Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

[Firefox] Намерих начин за изключване на picture-in-picture режима

feed Новини и полезни съвети, свързани с Интернет.
Нова тема Отговори
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11082
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40041
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

[Firefox] Намерих начин за изключване на picture-in-picture режима

Мнение от Валсо »

За който не знае, picture-in-picture е онова, което прави дадено клипче да се показва в по-малък размер в долния ъгъл на екрана, когато скролнете надолу, докато клипчето върви. Тая простотия я има в почти всички сайтове, в които има клипове - тубата, вбокс, CNN, Фашистбук и други. Това нещо ме дразни от доста време, екстенжъни за забраняването му няма, но аз най-после намерих начин за изключването му! :evil4:

Код: Избери всички

about:config

Код: Избери всички

media.videocontrols.picture-in-picture.respect-disablePictureInPicture --> FALSE
за всеки случай рестарт на браузъра и готово - никога повече няма да се появяват малки клипчета в долния десен ъгъл, които да ви пречат!
Прочетено: 66 пъти
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284026
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334913
Местоположение: Somewhere In Time

Re: [Firefox] Намерих начин за изключване на picture-in-picture режима

Мнение от Mozo »

Не ме е дразнило, ама що пък да не направим напук - спрях го :mrgreen: :twisted:
Изображение
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11082
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40041
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: [Firefox] Намерих начин за изключване на picture-in-picture режима

Мнение от Валсо »

Mozo написа:
нед авг 06, 2023 11:28
Не ме е дразнило, ама що пък да не направим напук - спрях го :mrgreen: :twisted:
Мен ме дразни, защото слагам клипа на пауза, скролвам надолу, а оно се появява в ъгъла и за капак върви - все едно не съм го слагал на пауза! Такива своенравни кодове ме дразнят много и рано или късно им намирам цаката. :evil4:
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Интернет свят”