Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Облак и как да се ползва

feed Новини и полезни съвети, свързани с Интернет.
Потребителски аватар
тед
Пристрастéн
Пристрастéн
Мнения: 941
Регистриран: пон май 08, 2017 18:33
Репутация: 10356
пол: Жена

Re: Облак и как да се ползва

Мнение от тед »

Няма нищо, всеки греши PDT_Love_18 PDT_Love_18 PDT_Love_18
До къде стигна с облака ? Разучили го ?
Прочетено: 2055 пъти
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12968
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61910
пол: Жена
Контакти:

Re: Облак и как да се ползва

Мнение от Mouse »

тед написа:
пон юли 20, 2020 12:43
Няма нищо, всеки греши PDT_Love_18 PDT_Love_18 PDT_Love_18
До къде стигна с облака ? Разучили го ?
Не още. Преди малко се прибрах от града и тук има неща за оправяне по къщата и двора. По-късно като седна ще видя кое как и до къде мога да го докарам.
Въпреки че пак остана питането: защо папката на тока не мога да я кача като цяла папка, а ми ги качва месец по месец? Мозо казва да кликвам по два пъти, но при двата клика тя се отваря и се качват месец по месец - абсолютно неудобно за мен.
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
тед
Пристрастéн
Пристрастéн
Мнения: 941
Регистриран: пон май 08, 2017 18:33
Репутация: 10356
пол: Жена

Re: Облак и как да се ползва

Мнение от тед »



Това кратко видео дано ти помогне.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284308
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335494
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Облак и как да се ползва

Мнение от Mozo »

Или просто хваща и влачи цялата папка в облачната папка :thumbright:
Изображение
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12968
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61910
пол: Жена
Контакти:

Re: Облак и как да се ползва

Мнение от Mouse »

Благодаря Тед. Доста ми е размазано дори на цял екран.
Мозо, знам за влаченето. Ще пробвам така след като разходя дзверо, че напира да я водя на разходка гадинката :)
Офтопик:
Сега търся съсед, който да ми оправи падналото дърво, да го нареже и да си го взима. Аз нямам нужда от дърва и съчки - имам много + ще платя и пак е тегаво. Много го мързи тоя народ.
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12968
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61910
пол: Жена
Контакти:

Re: Облак и как да се ползва

Мнение от Mouse »

До сега си играх да изтривам тока месец по месец, но примерно водата, която качих като цяла папка при отваряне излиза тази глупост. Това не ми върши работа. Ако всичко ще се качва по-този начин - не е за мен!

Изображение

После: за да влача трябва да минимализирам прозорците, но отказва. Ще си поиграя още малко и ако не става, ще му бия шута на този облак. Явно не е лъжица за моята уста :sad:
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
тед
Пристрастéн
Пристрастéн
Мнения: 941
Регистриран: пон май 08, 2017 18:33
Репутация: 10356
пол: Жена

Re: Облак и как да се ползва

Мнение от тед »

Mouse написа:
вт юли 21, 2020 12:58
До сега си играх да изтривам тока месец по месец, но примерно водата, която качих като цяла папка при отваряне излиза тази глупост. Това не ми върши работа. Ако всичко ще се качва по-този начин - не е за мен!

Изображение

После: за да влача трябва да минимализирам прозорците, но отказва. Ще си поиграя още малко и ако не става, ще му бия шута на този облак. Явно не е лъжица за моята уста :sad:
Сайта явно не разпознава кодировката на файловете и затова ти ги показва така с тези въпросителни знаци, облака НЕ ПРОМЕНЯ файловете, ако свалиш този файл (който излиза с въпросителните знаци) на компютъра си обратно ще видиш, че ще се чете нормално на компютъра ти.
@Mozo Ако е запознат с тези неща как да промениш кодировката на текста за да го разпознава сайта може да ти помогне, аз тези неща не ги разбирам.

А за качване на цяла папка току що пробвах с влачене и става и си работи нормално, не е нужно файловия мениджър да е на цял екран, намали му размерите ... отваряш облака в браузара след това отваряш файловия мениджър в нормален прозорец да не е много голям и да не е много малък и си хващах папката която искаш качиш облака и я пускаш директно в облака.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284308
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335494
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Облак и как да се ползва

Мнение от Mozo »

Като се свали файлът си е същият и ще се чете. Това, че не се чете в облака, не означава нищо. Както каза Тед, файловете не биват променени по никакъв начин - каквото качиш, това си остава. Все пак ти няма да ги четеш от там, ще си ги четеш от компютъра, а онова просто ти е резервно копие за зор заман :thumbright:
Изображение
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12968
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61910
пол: Жена
Контакти:

Re: Облак и как да се ползва

Мнение от Mouse »

Еха-а, справих се \:D/
С голями благодарности към Тед и Мозо :поклон: :поклон: :гуш: :гуш: за търпението и насоките. Качих всичко в облака. Сега трябва ли и от къде да го сейфна или то си се запазва без нищо друго да се прави?
Прехвърлих всичко с влачене и стана. Има фолдъри, и други неща. Някои ми стоят от ляво изписани, но повечето - не. Всичко в една папка. Къде мога да видя колко байта съм качила и колко ми е фри. Съжалявам, чепиша така ама с тази шина едва го правя.
Сега да кача ли шот да видите и кажете или не трябва?
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12968
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61910
пол: Жена
Контакти:

Re: Облак и как да се ползва

Мнение от Mouse »

Да го затварям ли? Ей така, без да правя нищо за запаметяване.
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284308
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335494
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Облак и как да се ползва

Мнение от Mozo »

Няма запаметяване, веднъж качено, то си стои, докато не го изтриеш. Разбира се, чакаш да ти свърши прогресът на качване, не затваряш преди това :mrgreen: :p
Изображение
Потребителски аватар
бат-начо
Доктор
Доктор
Мнения: 4575
Регистриран: ср фев 21, 2018 15:17
Репутация: 34192
пол: Мъж

Re: Облак и как да се ползва

Мнение от бат-начо »

10 безплатни гири предлага pcloud и аз го предпочитам заради високата му скорост. Това като инфо.
А иначе в Мега имам некви бекъпи на 100 години, май требе да поразчистя там.
Селски, Начо Селски.
Потребителски аватар
тед
Пристрастéн
Пристрастéн
Мнения: 941
Регистриран: пон май 08, 2017 18:33
Репутация: 10356
пол: Жена

Re: Облак и как да се ползва

Мнение от тед »

Mouse написа:
вт юли 21, 2020 13:59
Еха-а, справих се \:D/
С голями благодарности към Тед и Мозо :поклон: :поклон: :гуш: :гуш: за търпението и насоките. Качих всичко в облака. Сега трябва ли и от къде да го сейфна или то си се запазва без нищо друго да се прави?
Прехвърлих всичко с влачене и стана. Има фолдъри, и други неща. Някои ми стоят от ляво изписани, но повечето - не. Всичко в една папка. Къде мога да видя колко байта съм качила и колко ми е фри. Съжалявам, чепиша така ама с тази шина едва го правя.
Сега да кача ли шот да видите и кажете или не трябва?
Браво на теб, всичко се запазва не е нужно никъде да натискаш, веднъж качено в облака то ще стои там докато не го изтриеш. Отляво ти показва папките и ако в някоя папка има в нея папка, ето как е при мен:

Изображение

Вижда се,че в папка"сериали" има и друга папка.

А като натиснеш отляво кръглия бутон с буквата М ти изкарва всичката информация за облака:

Изображение

И нещо ВАЖНО което забравих да кажа, ако не влизаш в облака 3 и повече месеца може да ти изтрият облака, ако случайно забравиш да влизаш те ще ти напомнят и ще ти изпратят писмо на емайла, с текст че скоро не си влизала в облака си, за това влизай от време на време.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284308
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335494
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Облак и как да се ползва

Мнение от Mozo »

За Mega май не важи това, защото не бях влизал от над година и си беше там, ама по-добре да влиза от време на време, ако има важни работи, да :)
Изображение
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12968
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61910
пол: Жена
Контакти:

Re: Облак и как да се ползва

Мнение от Mouse »

Да, това е важно инфо. Ще влизам отвреме на време.
Благодаря ви :поклон: :гуш: :гуш:
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Интернет свят”