Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Сервиз на комп.техника

Споделен проблем - половин проблем.
Нова тема Отговори
Потребителски аватар
Freyja
Доктор
Доктор
Мнения: 4535
Регистриран: ср ное 02, 2011 10:52
Репутация: 25895
пол: Жена

Сервиз на комп.техника

Мнение от Freyja »

Препоръчайте ми моля,фирма поддържаща компютри и извършваща ремонти на по-ниски цени за гр.София,кв.Овча Купел.Касае се за социална услуга със силно ограничен бюджет,която не може да си позволи кой знае колко.Също е важно да се отреагира в рамките на ден или два,ако настъпи повреда.Компютрите са 3 или 4,не съм сигурна. :roll:
Прочетено: 198 пъти
“We watch, we listen, and we remember.The past is already written. The ink is dry.”(the Three-Eyed Raven)
Kotkata68
Глобална котка-идиотка
Глобална котка-идиотка
Мнения: 29946
Регистриран: пет ное 30, 2007 12:06
Репутация: 58101
пол: Жена

Re: Сервиз на комп.техника

Мнение от Kotkata68 »

Фрея, ще проверя по-късно и ще ти кажа резултат. Имай предвид, че фирмите, които са специализирани с фирмена поддръжка на компютри, хич не взимат евтино. Тези, които ще попитам, са млади момчета, които наскоро отвориха сервиз и предполагам, че ако се ангажират, ще взимат по-евтино от останалите. :съгласен:

Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

Опознават ме само тези, на които позволя... за останалите съм просто това, което виждат!

Потребителски аватар
Freyja
Доктор
Доктор
Мнения: 4535
Регистриран: ср ное 02, 2011 10:52
Репутация: 25895
пол: Жена

Re: Сервиз на комп.техника

Мнение от Freyja »

Благодаря Коте:)и аз ще вляза пак по-късно, да прочета.
“We watch, we listen, and we remember.The past is already written. The ink is dry.”(the Three-Eyed Raven)
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283774
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334137
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Сервиз на комп.техника

Мнение от Mozo »

Всичките са кожодери, а и не вършат работа. След такива фирми съм чистил такива поразии,че... Какво правят тези компютри и за какво се използват? Какъв е бюджетът?
Изображение
Kotkata68
Глобална котка-идиотка
Глобална котка-идиотка
Мнения: 29946
Регистриран: пет ное 30, 2007 12:06
Репутация: 58101
пол: Жена

Re: Сервиз на комп.техника

Мнение от Kotkata68 »

Фрея, говорих с момчета и да, предлагат такива услуги. На сайта им може да се видят цени за абонамент, като при подписване на по-дълъг договор, може да се договорят и за по-ниски. Давам ти телефони и линк към сайта им. :)
0883 30 58 28
0895 78 50 18
http://pisbg.net/

Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

Опознават ме само тези, на които позволя... за останалите съм просто това, което виждат!

Потребителски аватар
Freyja
Доктор
Доктор
Мнения: 4535
Регистриран: ср ное 02, 2011 10:52
Репутация: 25895
пол: Жена

Re: Сервиз на комп.техника

Мнение от Freyja »

Mozo написа:Всичките са кожодери, а и не вършат работа. След такива фирми съм чистил такива поразии,че... Какво правят тези компютри и за какво се използват? Какъв е бюджетът?
Използва се от директорката и социалните на услугата-пишат документи,мейли и пр.Четвъртият се пуска с някакви игри на децата,но не редовно.
“We watch, we listen, and we remember.The past is already written. The ink is dry.”(the Three-Eyed Raven)
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283774
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334137
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Сервиз на комп.техника

Мнение от Mozo »

Ясно, виж Котето какво е дала, ако ги устройва, супер PDT_Love_18 PDT_Love_18 PDT_Love_18

Само че е малко ала-бала тая работа дето минавал някой си и правел профилактика. Има много неща, които и да стоиш и да ги гледаш по цял ден, пак няма как да ги хване човек. По-важното е да попитат при повреда какви са цените, колко струва преинсталация и пр.

И една идея - тези хора щом извършват такива елементарни дейности, направо са си за Linux :)
Изображение
Потребителски аватар
Tsurugi
VIP
VIP
Мнения: 15458
Регистриран: ср сеп 23, 2015 03:10
Репутация: 123755
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: Сервиз на комп.техника

Мнение от Tsurugi »

Mozo написа:Всичките са кожодери, а и не вършат работа. След такива фирми съм чистил такива поразии,че...
:thumbright: :съгласен: :съгласен: :съгласен:

Цената на услугата със сигурност е ключов фактор, когато си с ограничен бюджет, но по-важното е тези на които поверяваш техниката си, първо да са съвестни, да си разбират от занаята и да знаят точно, какво правят и защо, както и да са ВНИМАТЕЛНИ и ПРЕЦИЗНИ при работа по машината, демонтаж-монтаж и.т.н.Защото, като много лош скорошен пример в това отношение ще приведа едно лапи, което ми предоставиха за да го церя, преди месец и нещо.Което след посещение в един "сервиз" е било много успешно "тунинговано" с диагонална деруга по матрицата в долният ляв ъгъл на екрана с дължина ~2.5-3см./наѝ-вероятно от върха на отплесната отверка/, като екстра, към "професионално" извършената профилактика, вървеше още и полупрекъснатият лентов кабел на клавиатурния блок, вследствие на което не работеха коректно/някои бутони захапват или пък не, други въобще не бачкат/ горните два реда на клавиатурата.Така, че в краѝна сметка "икономията" възлезе на скромните 115лв. за "нова" LCD/TN матрица и 30лв. за "нова" клавиатура/по цени на старо/, това без цена труд защото е за близък моѝ роднина, плюс 40лв./тъѝ, като видиш ли, лаптопа е без сервизен капак с големината на селска порта за да не се мъчат хората, иначе взимали по 20лв./, които са били заплатени за този тотален погром, такава наглотия и бездарие не ми бяха попадали от доста време :-s :!: :evil: :!: Така, че по-внимателно с избора на сервиз и успех :съгласен: :)
Mozo написа:И една идея - тези хора щом извършват такива елементарни дейности, направо са си за Linux :)
:thumbright: :headbang: :)

OXXXXXXX[{#LINUX&&HACK:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:>


剣リナックスをとともに武士

Потребителски аватар
Freyja
Доктор
Доктор
Мнения: 4535
Регистриран: ср ное 02, 2011 10:52
Репутация: 25895
пол: Жена

Re: Сервиз на комп.техника

Мнение от Freyja »

Mozo написа:Ясно, виж Котето какво е дала, ако ги устройва, супер PDT_Love_18 PDT_Love_18 PDT_Love_18

Само че е малко ала-бала тая работа дето минавал някой си и правел профилактика. Има много неща, които и да стоиш и да ги гледаш по цял ден, пак няма как да ги хване човек. По-важното е да попитат при повреда какви са цените, колко струва преинсталация и пр.

И една идея - тези хора щом извършват такива елементарни дейности, направо са си за Linux :)
Ще питат,надявам се.Дадох координатите,ще видим другата седмица какво ще стане.Благодаря,Мози:) PDT_Love_18
“We watch, we listen, and we remember.The past is already written. The ink is dry.”(the Three-Eyed Raven)
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283774
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334137
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Сервиз на комп.техника

Мнение от Mozo »

На Котето благодари, не на мен PDT_Love_18 PDT_Love_18 PDT_Love_18
Изображение
Потребителски аватар
Freyja
Доктор
Доктор
Мнения: 4535
Регистриран: ср ное 02, 2011 10:52
Репутация: 25895
пол: Жена

Re: Сервиз на комп.техника

Мнение от Freyja »

Mozo написа:На Котето благодари, не на мен PDT_Love_18 PDT_Love_18 PDT_Love_18
Ние с Котето се разбрахме вече. :thumbright:
“We watch, we listen, and we remember.The past is already written. The ink is dry.”(the Three-Eyed Raven)
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Лафчета, лични проблеми, въпроси и още”