Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

За скриптовете и тежестта на форума

feed Новини и полезни съвети, свързани с Интернет.
Потребителски аватар
Nibelung
Философ с чук в ръка
Философ с чук в ръка
Мнения: 19524
Регистриран: пон апр 14, 2008 01:19
Репутация: 48382
пол: Мъж

Re: Тук са веселите клипове

Мнение от Nibelung »

Офтопик:
Аз ползвам Опера (истинската, не хромското изчадие) с комбинация от:
urlfilter.ini и elementhider.css на fanboy, екстенжъни ghostery и scriptweeder
(след сериозно търсене, четене и тестване на комбинации).
Това горе-долу оправя нещата, обаче скриптуийдър (за Файърфокс - носкрипт) иска човек да знае какво прави, а това много малко хора го могат.
Двама души само съм успял да докарам тук (като гости, не стигнаха до регистрация), и двамата се оплакаха от тежестта на сайта.
Бях спрял блокерите си за кратко, обаче тогава Операта ми едва вървеше, а Файърфокс пълзеше. Хромия дори не ми се коментира.
Прочетено: 1371 пъти
Ний тука сички парле ву франсе

Изображение
Потребителски аватар
Inferlin
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2392
Регистриран: ср май 07, 2014 17:27
Репутация: 9139
пол: Мъж

Re: Тук са веселите клипове

Мнение от Inferlin »

Скрито съдържание!:
Регистрирайте се или влезте в акаунта си, за да видите съдържанието
Скрито съдържание за нерегистрирани:
Някога Opera беше въведена като основен браъзър в една фирма (WEB билинг система и ако работиш ефективно поне 5 отворени таба). Мога много неща да пиша - сравнително хубави (преди 10-та) и ужасно лоши за новите. Смених браузъра на Firefox във фирмата, след което поддръжката, я правих предимно в близкото кафе (по-късно и до него не отивах), да не говорим за другите клонове/офиси. :)

Имам умствен мазол към "сайта е тежък", "програмата е тежка"... Мисля, че като се говори за такива неща, трябва да се използват някакви макар и общи статистики, още по-добре е, да назове кое е тежкото иначе въпросното мнение някак си изглежда все едно няма... тежест :). Ами това си е почти стандартен PHPBB, че дори е окастрен (при това според мен зверски по отношение на BB тагове) в сравнение с почти всичко аналогично като сайт, което знам. Темата направо му е постна (няма нищо графически по-сложно и голямо на размер) дори и за преди 10 години. Да, се каже че такъв сайт е тежък си е...хм... С изключение на едно две неща (някои BB тагове, които много ме кефят), направо няма JS глезотии, да не говорим за излишни такива.

Не мисля, че трябва да се докарват потребители в някаква такава система. Това е невъзможно - те трябва сами да си идват. Да не говорим че съвременните потребители очакват да цъкат на разни големи прозорчета и да не мислят... защото то има кой да мисли. Форум системите с много възможности ги объркват (т.е. всичко различно от FB). Разбира се въпросните отказали се явно не са такива и смятам, че просто е имало различие в интересите и т.нт. Повече от ясно е, щом не са стигнали до регистрация. :)
Няма универсално за всички сайт място. Ако практически може да се направи такова, така че да е за всеки - то никой няма да пожелае да го посети. :)
Потребителски аватар
Nibelung
Философ с чук в ръка
Философ с чук в ръка
Мнения: 19524
Регистриран: пон апр 14, 2008 01:19
Репутация: 48382
пол: Мъж

Re: Тук са веселите клипове

Мнение от Nibelung »

Офтопик:
Не съм съгласен с нито едно от нещата, които каза :)

За браузърите:
Опера винаги е била по-лека (и откъм РАМ, и откъм ЦПУ, и откъм бързина на реагиране на контекстното меню) от Лисицата. Правил съм много експерименти и с двете.
Ако под "лоши неща за новите" разбираш Опера Блинк, това въобще не е Опера. Останало е само името :banghead:
За "поддръжка" на Опера - ами просто няма нужда от такава. Няма зарази през Опера, няма АктивХ, няма профили по 100 МБ. Портабъл версия и профил от 1-2 МБ, който се зипва за бекъп и толкоз :cool:

Аз пък имам не мазол, ами тотално отвращение към тежки ОС, тежки програми и тежки сайтове.
Затова търся и успешно намирам техни алтернативи :)

Под тежки, естествено, разбирам заемани място на харда, РАМ, ЦПУ, бързина на реакция.
И понеже съм фанатик в това отношение, сравнявам всякакви варианти и настройки, преди да си извадя заключения, и да направя избор.

Js-овете не ги броя ръчно, scriptweeder си ги брои и ми ги показва на бутона.
Много са, твърде много. Средно 65 за страница в камината. Първо ги прехваща urlfilter-a и спира някои. После ги поема ghostery, после scriptweeder и накрая в scriptweeder аз ръчно доизключвам някои, останали неубити. И след като оставя почти само inline-скриптовете, пак не съм изгубил нищо от взаимодействието си със сайта.
Е, адд-това, адд-онова и адд-другото да го духат :evil4:

Стремя се да не каня сураттефтерзяпачи, разбира се :lol:
И понеже към програмирането имам алергия (специалността ми са мрежите), гледам на сайтовете в интернет като обикновен потребител, но интелигентен и с претенции :)
Ний тука сички парле ву франсе

Изображение
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283966
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334677
Местоположение: Somewhere In Time

Re: За скриптовете и тежестта на форума

Мнение от Mozo »

Да, докато работи, работи доста бързо. И изведнъж започва да флууди заявки и I/O е на 99%, дискът просто се шашка. е правиш нищо, самó се оправя. Не правиш нищо, самó се разваля... Какви ле не логове гледах, какво ли не правих, няма хващане това чудо. В моменти на натоварване има само по три кънекции към базата, задал съм по-високи лимити, гледах сокетите, че те ме съмняваха, Н-И-Щ-О! Допълнителен кеш сложих, настроих го, около 100% hit е мечта за всеки, който го настройва това чудо:

http://kaminata.net/apc.php

Н-И-Щ-О!

Направо съм се хванал за главата :tard:
Изображение
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283966
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334677
Местоположение: Somewhere In Time

Re: За скриптовете и тежестта на форума

Мнение от Mozo »

Май като не е спам и не вече не ви се пише :lol: :lol: :lol:
Изображение
rado84
VIP
VIP
Мнения: 14566
Регистриран: съб дек 11, 2010 23:39
Репутация: 2490
пол: Мъж

Re: За скриптовете и тежестта на форума

Мнение от rado84 »

За тях не знам, но аз пиша във всяка тема, която намирам за интересна. :) Даже повече ме радва, че раздели темата, та не се налага всеки път да ползвам офтопик тага.
Потребителски аватар
Nibelung
Философ с чук в ръка
Философ с чук в ръка
Мнения: 19524
Регистриран: пон апр 14, 2008 01:19
Репутация: 48382
пол: Мъж

Re: За скриптовете и тежестта на форума

Мнение от Nibelung »

rado84 написа:Даже повече ме радва, че раздели темата
И аз съм доволен. Канех се да го предложа, но се отказах, защото си знаех, че и без това ще го направиш.
Ний тука сички парле ву франсе

Изображение
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283966
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334677
Местоположение: Somewhere In Time

Re: За скриптовете и тежестта на форума

Мнение от Mozo »

И... Спамът свърши :lol: :lol: :lol:
Изображение
rado84
VIP
VIP
Мнения: 14566
Регистриран: съб дек 11, 2010 23:39
Репутация: 2490
пол: Мъж

Re: За скриптовете и тежестта на форума

Мнение от rado84 »

Mozo написа:И... Спамът свърши :lol: :lol: :lol:
В кръга на шегата: това, което е забранено е най-сладко. В случая - най-интересно (явно) е да пишеш офтопик в съвсем друга тема, отколкото онтопици в съответната. :lol:
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283966
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334677
Местоположение: Somewhere In Time

Re: За скриптовете и тежестта на форума

Мнение от Mozo »

Да, аз я преместих защото очаквах да видя нещо смислено, което би ми дало идея, но не би. Спамерите изчезнаха :lol:
Изображение
rado84
VIP
VIP
Мнения: 14566
Регистриран: съб дек 11, 2010 23:39
Репутация: 2490
пол: Мъж

Re: За скриптовете и тежестта на форума

Мнение от rado84 »

На мен лично въпросните скриптове не ми пречат. Даже и чатът, който до неотдавна ми бавеше зареждането на индекса, вече изобщо нищо не бави. Какво точно му бави на Нибелунг - само той си знае. Или по-скоро - само тъпата му Опера си знае. :lol:
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283966
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334677
Местоположение: Somewhere In Time

Re: За скриптовете и тежестта на форума

Мнение от Mozo »

Малко е болен на тази тема и затова. Той сам си призна :mrgreen:
Изображение
Kotkata68
Глобална котка-идиотка
Глобална котка-идиотка
Мнения: 29946
Регистриран: пет ное 30, 2007 12:06
Репутация: 58101
пол: Жена

Re: За скриптовете и тежестта на форума

Мнение от Kotkata68 »

На мен, като не съм с опера, коя точно ракета ми пречи? :мисля: Как пък с другите форуми, сайтове, тракери и прочие нямам никакви проблеми, само тук? :tard:

Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

Опознават ме само тези, на които позволя... за останалите съм просто това, което виждат!

Потребителски аватар
Inferlin
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2392
Регистриран: ср май 07, 2014 17:27
Репутация: 9139
пол: Мъж

Re: За скриптовете и тежестта на форума

Мнение от Inferlin »

Всичкият този спам не се пише сам... Трябва и време. :evil4:

Ето едно много дълго (почти 4 мин.) скучно видео как изглеждат нещата при мен на скромният ми десктоп - от преди 4 години. Беше само временно, докато не си измисля нещо по-истинско и... не случайно казват, че временните неща са най-постоянни...
Нормален клас дъно Asrock, Athlon II X2 260 доколкото помня, 4GB RAM и... вградена карта Nvidia GeForce 7025 която беше не лошо вградено решение в... 2007г. :evil4: Едва ли има някой тук с по-скромен хардуер. :)

За съжаление заради програмата RecordMyDesktop всичко се мотаеше (а и се записваше видеото директно в HD резолюция практически)... артефакти също са се появили тук там, заради режима на запис. Иначе върви много по-гладко, а и ако не беше така, веднага щях да сменя компютъра.


По доста начини мъчих браузъра за да "вдигне" повече ресурси, но нямаше голяма промяна. Точно в момента на зареждане консумира повече ресурси, но после веднага се кротва. Отчитането е със забавяне - на всеки 10сек. като максималната стойност е 200% (двуядрен процесор).

Kotkata68 написа:На мен, като не съм с опера, коя точно ракета ми пречи? :мисля:
Вероятно Internet Explorer пречи или интернет браузъра (ако някой друг се използва) не харесва цветовете на текущата тема (то друго няма какво да бави - това си е класически PHPBB форум). ;) Някога Opera беше велик браузър. Не, това е много слабо казано. По времето на IE4 тя беше революция, но сега... практически е с двигателя на Chrome. Забавно става, особено като им се отворят повече табове (а при мен ако няма отворени 12 таба значи... сигурно скоро е спирал тока)... :evil4:

А ако се опитам да бъда по-сериозен - единствената причина на някои да работи бързо сайта, а на други не е - (хостинга) да има някакви проблеми със свързаността (засягащи определени доставчици, региони... примерно). Аз съм в трета глуха и малко в дясно, но... въпреки някои проблеми, специално пиаринга е доста поносим, често по-добър от някои места в София...
Ако пък имаме в предвид законите на сержант Мърфи, може да има паралено съществуващи два проблема т.е. освен този със свързаността, да се появява периодично още някой - примерно с диска или другата причина за лошият Gateway. :) В реалността рядко проблемите се изчакват, за да се решават един по един.
Последна промяна от Inferlin на пет май 16, 2014 20:18, променено общо 1 път.
rado84
VIP
VIP
Мнения: 14566
Регистриран: съб дек 11, 2010 23:39
Репутация: 2490
пол: Мъж

Re: За скриптовете и тежестта на форума

Мнение от rado84 »

65% на едното ядро и 71% на другото. Кажи му Котлон и не го обиждай повече. :lol: :lol:

http://www.mediafire.com/download/9cs6s ... minata.rar
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Интернет свят”