Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Основателят на Oculus: "Ще започнем да поддържаме Mac, когато Apple направи нормален компютър"

feed Новини и полезни съвети, свързани с Интернет.
Нова тема Отговори
Потребителски аватар
Inferlin
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2392
Регистриран: ср май 07, 2014 17:27
Репутация: 9139
пол: Мъж

Основателят на Oculus: "Ще започнем да поддържаме Mac, когато Apple направи нормален компютър"

Мнение от Inferlin »

Тъкмо започнах да превеждам новината и се сетих да потърся дали някой не ме е изпреварил. :)
Даниел Десподов (b2bmedia.bg) написа:
Един от основателите на Oculus, Палмър Лъки зави, че проектът ще започне да поддържа Mac, само "когато Apple създаде нормален компютър". Това твърдение може да се сравни със звучна плесница за всички, които биха искали новият VR шлем да работи с продуктите на Apple.

Изображение

Думите на Палмър не са лишени от смисъл: VR технологиите използват изключително много оперативна и буферна графична памет и изискват мощен процесор.За стабилната работа на шлема за виртуална реалност Oculus или VR шлема Vive на тандема Valve и HTC е необходима компютърна конфигурация от най-висок клас. Компютрите на Apple не са особено подходящи за геймъри, нямат голямата изчислителна мощност, типична за геймърските машини и се продават предимно поради оптимизирания софтуер, маркетинг и пиар.

"Проблемът е в това, че за Apple производителността на графичния процесор никога не е била приоритет. Можете да купите Mac Pro за 6000 американски долара, а в него да бъде поставена AMD FirePro D700, която не се вписва в минималните системни изисквания" - каза Палмър пред The Verge.




Палмър допълва, че каквато и оптимизация на софтуера на Oculus да се направи, не е възможно да се постигне поддръжка на Apple-компютрите. За работа с VR шлемовете се препоръчва използването на видеокарта, не по-слаба от Nvidia GeForce 970, която е на границата на геймърските топ-конфигурации, а Apple не предлага нищо подобно.

Но това изобщо не е нагло - 6000$ за система с AMD FirePro D700. :toothy10: :evil4:

.
Прочетено: 581 пъти
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Основателят на Oculus: "Ще започнем да поддържаме Mac, когато Apple направи нормален компютър"

Мнение от Mozo »

и се продават предимно поради оптимизирания софтуер, маркетинг и пиар.
Пробвай да го кажеш на някое Apple зомби :toothy10: :toothy10: :toothy10: Иначе сме обсъждали нееднократно темата, че продават маломощни чаркове на десеторна цена, но явно на зомбитата не им пука, важното е да има нагризана ябълка. Далеч от всякаква логика, но те си знаят явно :lol: :lol: :lol:
Изображение
Потребителски аватар
Inferlin
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2392
Регистриран: ср май 07, 2014 17:27
Репутация: 9139
пол: Мъж

Re: Основателят на Oculus: "Ще започнем да поддържаме Mac, когато Apple направи нормален компютър"

Мнение от Inferlin »

Бях си въобразил че в хардуерно отношение поне са добре. Явно и това е останало в миналото.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Основателят на Oculus: "Ще започнем да поддържаме Mac, когато Apple направи нормален компютър"

Мнение от Mozo »

Че кога са били, та да си въобразяваме такова нещо :mrgreen: При тях е лесно, защото разработват софтуер за пет модела устройства и ако и за тях не могат да го оптимизират, е*ах ги у компанията бездарна дето са :lol: :lol: :lol: И много ме кефи като дойде някое от зомбитата и започне да ми обяснява как всичко било стабилно и как работело бързо - ми нормално. Windows, Linux и Android трябва да работят на милиони устройства със знаен и незнаен хардуер. Онова трябва да работи на пет. Така като гледам има някаква разлика, нали :lol:
Изображение
rado84
VIP
VIP
Мнения: 14566
Регистриран: съб дек 11, 2010 23:39
Репутация: 2490
пол: Мъж

Re: Основателят на Oculus: "Ще започнем да поддържаме Mac, когато Apple направи нормален компютър"

Мнение от rado84 »

Mozo написа:
и се продават предимно поради оптимизирания софтуер, маркетинг и пиар.
Пробвай да го кажеш на някое Apple зомби :toothy10: :toothy10: :toothy10: Иначе сме обсъждали нееднократно темата, че продават маломощни чаркове на десеторна цена, но явно на зомбитатане им пука, важното е да има нагризана ябълка. Далеч от всякаква логика, но те си знаят явно :lol: :lol: :lol:
Че то и аз да бях на мястото на Хапъл, и аз щях да им смуча парите в такъв случай. Даже направо бих им бучнал една AMD X1800 и хем те доволни (по незнайни причини), хем аз с пари в джоба. :evil4: :toothy10: :evil4: :evil4: Какво по-добро от тъпи клиенти, които не знаят защо харесват нещо, но са готови да дадат майка си и баща си като цена, за да го имат?
И като говорим за тъпи клиенти, много ще се изкефя ако някой ден Мухъл Погрома го направят платен и му искат по няколкостотин долара на месец за ползване. :evil4:
Последна промяна от rado84 на вт мар 22, 2016 02:22, променено общо 1 път.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Основателят на Oculus: "Ще започнем да поддържаме Mac, когато Apple направи нормален компютър"

Мнение от Mozo »

Факт :thumbright:
Изображение
Shaker
Доктор
Доктор
Мнения: 5079
Регистриран: нед дек 06, 2009 20:18
Репутация: 34012
пол: Мъж

Re: Основателят на Oculus: "Ще започнем да поддържаме Mac, когато Apple направи нормален компютър"

Мнение от Shaker »

Имам един колега, който си взе Mac Book Air 13" за невероятните 2400 лв. Толкова е слаб, че моята преносима кошница, която е на 6 години е по-мощна. И се хвали пред всички, как има Iphone, Ipad и Macbook и му е било всичко синхронизирано, и как нагризата ябълка му била светела :lol: :evil4:
Просто давам един пример от многото зомбита :lol:

Edit: Съжалявам! Сега видях, че вдигнах тема от миналата година, но просто трябваше да си излея злобата срещу феновете на нагризаната ябълка :sad:
Последна промяна от Shaker на чет апр 27, 2017 11:42, променено общо 1 път.
hunter4o83 написа:
чет ное 24, 2022 22:55
Не става това КДЕ реших да инсталирам едно и Лаптопът ми изгасна и повече не се включи. Хвалете си го колкото искате но е пълна скръб.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Основателят на Oculus: "Ще започнем да поддържаме Mac, когато Apple направи нормален компютър"

Мнение от Mozo »

Мда, трябва да си супер изгорял...
Изображение
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Интернет свят”