Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Къде бях ден след края на света...

Споделен проблем - половин проблем.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283803
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334290
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Къде бях ден след края на света...

Мнение от Mozo »

Freyja написа:
Mozo написа:Това е повече от ясно. Тук говорехме за друго - не можеш по новогодишните покупки в супермаркет да си правиш генерални изводи, защото, ако можеше, то ние сме свръх богати, а това далеч не е така.
Според мен може дори и по новогодишните покупки да си правиш генерални изводи защото този който няма пари,няма да напълни кошницата че да падат от нея продуктите защото няма с какво да я плати на касата.Може да си вземе нещо малко за някой и друг лев отгоре,но това пак не е като каквото се вижда по Кауфланди и Лидъли.
Никой няма да си хвърли парите за огромни трапези,подаръци и пр.само защото е Нова година и да се чуди Януари месец с какво да си плати парното.Както и не вярвам някой със заплатка от 400лв.да е успял да икономиса пари за такова празнуване.
Та,бедните празнуваха отново бедно,а богатите-богато.
Съжалявам, че не направих снимка на Кауфланд на 30 - ти и 31 - ви . тук беше като в Ню Йорк - не можеш да си представиш за колко коли ставаше въпрос и какво се изнасяше. Та, по този показател сме много богати, според този така достоверен индекс :thumbright:
Прочетено: 317 пъти
Изображение
Потребителски аватар
Freyja
Доктор
Доктор
Мнения: 4535
Регистриран: ср ное 02, 2011 10:52
Репутация: 25895
пол: Жена

Re: Къде бях ден след края на света...

Мнение от Freyja »

Mozo написа:
Freyja написа:
Mozo написа:Това е повече от ясно. Тук говорехме за друго - не можеш по новогодишните покупки в супермаркет да си правиш генерални изводи, защото, ако можеше, то ние сме свръх богати, а това далеч не е така.
Според мен може дори и по новогодишните покупки да си правиш генерални изводи защото този който няма пари,няма да напълни кошницата че да падат от нея продуктите защото няма с какво да я плати на касата.Може да си вземе нещо малко за някой и друг лев отгоре,но това пак не е като каквото се вижда по Кауфланди и Лидъли.
Никой няма да си хвърли парите за огромни трапези,подаръци и пр.само защото е Нова година и да се чуди Януари месец с какво да си плати парното.Както и не вярвам някой със заплатка от 400лв.да е успял да икономиса пари за такова празнуване.
Та,бедните празнуваха отново бедно,а богатите-богато.
Съжалявам, че не направих снимка на Кауфланд на 30 - ти и 31 - ви . тук беше като в Ню Йорк - не можеш да си представиш за колко коли ставаше въпрос и какво се изнасяше. Та, по този показател сме много богати, според този така достоверен индекс :thumbright:
Няма нужда от снимки Мозо. PDT_Love_18 Аз се редих на километрична опашка в Лидл на Ботевградско с един пакет котешка тоалетна и около мен кошниците преливаха от продукти.Да не говорим че едвам се наврях и паркирах с риск да отнеса поне три огледала на коли спрели баш до входа на супермаркета.
И да,продължавам да твърдя че няма начин да платиш храна и подаръци за 200 и повече лева за една Нова година и да се водиш беден.Аз не казвам че сме супер богати,ама на това "бедност" не мога да му кажа. :-k
“We watch, we listen, and we remember.The past is already written. The ink is dry.”(the Three-Eyed Raven)
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283803
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334290
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Къде бях ден след края на света...

Мнение от Mozo »

Именно PDT_Love_18 PDT_Love_18 PDT_Love_18
Изображение
Потребителски аватар
kim75
Академик
Академик
Мнения: 7249
Регистриран: чет май 08, 2008 01:35
Репутация: 7715
пол: Жена
Местоположение: Тенерифе

Re: Къде бях ден след края на света...

Мнение от kim75 »

Не знам как 200лв се водят за богатство, тъй като обръщам в евро и това ми се вижда твърде нормален харч по Коледа, ако не и малък. ;) Друг е въпросът, че говорите за големи вериги и то в София, макар там също да познавам хора, които работят на минимална заплата. Каквато и криза да е, хората купуват, особено храна. ;) Тук също е голяма криза, но супермаркетите никога не остават без клиенти и е нормално. Да, тук храната е по- евтина в сравнение с България, но кой не харчи за това, в делник и празник? ;)
Изображение
This is not the end,my only friend!I hope I´ll see you again!!!
Потребителски аватар
Freyja
Доктор
Доктор
Мнения: 4535
Регистриран: ср ное 02, 2011 10:52
Репутация: 25895
пол: Жена

Re: Къде бях ден след края на света...

Мнение от Freyja »

Няма как да взимаш 400 лв.заплата и 200лв. за храна да са малък харч,като през този месец си имал и сметки за погасяване също. :roll: Давам за пример моя леля,библиотекарка със заплата 380 лв.Това което тя купи за нова година са: половин замразена пуйка,фъстъци,2 кила мандарини и евтино шампанско.Тя живее в Кърджали,но заплатите на библиотекарките са едни и същи и тук и там.
Мога да дам за пример и братовчедки от Видин и околностите,където положението е още по-трагично-най-западналият район на БГ,но мисля че няма нужда.
Хората харчат за храна по празниците основно,това е вярно,но пак казвам че харчиш за пълни колички само ако имаш заплата над средната,а това не се вижда често в дълбоката провинция защото там дори и да е по-евтино за живот,заплатите са в пъти по-ниски а безработицата в пъти по-голяма.
“We watch, we listen, and we remember.The past is already written. The ink is dry.”(the Three-Eyed Raven)
Потребителски аватар
Nibelung
Философ с чук в ръка
Философ с чук в ръка
Мнения: 19524
Регистриран: пон апр 14, 2008 01:19
Репутация: 48382
пол: Мъж

Re: Къде бях ден след края на света...

Мнение от Nibelung »

Aз пък за пореден път ще повторя, че на никой софиянец не може да му влезе в дебелата тиква огромната пропаст между София и провинцията като заплащане и намиране на работа.
За софиянци безработица няма, заплатите са по 1000 лева минимум, държавата цъфти при демокраДцията и всичко друго е лъжлива соц-пропаганда на мързеливци.
Въобще не ги интересува и обявяват за лъжа това, че безработицата в малките градове и села е не 11 %, както свръхнагло лъжат статистиците, а 40-50 %, че заплатите масово са по 300-400 лв., и че никакъв бизнес не можеш да завъртиш, не защото си некадърен, мързелив, безинициативен и т.н., а защото всичко е парцелирано от мутри и политици, и всеки опит да направиш нещо е посичан.
Другарят Борисов мъдро ни се кара да садим картофи и да ядем филии с мас, ама другарят Борисов се прави на ударен, че истинският шеф в БГ е не той, а еврейският наместник Дянков, чиято мисия тук е да доунищожи пропуснатото от Станишев, СаксКобургКрадски и Костов.
Ний тука сички парле ву франсе

Изображение
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283803
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334290
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Къде бях ден след края на света...

Мнение от Mozo »

kim75 написа:Не знам как 200лв се водят за богатство, тъй като обръщам в евро и това ми се вижда твърде нормален харч по Коледа, ако не и малък. ;) Друг е въпросът, че говорите за големи вериги и то в София, макар там също да познавам хора, които работят на минимална заплата. Каквато и криза да е, хората купуват, особено храна. ;) Тук също е голяма криза, но супермаркетите никога не остават без клиенти и е нормално. Да, тук храната е по- евтина в сравнение с България, но кой не харчи за това, в делник и празник? ;)
Това с храните и цените им адски много ме дразни. Едни и същи боклуци ядем, а са на различни цени. А и като се има предвид, че нашите алчници плащат десетократно по-ниски заплати и хептен ми се сговня...

Nibelung написа:Aз пък за пореден път ще повторя, че на никой софиянец не може да му влезе в дебелата тиква огромната пропаст между София и провинцията като заплащане и намиране на работа.
За софиянци безработица няма, заплатите са по 1000 лева минимум, държавата цъфти при демокраДцията и всичко друго е лъжлива соц-пропаганда на мързеливци.
Въобще не ги интересува и обявяват за лъжа това, че безработицата в малките градове и села е не 11 %, както свръхнагло лъжат статистиците, а 40-50 %, че заплатите масово са по 300-400 лв., и че никакъв бизнес не можеш да завъртиш, не защото си некадърен, мързелив, безинициативен и т.н., а защото всичко е парцелирано от мутри и политици, и всеки опит да направиш нещо е посичан.
Другарят Борисов мъдро ни се кара да садим картофи и да ядем филии с мас, ама другарят Борисов се прави на ударен, че истинският шеф в БГ е не той, а еврейският наместник Дянков, чиято мисия тук е да доунищожи пропуснатото от Станишев, СаксКобургКрадски и Костов.
Хубу де, кой е казал обратното :)
Изображение
Потребителски аватар
Nibelung
Философ с чук в ръка
Философ с чук в ръка
Мнения: 19524
Регистриран: пон апр 14, 2008 01:19
Репутация: 48382
пол: Мъж

Re: Къде бях ден след края на света...

Мнение от Nibelung »

Mozo написа:
Nibelung написа:******************
Хубу де, кой е казал обратното :)
А, добре :lol:
Ний тука сички парле ву франсе

Изображение
Потребителски аватар
kim75
Академик
Академик
Мнения: 7249
Регистриран: чет май 08, 2008 01:35
Репутация: 7715
пол: Жена
Местоположение: Тенерифе

Re: Къде бях ден след края на света...

Мнение от kim75 »

Мозо, май не различни, а българските цени станаха като тукашните, но при по- ниски заплати. ;) Фрея, на мен положението в малките градове и селата в България ми е ясно. Живея в Бяла и си бях там есента на 2011, а и редовно общувам с роднини и приятели. Видях и как отиват ей така 50 евро за храна, а не си взел кой знае какво и не спирам да се чудя как оцеляват хората на тия смешни заплати?! :-k Тези, които пазаруват наведнъж за 200лв едва ли са със заплата от 400лв!...
Изображение
This is not the end,my only friend!I hope I´ll see you again!!!
antioxidant
Начинаещ
Мнения: 96
Регистриран: пет ное 30, 2012 08:43
Репутация: 90
пол: Жена

Re: Къде бях ден след края на света...

Мнение от antioxidant »

Мисля, че не само средствата, а и навиците на хората по различните места са някакъв фактор.
В Шанхай пазаруват всеки ден и по съвсем малко, ще речете "бедни са", но и хора, чийто външен вид говори за финансово благополучие също пазаруват с малка кошничка. Същото забелязах при местните в алпийски курорт в Швейцария.
В Южна Африка пък, добре облечени или дрипави и некъпани, всички до един са с пълни колички.
Разбира се, че покупките се съобразяват с доходите "На вересия - утре!", но моята количка е пълна, не защото съм щерка на Рокфелер, а защото не ми се губи време всеки ден в пазаруване и се запасявам за по-дълъг период.

Колкото до столицата и провинцията, солидаризирам се с Nibelung - в Родопите, Сакар, Търговище, Разград, Кърджали и не само там, си садят картофи и си ядат филии и без другарят Борисов да ги съветва, но това не им плаща сметките. Обидно е. Техните деца също имат нужда от добро образование, но едва ли имат шанс с тяхното селско средно и семейни доходи...
...и те пак ще садят картофи, а Бойковците пак ще ги третират като мрънкалници.
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Лафчета, лични проблеми, въпроси и още”