Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Ремонти

Споделен проблем - половин проблем.
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20571
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112007
пол: Мъж

Re: Ремонти

Мнение от Montoya »

Тя тая врата Стефчо си е жив кошак, като гледам е доста по лека от стандартна врата на гардероб. Аз мислех същите панти да предложа като теб, но се сетих, че тя няма да се справи с монтажа изобщо. Не, че и клавирната панта лесно се монтира де. Шнаперът може и да е метален, по издръжливи са
Прочетено: 11772 пъти
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
Льо
Луд за връзване
Луд за връзване
Мнения: 13886
Регистриран: нед мар 10, 2013 09:19
Репутация: 47104
пол: Мъж
Местоположение: Пловдив

Re: Ремонти

Мнение от Льо »

Montoya написа:
нед яну 13, 2019 22:43
Тя тая врата Стефчо си е жив кошак, като гледам е доста по лека от стандартна врата на гардероб. Аз мислех същите панти да предложа като теб, но се сетих, че тя няма да се справи с монтажа изобщо. Не, че и клавирната панта лесно се монтира де. Шнаперът може и да е метален, по издръжливи са
Да има метални шнапери, но си иска и планка Г-образна .... Ще се гръмне от нерви Мишкина, няма смисъл. Една нова врата по поръчка и мирясва.
"Много трудно се обяснява на глухи, показва на слепи и спори с идиоти"
Потребителски аватар
Льо
Луд за връзване
Луд за връзване
Мнения: 13886
Регистриран: нед мар 10, 2013 09:19
Репутация: 47104
пол: Мъж
Местоположение: Пловдив

Re: Ремонти

Мнение от Льо »

Mouse написа:
нед яну 13, 2019 22:29
Викай дърводелец, да вземе размери и да ти направят една истинска врата с каса, докат не си изпукала парата. Иначе нищо няма да стане с тоя кошляк. Иска си врата.
Ако е без каса, пак няма да уплътни.
"Много трудно се обяснява на глухи, показва на слепи и спори с идиоти"
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Ремонти

Мнение от Mozo »

Montoya написа:
нед яну 13, 2019 21:29
Има едно нещо дето се казва шнапер, има метални за врата и пластмасови за комарник
Изображение
Знам ги тея, вкъщи сме с такава на комарника, ама е кьопава работа :mrgreen:
Изображение
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12914
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61599
пол: Жена
Контакти:

Re: Ремонти

Мнение от Mouse »

Преди да ви питам ровичках в Гугълчо за дърводелец. На повечето за такава дребна работа не им се разкарва до тук. Само един се нави, но като се е оправило времето. Това ми трябва за зимата, не за лятос.
Ще го мисля утре с уплътнения пък ще видим па нататък.
Благодая момчета :поклон: :гуш: :гуш:
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Nibelung
Философ с чук в ръка
Философ с чук в ръка
Мнения: 19524
Регистриран: пон апр 14, 2008 01:19
Репутация: 48382
пол: Мъж

Re: Ремонти

Мнение от Nibelung »

Пусни от другата страна на отвора от горе до долу една стара черга, ще има полза.
Ний тука сички парле ву франсе

Изображение
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12914
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61599
пол: Жена
Контакти:

Re: Ремонти

Мнение от Mouse »

До сега се пробвах да уплътнявам с моята двойно лепяща, но тя е тънка около 1 мм и нямам такова количество, та да ги налепя една върху друга. Някъде може пръст да мушна. За нова врата си е.
А и проблемът с пантите остава защото плоскостта като покрие ламперията с 2 см. - няма как да са на една равнина. Трябва си панта, която да я хвана за неподвижната част и от другата страна за гръбчето (дебелината) на плоскостта.
Не е скъпо поне с този дърводелец, който се нави ... стига да го докарам до тук. Живеел в Люлин и му е далече ... Сега пак ще ровна в Гугълчо :-k
Това за чергата, дето Ниби каза, го мислих, но е бетон и няма с какво да я задържа отгоре. А и в този килер ми е храната на Ара + мои продукти заради влагата в хола и кухнята. В смисъл, че се ползва ежедневно.
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Nikola_
Пристрастéн
Пристрастéн
Мнения: 938
Регистриран: вт яну 16, 2018 12:16
Репутация: 7345
пол: Мъж

Re: Ремонти

Мнение от Nikola_ »

Mouse написа:
пон яну 14, 2019 11:34

Това за чергата, дето Ниби каза, го мислих, но е бетон и няма с какво да я задържа отгоре. А и в този килер ми е храната на Ара + мои продукти заради влагата в хола и кухнята. В смисъл, че се ползва ежедневно.
Тогава някакъв корниз със завеса близо до "вратата"?
Потребителски аватар
Nibelung
Философ с чук в ръка
Философ с чук в ръка
Мнения: 19524
Регистриран: пон апр 14, 2008 01:19
Репутация: 48382
пол: Мъж

Re: Ремонти

Мнение от Nibelung »

Чергата я хващаш на една летва с големи кабари, а летвата на стената над отвора на 2 куки закачена. Куките на по 1 дюбел. Някой съсед все ще има да ти сложи 2 дюбела. Долния край на чергата също можеш да му сложиш една летва за тежест. И чергата да е по-широка от отвора за врата.
Ний тука сички парле ву франсе

Изображение
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12914
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61599
пол: Жена
Контакти:

Re: Ремонти

Мнение от Mouse »

Май съм го ударила на ремонти пак. Бях ви показвала онези завеси от найлон, които ми пазят от дъжд и сняг от към пътя. Не удържаха на вятъра. Два пъти Док корниз прави, а като духне аз по четири-пет пъти слагам бетонните блокове дето ги затискат от долу. Явно това не е решението и се обадих на една фирма да ми направи професионални найлонови прегради, както по кафенетата. Обадиха се, че в четвъртък ще дойдат да вземат размерите и дано се навият, че при мен точките на хващане са тръбите, а на кръгло има само по една възможна точка.
За вратата на килера: ми ... след като изровичках Гугъл и говорих с бая майстори се сетих :banghead: :banghead: :banghead: че аз си имам майстор. Нали той ми прави покрива на терасата, страничните крила и другото, което се отваря/затваря. Обеща да дойде и да свърши и тази работа :hello1: И това - ха, дано! А като се замисля му намерих и още нещо за правене. Проходът към навеса. Там също трябва да има лека дървена врата ...
То това не са баш ремонти, просто си правя удобства за живеене :booty:
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Tsurugi
VIP
VIP
Мнения: 15458
Регистриран: ср сеп 23, 2015 03:10
Репутация: 123755
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: Ремонти

Мнение от Tsurugi »

Mouse написа:
нед яну 13, 2019 19:35
Изправена съм пред следващото належащо нещо...
За закърпване на положението. За фиксирането на шперплатовата врата сандвич в затворено положение правиш следната покупка, купуваш две сюрмета и съответната бройка самонарезни винтчета за дърво за тях. Монтираш ги на равни отстояния от горния и долния край на вратата от страната на дръжката, като гледаш, хем да са раздалечени достатъчно за да не отзява вратата, хем да ги стигаш без да ти се налага да се протягаш или навеждаш. Сюрме:
Изображение

За подвяването от аралъците, начини има много и разнообразни, ето ти един. Купуваш лист технически филц от по-дебелия, приблизително около 10мм., така че да не се гъне, накрояваш го с макетен нож на дълги прави ленти, колкото по-дълги, толкова е по-добре за да няма снадки, лентите да са широки около 10см. С тези ленти окантоваш външната периферия на вратата, като лентата наполовина трябва да е фиксирана за вратата, а с другата си половина да покрива цепнатините. Лентите могат да се фиксират с двойно лепящо монтажно тиксо, лепило, с джамджийски пирончета, тапицерски скоби, винтчета и пр.
Изображение

ЕДИТ/добавено/:Явно вече си решила проблема;)

OXXXXXXX[{#LINUX&&HACK:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:>


剣リナックスをとともに武士

Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12914
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61599
пол: Жена
Контакти:

Re: Ремонти

Мнение от Mouse »

Благодаря Тсу :поклон: :гуш: за идеите и обясненията. За мен въпросът ще бъде решен когато напиша тук или пусна снимка на готовото. Иначе да ми се обещава е много лесно.
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Tsurugi
VIP
VIP
Мнения: 15458
Регистриран: ср сеп 23, 2015 03:10
Репутация: 123755
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: Ремонти

Мнение от Tsurugi »

МоляИзображениеИзображение

OXXXXXXX[{#LINUX&&HACK:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:>


剣リナックスをとともに武士

Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12914
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61599
пол: Жена
Контакти:

Re: Ремонти

Мнение от Mouse »

Преди малко си отиде майтора за прословутата дрешникова врата. Предложи нещо по-лесно. Както са ми другите врати на стаите - да се поставят от вътре летви, на които да се залепи там .... някакъв уплътнител и с някаква брава и тази дебела врата ще си легне плътно и няма да ми вее от процепите. Ще купя някакво фолио (от тези дето декорират стари мебели) да я облепя за чисто визуален ефект и май въпросът ще се реши още утре.
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12914
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61599
пол: Жена
Контакти:

Re: Ремонти

Мнение от Mouse »

Стана по възможно най-елементарния начин. Отвътре с дъски се направи нещо като втора каса. Между новата и старата се постави два реда уплътнител и после и върху тях (на този принцип се оказаха и дугите ми врати от PVC ) пак уплътнител, върху който опира вратата. Сега няма пролуки и се надявам да не духа повече от там.

Изображение

Новите дъски са по-светли, но това прилетес ще дооправям. За сега щи видя как ще е след ден и дали малко ще се отвърне въздуха в коридорчето.
Сега чакам фирмата за дооправяне затварянето и на терасата. Пролетес - покрива. Откак съм тук все излиза по нещо за правене 8-[ 8-[
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Лафчета, лични проблеми, въпроси и още”