Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

[Firefox] Impulse Blocker

feed Новини и полезни съвети, свързани с Интернет.
Нова тема Отговори
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11153
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40373
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

[Firefox] Impulse Blocker

Мнение от Валсо »

В последно време Арч започна да игнорира хостс файловете и тяхното съдържание, а пък някои рутери нямат опция за блокиране на достъпа до зададени сайтове и затова се наложи да си намеря подходяща добавка за Лисицата. Добавката Impulse Blocker върши точно същата работа като firewall и не позволява на дадената страница да зареди, независимо дали е поп-ъп (изскачащ прозорец) или се отваря в нов таб. По този начин нахални сайтчета като бет365 с по 1000 живота биват отрязвани моментално. Да не говорим, че доста народ са ми се оплаквали, че именно бет365 им пълни Бозите със софтуерни гадини и това е само още една причина да се ползва добавка. На нас под линукс не ни пука за гадинките, но за тези с Боза е задължително да могат да блокират такива сайтове.
Аз обаче ги блокирам, защото мразя да ми се отварят непоискани сайтове. Имам добавка за блокиране на изскачащи прозорци, както и настройка в самата Лисица да блокира поп-ъпите, но бет365 и 10-ина други по някакъв начин успяват да заобиколят тези блокировки и пак се отварят безпроблемно. А с Импулс Блокър се застраховам допълнително.

Добавката се казва Impulse Blocker. Има малко странно меню за настройка, но се свиква.

https://addons.mozilla.org/en-US/firefo ... e-blocker/

Когато се опитате да заредите страница от блокирания списък, виждате това:

Изображение

П.С. Четох Арч Уикито, питах в няколко дискорд сървъра и един линукс форум и въпреки че правех нещата по всички правила на "изкуството", Арч продължава да игнорира хостс файловете (всичките) и тази добавка е единственото решение.
Прочетено: 140 пъти
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284492
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335964
Местоположение: Somewhere In Time

Re: [Firefox] Impulse Blocker

Мнение от Mozo »

С uBlock Origin никога не съм имал нежелани попъпи :-k
Изображение
Потребителски аватар
Zeroadhesion
       
Мнения: 19071
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 36682
пол: Мъж

Re: [Firefox] Impulse Blocker

Мнение от Zeroadhesion »

Валсо написа:
пон юни 21, 2021 16:23
В последно време Арч започна да игнорира хостс файловете и тяхното съдържание
Това няма как да се случи, а е бъг на Firefox - порови в нета.
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11153
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40373
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: [Firefox] Impulse Blocker

Мнение от Валсо »

Mozo написа:
пон юни 21, 2021 17:08
С uBlock Origin никога не съм имал нежелани попъпи :-k
И това го имам. Нали именно с него скривам съдържанието на блокирани потребители по форумите, вкл. и тук, подобно на блокирането във Фашистбук - все едно потребителят не съществува.
Zeroadhesion написа:
пон юни 21, 2021 21:13
Валсо написа:
пон юни 21, 2021 16:23
В последно време Арч започна да игнорира хостс файловете и тяхното съдържание
Това няма как да се случи, а е бъг на Firefox - порови в нета.
Не е на Лисицата, пробвал съм с всички браузъри, които можах да се сетя. Ето скрийншотове с Хромиум без профил, демек - по подразбиране току-що инсталиран. Както виждаш, въпреки ентритата в хостс файловете, бет365 си зарежда без проблем.

Изображение

Изображение
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Интернет свят”