Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

[Firefox] Спрях още една дразнеща функция - "картина в картината"

feed Новини и полезни съвети, свързани с Интернет.
Нова тема Отговори
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11074
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40021
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

[Firefox] Спрях още една дразнеща функция - "картина в картината"

Мнение от Валсо »

Понеже от Мозила са добавили по подразбиране (разбира се без да ни питат дали го искаме) режим "картина в картината", което мен много ме дразнеше, най-после намерих начин да го изключа. Ако отворите настройките на браузъра и махнете човката от опцията "картина в картината", това няма да помогне.

За който не знае - режим "картина в картината" позволява когато гледате клипче, примерно в сайта на нова телевизия или дори в Тубата, и скролнете надолу така че клипът да излезе извън екрана, Лисицата автоматично изкарва мини версия на клипа долу вдясно. Което за някои може и да е полезно, но за мен е най-малкото дразнещо, защото ако скролна надолу да чета коментари, част от тях са скрити зад скапания мини плеър.

Та, отваряте about:config (бележка за Mouse - не в терминала!!!) и в кутийката пишете без кавичките "picture-in-picture", намирате "media.videocontrols.picture-in-picture.video-toggle.enabled" и цъкате два пъти на него, за да стане "false". След това рестартирате браузъра. Изключването сработва едва след рестарта на браузъра.

Изображение
Прочетено: 73 пъти
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284008
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334817
Местоположение: Somewhere In Time

Re: [Firefox] Спрях още една дразнеща функция - "картина в картината"

Мнение от Mozo »

Да, това е доста дразнещо и съм го спрял :headbang: :headbang: :headbang:
Изображение
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Интернет свят”