Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

6 онлайн услуги за проверка на скоростта на интернет

feed Новини и полезни съвети, свързани с Интернет.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284158
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335233
Местоположение: Somewhere In Time

Re: 6 онлайн услуги за проверка на скоростта на интернет

Мнение от Mozo »

Горкичкото, да ти имам проблемите :lol: :lol: :lol: Нищо не е в сила да ме накара да сменя програма, ако ми харезва, ако ще да е Qt18 :angel4:
Прочетено: 24569 пъти
Изображение
rado84
VIP
VIP
Мнения: 14566
Регистриран: съб дек 11, 2010 23:39
Репутация: 2490
пол: Мъж

Re: 6 онлайн услуги за проверка на скоростта на интернет

Мнение от rado84 »

Mozo написа:харезва
:lol: :lol: :lol:
Потребителски аватар
Zeroadhesion
       
Мнения: 19069
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 36662
пол: Мъж

Re: 6 онлайн услуги за проверка на скоростта на интернет

Мнение от Zeroadhesion »

Mozo написа:Горкичкото, да ти имам проблемите :lol: :lol: :lol: Нищо не е в сила да ме накара да сменя програма, ако ми харезва, ако ще да е Qt18 :angel4:
Всичко е до комфорт при работа с работната среда. Аз си имам своите изисквания - ти ги нямаш. :mrgreen:
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284158
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335233
Местоположение: Somewhere In Time

Re: 6 онлайн услуги за проверка на скоростта на интернет

Мнение от Mozo »

rado84 написа:
Mozo написа:харезва
:lol: :lol: :lol:
Случва ми се от време на време :lol: :lol: :lol:
Zeroadhesion написа:
Mozo написа:Горкичкото, да ти имам проблемите :lol: :lol: :lol: Нищо не е в сила да ме накара да сменя програма, ако ми харезва, ако ще да е Qt18 :angel4:
Всичко е до комфорт при работа с работната среда. Аз си имам своите изисквания - ти ги нямаш. :mrgreen:
Но пък имам доста други, както сам знаеш :evil4: :evil4: :evil4:
Изображение
Потребителски аватар
Zeroadhesion
       
Мнения: 19069
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 36662
пол: Мъж

Re: 6 онлайн услуги за проверка на скоростта на интернет

Мнение от Zeroadhesion »

Е да, знам и то доста имаш :mrgreen: :mrgreen:

Моите изисквания са всичко да е Vanilla (да няма модификации от пакетиращите), да е бързо, опростено, унифицирано без компромис във функционалността и винаги да е Up to date. Затова съм и с Arch.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284158
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335233
Местоположение: Somewhere In Time

Re: 6 онлайн услуги за проверка на скоростта на интернет

Мнение от Mozo »

Ъъъ, опростено? Арч? Бич, плийз :angel4:
Офтопик:
Знам какво е ванила, геймър съм, все пак :mrgreen:
Изображение
Потребителски аватар
Zeroadhesion
       
Мнения: 19069
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 36662
пол: Мъж

Re: 6 онлайн услуги за проверка на скоростта на интернет

Мнение от Zeroadhesion »

Опростено, имам предвид самата система е опростена и няма писани хиляди конфиг файлчета от авторите на дистрибуцията. Всичко е натюрлих Linux, както трябва да е, само един Pacman е сложен отгоре, за да контролира файловете. И защото всичко е толкова просто - затова тази дистрибуция има такъв успех и се харесва на напредналите потребители. Защото всичко е Vanilla. Виж, примерно Debian до там са стигнали с модифицирането на Firefox, че дори от Mozilla не им дават да им използват логото и името на браузъра и затова е IceWeasel. И от толкова пипане, за да изкарат стабилна версия има трябват години. Тук само е пакетиран ванила Firefox-а. Това важи за всеки един пакет и за Kernel-a и т.н. - минимална намеса от страна на пакетиращите, за да е всичко стабилно още при излизането му. Примерно Unity като се компилира се взима последната стабилна версия от https://launchpad.net/unity, пакетира се и се инсталира. Всичко автоматично, благодарение на aur pkgbuild-a. Cutting edge, Pure Linux :mrgreen:
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284158
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335233
Местоположение: Somewhere In Time

Re: 6 онлайн услуги за проверка на скоростта на интернет

Мнение от Mozo »

Дам, определено са много добре нещата. Аз тогава заради недъгавото KDE се отказах, но някой ден, при повече време, ще седна пак, то се е видяло :)
Изображение
Потребителски аватар
Zeroadhesion
       
Мнения: 19069
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 36662
пол: Мъж

Re: 6 онлайн услуги за проверка на скоростта на интернет

Мнение от Zeroadhesion »

Готиното е, че инсталираш ли я един път по Begginer's Guid-a, вече чувстваш, че имаш пълен контрол над системата и знаеш кое, защо как работи. А те не са чак толкова много неща. Цаката е ако тръгнеш да правиш нещо, първо да видиш в Wiki-то. Wiki-то е гръбнака на тази дистрибуция. Примерно искаш да си сложиш виртуална машина - пишеш в Google "Arch VirtualBox" и следваш инструкциите. Естествено само тези, които ти трябват, не пишеш всичко описано в страницата. Един път настроена - забравяш завинаги. Тя само си се ъпдейтва. Сега като вкараха и systemd за основа, всичко е една идея по-лесно и по-бързо. И един път настроиш ли си цялата дистрибуция - всичко заспива. С години. Аз скоро ще чукна половин година и системата лети, а съм наслагал Jav-и, Apache-та, мейл сървъри, виртуални машини, игри, матлаби, интерфейси за програмиране, всякакви драйвъри, програми за биткойни - накачулил съм го здравата, за да ми задоволява всички нужди и всичко тихо и кротко ми излиза по нова версия всеки ден на нещо, вече в продължение на половин година и си щракам все така. :) А в момента всички пуснати процеси са ми само 107. В Ubuntu скачат на 180 май беше, без да е пуснато нищо. То и аз сега нямам пуснато нищо, де ама разликата е големичка. Точно това е предимството - че има само неща, които ти трябват на теб. Не Canonical да решават кои процеси да ти трябват...там Zeitgeist-ти, които те следят какво правиш и т.н.


Ето едно шотче с Calibre и Start меню-то, да ми видиш и част от книгите, които качвам на Kindle за Android, директно през програмата :mrgreen:

Изображение
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284158
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335233
Местоположение: Somewhere In Time

Re: 6 онлайн услуги за проверка на скоростта на интернет

Мнение от Mozo »

Шестото Клеймо, Шифърът на Леонардо, Игра на Тронове, блаа-блаааа :toothy10: :toothy10: :toothy10:

Знам, Зерко, аз също го ползвах три-четири дни, не съм толкова бос :mrgreen: Просто сега не мога, ще е по-натам PDT_Love_18 PDT_Love_18 PDT_Love_18
Офтопик:
Само да спомена, че процесите на ХР са ми 27 :lol: :lol: :lol:
Изображение
Потребителски аватар
Zeroadhesion
       
Мнения: 19069
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 36662
пол: Мъж

Re: 6 онлайн услуги за проверка на скоростта на интернет

Мнение от Zeroadhesion »

Аз като бях с XP ми бяха 14 с пуснат Kaspersky Internet Security, още пазя скрийншот :toothy10: :toothy10: :toothy10: XP MSDN ISO, SP3

Изображение
rado84
VIP
VIP
Мнения: 14566
Регистриран: съб дек 11, 2010 23:39
Репутация: 2490
пол: Мъж

Re: 6 онлайн услуги за проверка на скоростта на интернет

Мнение от rado84 »

Сложи чавка долу у лево и пак ще си говорим дали са само 14. :evil4: :evil4:
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284158
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335233
Местоположение: Somewhere In Time

Re: 6 онлайн услуги за проверка на скоростта на интернет

Мнение от Mozo »

Zeroadhesion написа:Аз като бях с XP ми бяха 14 с пуснат Kaspersky Internet Security, още пазя скрийншот :toothy10: :toothy10: :toothy10: XP MSDN ISO, SP3

Изображение
Еее, със старите дъна наистина беше така, но с новите машини няма как :mrgreen:
Изображение
Потребителски аватар
Zeroadhesion
       
Мнения: 19069
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 36662
пол: Мъж

Re: 6 онлайн услуги за проверка на скоростта на интернет

Мнение от Zeroadhesion »

rado84 написа:Сложи чавка долу у лево и пак ще си говорим дали са само 14. :evil4: :evil4:
Само един юзър имам, следователно са само 14. Не го гледай такс мениджъра на Windows 7, тук бутонът е за друга опция. Все трябва да ти обяснявам, бе...все неразбрал, все нещо не му е ясно #-o #-o #-o А най-дразнещото е, че се обаждаш неподготвен.

Mozo, аз на новото дъно XP няма как да използвам, защото половината ми рам да се чеше по топките - няма как да стане :lol:
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284158
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335233
Местоположение: Somewhere In Time

Re: 6 онлайн услуги за проверка на скоростта на интернет

Мнение от Mozo »

Има си x64 и си я разпознава цялата. Да не говорим, че вади с 10% повече кадри при игрите от Win7 :angel4:
Изображение
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Интернет свят”