Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Ремонти

Споделен проблем - половин проблем.
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12941
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61760
пол: Жена
Контакти:

Re: Ремонти

Мнение от Mouse »

Montoya написа:Ама като мига лампата, работи ли си!? Ако си работи, нека си мига. Може да си прави някакви тестове, може да сравнява температури, може да задейства сензори и да си мига лампата.
Работи си Монти.
Не е дефект, а ефект, нормално е
А, дано Тсу
:поклон: :поклон: :гуш: :гуш:
Прочетено: 11873 пъти
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Diananet
Почетен член
Почетен член
Мнения: 4301
Регистриран: съб фев 28, 2015 10:45
Репутация: 63398
пол: Мъж

Re: Ремонти

Мнение от Diananet »

Абе Мишле, климатика ти да не е вързан към светофара, че мига тъй :toothy10:
Почнеш ли да лепиш пари по монитора, докато слушаш музика в youtube - лягай си! Много си пиян!
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12941
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61760
пол: Жена
Контакти:

Re: Ремонти

Мнение от Mouse »

Пералнята преди малко отказа .... и тя :плач: До сега вадих мокри дрехи и цедих на ръка, изгребвах водата от барабана с чаша, всичко се омокри .... баси каръка съм. Бе нещо не е както трЕбе, ама не стоплям защо и какво. Някъде бъркам :banghead: :banghead:
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283774
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334140
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Ремонти

Мнение от Mozo »

Успокоявай се, че няма какво вече да се случи :mrgreen:
Изображение
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12941
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61760
пол: Жена
Контакти:

Re: Ремонти

Мнение от Mouse »

Mozo написа:Успокоявай се, че няма какво вече да се случи :mrgreen:
Н`дей така. Телевизорът и хладилника още работят, пу-пу-пу да не чуе нЕкой :banghead:
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20590
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112137
пол: Мъж

Re: Ремонти

Мнение от Montoya »

Отвори и цедката за почистване в долния край. Явно е отказала да изпомпа водата и затова е спряла. Като извадиш цедката в дъното би трябвало да се види перката на помпата, завъртия на ръка с нещо и опитай да промиеш. Обикновено спират заради омекотителя, но може и да си е дала фира
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
Tsurugi
VIP
VIP
Мнения: 15458
Регистриран: ср сеп 23, 2015 03:10
Репутация: 123755
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: Ремонти

Мнение от Tsurugi »

Бас ловя че помпата е :wave: На старата ми пералня Индезит се случи точно същото цели три пъти :idea: :evil3: , първия път повредата беше отстранена от един образ, дето се водеше майстор и който ми одра кожата :evil: , прибра ми 120 кинта :evil: :evil3: Втория и третия път намерих фирмения магазин за резервни части на Пиротска, купих си помпата за 25 лева и си я смених сам :evil3: ИзображениеНа Перла 05 преди нея, какво ли не съм сменял :evil3: , кондензатори, амортисьори, накрая кърпих и казана, но гадината още работи след 30 години :evil3: :headbang: На новото Деу думна мотора преди две години :evil: , чисто нова пералня на 5-10 пранета :evil: С маса разправии и майката се възползвах от 5 годишната си гаранция :evil: , ако разчитах на КЗП още щях да пера в легена :evil: Едно нещо е сигурно :idea: , повече никога няма да дам +50 лв. за удължена гаранция, след като счупих маса нерви за да доказвам че нямам сестра, та да се възползвам дори от нормалната :цензура: Нерви хвърлени на вятъра, за нещо което би следвало да стане само с един телефонен разговор :фубар: :цензура: :гневен: Много път имат да извървят нашите търгаши :idea: , докато им уври кратуната как точно се правят нещата :evil3: Изображение

OXXXXXXX[{#LINUX&&HACK:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:>


剣リナックスをとともに武士

Потребителски аватар
fifi_fifito
Дарител
Дарител
Мнения: 3352
Регистриран: пон фев 10, 2014 10:17
Репутация: 18393
пол: Мъж
Местоположение: Търговище

Re: Ремонти

Мнение от fifi_fifito »

А на мен ми се случи, 5 стотинки влезли точно в трабата за изпомпване на водата.
Последна промяна от fifi_fifito на пон дек 25, 2017 08:19, променено общо 1 път.
Изображение
Потребителски аватар
yogle
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2226
Регистриран: чет мар 24, 2016 13:35
Репутация: 22907
пол: Мъж

Re: Ремонти

Мнение от yogle »

За перла 05 мога да напиша роман. :toothy10: Какво не и правих. Най-гадния и номер, пуска жената детско клинче, след пране излиза с един крачол. Другия го вадя от казана после, намотан около нагревателя. :toothy10: Веселба голяма беше. Запушено маркуче на нивомера - съответно апартамента целия във вода :toothy10: Като почне да центруфужи, тръгва и да простира ;) Пълна програма. След нея взех едно канди втора употреба, желязно излезе -15 години вярна служба. Сега някакъв аристон се върти да видим до кога ще издържи. :)
А за Мишлето дано да е помпата, че е най-безболезнено. Не е споменала каква е пералнята. Да пробва, ако е с врътка на програматора, да го завърти един такт и да види няма ли да тръгне помпата.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283774
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334140
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Ремонти

Мнение от Mozo »

Перла 05 е невероятен боклук :headbang: :headbang: :headbang: Вече 22-ра година имаме едно Конеляно, не е мръднала. Е, сменихме лагерите миналата година, но то няма как :mrgreen:
Изображение
Потребителски аватар
шони
Модератор
Модератор
Мнения: 24766
Регистриран: пон окт 12, 2009 01:16
Репутация: 115175
пол: Мъж

Re: Ремонти

Мнение от шони »

Аристон от 1994 година :headbang: :headbang: :headbang: . Миналата година сменихме, с един приятел, водната помпа. Взе ми около 20 лева само за самата част.
"Просветеният народ се подчинява, защото така иска; заслепеният от предразсъдъци народ - защото така трябва".
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12941
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61760
пол: Жена
Контакти:

Re: Ремонти

Мнение от Mouse »

Сега ще отида да го погледна това, дето казвате е помпа. Ще се пробвам.
За да завърша достойно вчера вечерта ударих на заден колата в една колона и огънах задна броня и нам нещо дето стърже в гумата. Добре че мъжът, в което семейство бях на гости, каза че е не е сложно. Сутрента поизправи нещата и по нататък ще бъде и тя на ремонт. За сега върви след намесата на Док. Лекар ама от всичко разбира и умее.
Отивам при пералнята. Ако е от това Ша черпя :усмивка1:
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283774
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334140
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Ремонти

Мнение от Mozo »

Май трябва да внимаваш малко повече с колата :mrgreen:
Изображение
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20590
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112137
пол: Мъж

Re: Ремонти

Мнение от Montoya »

Mouse написа:Сега ще отида да го погледна това, дето казвате е помпа. Ще се пробвам.
За да завърша достойно вчера вечерта ударих на заден колата в една колона и огънах задна броня и нам нещо дето стърже в гумата. Добре че мъжът, в което семейство бях на гости, каза че е не е сложно. Сутрента поизправи нещата и по нататък ще бъде и тя на ремонт. За сега върви след намесата на Док. Лекар ама от всичко разбира и умее.
Отивам при пералнята. Ако е от това Ша черпя :усмивка1:
Два дни минаха, не казваш това ли беше проблемът?
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12941
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61760
пол: Жена
Контакти:

Re: Ремонти

Мнение от Mouse »

Веднага след горния пост, както и написах, отидох и без капка ум в главата отворих там нещото и като ливна една вода - наводних кухнята. Мислех, че като съм обрала водата от барабана в казана нищо не е останало, ама де да беше така. Около час събирах водата и обезводнявах кухнята. Вчера ме хвана шубато, признавам си. Днес се престраших - подсигурена с няколко тави, легени и кофи започнах процедурата, то не изтече и едно канче. Нали преди ден я бех източила направо на пода :banghead: :banghead: Намерих една кърпичка (от тези за почистване на очила, които никога не пера в пералня), която добре беше затапила перката. Махнах я, завъртях перката, лесно се въртеше и я пуснах на сухо. Чух помпата да рабаоти, включи центрофугата и ок, но за да я пробвам с вода едва сега сложих там една фанелка със 7 литра вода от шише и я пуснах към края. Още върти. Щях да пиша като свърши, но видях на Монти поста и се престраших да се похваля. Пералнята си източи водата, сега върти центрофуга .... и ще си я ползвам още - дорде пак не сдаде багажа.
Монти, обещала съм - ще те черпя PDT_Love_18 PDT_Love_18 Казвай какво :hello1: :hello1:
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Лафчета, лични проблеми, въпроси и още”