Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Де го удряш,де се пука

Споделен проблем - половин проблем.
Нова тема Отговори
kakavida
Белият рицар
Белият рицар
Мнения: 6911
Регистриран: пон май 05, 2008 16:23
Репутация: 3097
пол: Жена

Де го удряш,де се пука

Мнение от kakavida »

Да се смееш ли,да плачеш ли :toothy10:
Денят на матурите и в сайта вече може да се провери със сигурност.
Действителността е:очакваш добър по БЕЛ и отличен по англ.,а получаваш и по двете еднакво мн. добър :lol: Невероятно.Да не си знаеш способностите и грамотността.
Като сме демократична страна и прозрачността е с промоция,то как и къде може да се проверят работите на учениците?По БЕЛ ни устройва,ама оная лесната НЕ :twisted: :twisted:
Прочетено: 195 пъти
И помнете Господ вижда всичко.
Живейте така, че да му е интересно.
Потребителски аватар
beggginer
Доктор
Доктор
Мнения: 6339
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 33064
пол: Мъж

Re: Де го удряш,де се пука

Мнение от beggginer »

Спокойно, дишай.
Как да си върнем контрола над Windows 10 Home :violent1:
Изображение
Валсо написа:
съб яну 21, 2023 12:28
Знам какво правя.
kakavida
Белият рицар
Белият рицар
Мнения: 6911
Регистриран: пон май 05, 2008 16:23
Репутация: 3097
пол: Жена

Re: Де го удряш,де се пука

Мнение от kakavida »

То с дишане не се живее само :!:
Едно е да си бил на изпит скоро и оценката да е 5 за да влезеш там където си пожелал,пък днес резултатите по същото да са 3,20,за да има и недишащи,а друго е на самия изпит да има два екземпляра,единия да бъде оценяван,другия от сайта с отговорите изпитаните сами да си го проверят,за да е както трябва,защото и поради това всичко е упадък и пъдпъдък :sad:
Значи в школото ли трябваше да се поиска работа по желаната матура?Трябва да се установи до къде се греши,защото предстои подготовка :roll: 8-[
И помнете Господ вижда всичко.
Живейте така, че да му е интересно.
Потребителски аватар
beggginer
Доктор
Доктор
Мнения: 6339
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 33064
пол: Мъж

Re: Де го удряш,де се пука

Мнение от beggginer »

В живота, както и при матурите, резултатите винаги се разминават с очакванията.

И да я видиш, и да не я видиш, оценката си остава 5 и няма да се промени. А щерката няма да научи английския, като си прегледа грешките на матурата.
Как да си върнем контрола над Windows 10 Home :violent1:
Изображение
Валсо написа:
съб яну 21, 2023 12:28
Знам какво правя.
kakavida
Белият рицар
Белият рицар
Мнения: 6911
Регистриран: пон май 05, 2008 16:23
Репутация: 3097
пол: Жена

Re: Де го удряш,де се пука

Мнение от kakavida »

Прав си,за сега от няколко запитвания никой не е отговорил,което може и да значи,че се озенява на сляпо или както им е наредено.Докато не видя работата,винаги за мен изпита ще е измамно оценен.
Паралелката й е с интензивно обучение на английски език,а ето резултатите какви са.Помня ,че за да влеземе там след 7 ми клас,посещавахме частни уроци по БЕЛ.
А времената се сменят,вземе да се запишеме китайски :lol:
И помнете Господ вижда всичко.
Живейте така, че да му е интересно.
kakavida
Белият рицар
Белият рицар
Мнения: 6911
Регистриран: пон май 05, 2008 16:23
Репутация: 3097
пол: Жена

Re: Де го удряш,де се пука

Мнение от kakavida »

Тъй като се познавам като човек на крайностите,не бих чакала няколко дни докато някой се сети да отвори имейлите си,ползваме телефони :twisted:
Работите са в училището на изпитаните или в регионалния инспекторат,който ще ви кажат от училището!
А защо искам да видя работата ли? :lol: Защото след като бяха публикувани верните отговори на другия ден по сайтовете на министерството,бяха разгледани най-щателно и усмихнато сигурно за успокоение поне за най-малко 5,50.Видяно е,че се е справило детето.
Възможно е да има техническа грешка или детето да е уморено и да бърка,но след всичките "жертви" от страна на родителите за добро образование,ще се провери задължително работата.
Няма да се откажа,искам истината и прозрачността..Всички са заинтересовани.На мен не ми пречи и да се извиня,стига да съм проверила :p
И помнете Господ вижда всичко.
Живейте така, че да му е интересно.
kakavida
Белият рицар
Белият рицар
Мнения: 6911
Регистриран: пон май 05, 2008 16:23
Репутация: 3097
пол: Жена

Re: Де го удряш,де се пука

Мнение от kakavida »

Едвам се изкачих три етажа до канцеларията :усмивка1: Запъхтяна влизам и две жени ме посрещат,други две са на отворена врата през канцеларията в друга стая.Ама и аз докато си поема въздух и докато се изразя,те май помислиха че им се карам :lol: Обясних от къде са ми посочили да взема работата от матурата по желание,без да казвам за кого.Ама разбира се ,че не детето е правило там матурата,а е от това училище и работите се връщат там където е учила.И не че мами иска да види нещо,а изпитаната която е проверила отговорите и е събрала точките на оценяване,успокоила се е от отговорите,но не е очаквала този резултат.Нека се успокои,хайде и от мен да мине,ще намериме работата,само да спре да плаче..
Исках в началото да говоря с зам.директ. и започвам,като че искам да ни похвали някой,да е на страната на справедливостта,да чуя същото мнение като моето...,та започвам да подсещам аз за онова дете,което преди години е било 8 клас и на олимпиада някаква е решило два теста по същия предмет за 10 и 11 клас.Минават секунди,жената се замисля...и като й грейнаха очите,с такава добрина се сети за името и от кой клас е,че ми стана толкова драго,като че някой разбра проблема за който съм дошла.Разбира се че съм доволна от училището щом като много пъти съм била и аз там и т.н.,подробностите са си за мен :)
Такаааа,и докато разговаряме изведнъж едната от първите посрещачки,като разбра кое е детето,веднага реши да се намеси и да спомене ,че миналата година е била тя учителка по този предмет :toothy10: http://www.kaminata.net/maturi-t68739.html
От учтивост се обърнах за да й кажа,че знам всичко за нея и за мен всичко приключва до тук.Нищо повече.Тя замълча,щото не знаеше до къде знам :evil4: Ще доуточня само ,че съм провела детекторски разговор с детето,че ако ме излъже за нещо и само да се изложиме някога ако стане въпрос/като си мислех че няма да я срещна онази никога/,получих уверение че не ме лъже,за да знам как да си правя "гъдела" в крайна сметка.
Та когато зам.д. се сети кое е детето и се чу какво подсказах за да се сети от всичките четири жени,онъз иначе красавица,изведнъж се намеси за да сподели,че и тя очаква мн. добър за граматика-иначе говори отлично.Аз даже и не коментирах репликата й,защото не за това бях отишла там.Не исках да си развалям задоволството,една жена знаеше,че моето дете е знаело покрай тестовете за 11 клас,годината в която е преподавала онъз. :mrgreen:
Та в петък или понеделник,регионалния инспекторат ще разнесе всички работи по училищата в които са учили младежите цели 4 години.И всеки родител може да види какви ги е свършило детето му.
Каквото и да е,както и да е,аз съм майка и ми е притеснено да гледам млади хора да плачат и да се чудят,да не знаят как да се справят с проблема,да се оставят да бъдат заблуждавани,че не могат да видят работите си от изпит..
В името на децата,поне за тези които все още не са затънали съвсем в блатото,че от там излизане няма,апелирам родителите в този форум:Бъдете родители докрай,децата ви са ваши и имат нужда от вас,покажете им че са хора,а не предмети :salute: :headbang:
И помнете Господ вижда всичко.
Живейте така, че да му е интересно.
kakavida
Белият рицар
Белият рицар
Мнения: 6911
Регистриран: пон май 05, 2008 16:23
Репутация: 3097
пол: Жена

Re: Де го удряш,де се пука

Мнение от kakavida »

Матурите са достоверни,не може да се объка заради баркод и номер на теста без име.
За 12 години много добре е усвоен английския език в обикновено училище с интензивно обучение по същия предмет.Като се вземат и трите дни практика по специалността в дадено училище за седмицата,трябва да се съгласим,че е много добре.
Относно продължаващите нерви на учителка по английски,която неизвестно защо продължавала да разяснява гласно,че една майка е недоволна от преподаването на английски,и то без да го знае от жената защото не е разговаряла с нея въобще,то изводите всеки да си направи сам.Явно не се преподава отлично,като се сменят постоянно преподавателките всяка година.
Де го удряш,де се пука - еми щом едното се оплеска с такива оценки за цял живот,като някакво петно и според статистиката,че тази година са слаби резултатите в обучението,то тогава незнайно как се обръщат нещата в нечия полза,но е адски забавно,един друг отличник пълен с шестички,да иска да се пробва само с дипломата и балообразуването от оценките:evil4:За всеки случай и подготовка за изпит,като си имаш зрителна памет в изобилие,живота става забавен :mrgreen: :toothy10:
Каквото господ реши от тук натам,но определено училището вече не ме интересува :salute: До тук :cheers1: :cheers1: :cheers1:
И помнете Господ вижда всичко.
Живейте така, че да му е интересно.
Нова тема Отговори

Върни се в “Лафчета, лични проблеми, въпроси и още”