръсвате) или други по желание, завива се на голяма стегната сарма. Нареждат се в керамичен съд /глинен гювеч/, като между тях се слагат 5-6 скилиди чесън. Поръсват се с 1 суп. лъжица соев сос, червен пипер, доматеното пюре се разтваря с 2-3 лъжици вода и се залива върху тях, нареждат се отгоре резенчета Чери домати . Поръсва се с олио, залива се с вода на нивото на сармите и се пече 2 часа на 180 градуса.
При сервиране, за декорация по желание може да сложите фунийки от печен пипер с печен патладжан.

Източник: vkusnihrumki.blogspot.bg
Прочетено: 484 пъти

Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

Опознават ме само тези, на които позволя... за останалите съм просто това, което виждат!

Потребителски аватар
Tsurugi
VIP
VIP
Мнения: 15458
Регистриран: ср сеп 23, 2015 03:10
Репутация: 123755
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: Караджови сарми

Мнение от Tsurugi »

:ще ям: :бира: :snorting: :headbang:

OXXXXXXX[{#LINUX&&HACK:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:>


剣リナックスをとともに武士

Нова тема Отговори

Върни се в “Ястия с месо”