Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

[info] FF89, Връщане на функцията "Информация за изображение"

feed Новини и полезни съвети, свързани с Интернет.
Нова тема Отговори
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11098
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40081
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

[info] FF89, Връщане на функцията "Информация за изображение"

Мнение от Валсо »

Понеже в една от последните версии от Мозила по незнайни причини са решили да скрият функцията с десния бутон "Информация за изображение", която според мен е много полезна, свалих една добавка, която се казва "Show Image Info Reborn". Добавката има изгледи да стане 3 пъти по-добра и по-полезна от оригиналната функция, а дотогава - разработчикът на добавката ми каза как да върна наличието на оригиналната функция. Та, за който ползва оригиналната и който не знае как да я върне:

Код: Избери всички

about:config
browser.menu.showViewImageInfo --> true
Прочетено: 100 пъти
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284131
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335193
Местоположение: Somewhere In Time

Re: [info] FF89, Връщане на функцията "Информация за изображение"

Мнение от Mozo »

Ооо, колко забранени за сваляне картинки съм свалял така, супер полезно е това. Нямам идея защо от Мозила постоянно махат полезни функции, хич не ги слушат главите [-(
Изображение
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11098
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40081
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: [info] FF89, Връщане на функцията "Информация за изображение"

Мнение от Валсо »

Писачите на сайтове са се изхитрили и на някои места са забранили десния бутон, но за сметка на това има добавки, които разрешават десния бутон и си свалям без проблем, въпреки идиотските им "авторски" права. :lol: :evil4: :evil4:

Е, поне се намери начин да се върне скритата функция, че аз я ползвах ежедневно и навсякъде. Единствено в инстаграм не работи коректно, но и това ще се промени в скоро време и ще мога да набия шута на хромиум и подобните му, че в последните няколко дни хардуерното му ускорение започна да прави мизерии.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284131
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335193
Местоположение: Somewhere In Time

Re: [info] FF89, Връщане на функцията "Информация за изображение"

Мнение от Mozo »

То тея добавки са ясни, но има сайтове, при които и с тая добавка не става, защото просто липсва опцията за сваляне. Чрез "Информация за изображение" обаче си се свалят.
Изображение
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Интернет свят”