Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Нова мода- малоумници на две колела превземат града

Споделен проблем - половин проблем.
Потребителски аватар
drumata
Черногледец Храбър
Черногледец Храбър
Мнения: 7189
Регистриран: пон апр 06, 2009 18:47
Репутация: 3297
пол: Жена
Местоположение: София
Контакти:

Нова мода- малоумници на две колела превземат града

Мнение от drumata »

Топлото време, което така бурно ни дари с прах и пясък след обилното осоляване на улиците през снежните дни ни донесе и една нова опасна и глупава тенденция. Изкара на улицата велосипедистите и мотористите. "Зелени" лозунги започнаха да ни заливат отвсякъде- карай колело, карай самолет, карай до откат...
Деца и възрастни без никакво понятие от правилник за движение, без огледала за обратно виждане и светлини, без каски и светлоотразителни жилетки хукнаха да превземат де що видят опасно кръстовище в столицата. Завират се между колите на светофарите, блъскат пешеходци по тротоарите, позволяват си да навлизат в бус-лентите, дето ги има... трагично или комично не знам, но е страховито.
"Безсмъртните" мотоциклетисти поне минават курс за обучение, преди да полетят към последното си малоумие в живота.
Днес чета страхотната новина, че се организирали зелени обиколки на града... Алелуя. Като са хукнали към панахида, поне да са накуп, че с един удар повечко да отлетят на крилете на щастието си.
И други тъпизми се случват, ама под лозунга "геройска работа в името на обществото". Велоалеята по бул."Цар Борис III ", която хвърли стотици педалисти право върху нищо неподозиращите пешеходци, наскоро бе свързана с помощта на безумна траншея през и без това тесните и разбити тротоари на бул. " Гоце Делчев" с Южния парк.
Някой ден може да се разходя и ако не ме прегази някое семейство колелари да Ви напускам снимки от къдричките, останали за тротоар на въпросното място. Мислех, че като пешеходец имам право да се движа безопасно, ама не! Даже няма място на спирките на градския транспорт да си чакам превоза спокойно. Ако има двама души разположени под навеса на спирката аз трябва да избирам къде да стоя- на платното или на велоалеята... А детска количка ... добре, че нямам планове да бутам такава.....
Иска ми се да организирам почин- сгази велосипедист, спаси интелекта...
Прочетено: 756 пъти
Изображение
Изображение

Има мъже, които с красноречието си превъзхождат жените, но нито един мъж не притежава красноречието на женските очи!
Потребителски аватар
Freyja
Доктор
Доктор
Мнения: 4535
Регистриран: ср ное 02, 2011 10:52
Репутация: 25895
пол: Жена

Re: Нова мода- малоумници на две колела превземат града

Мнение от Freyja »

Хаха,браво Друма. :съгласен:
Тръгнеш ли по велоалеята на "Борис" е добре да си написал вече завещанието и разпределил наследството. :evil4:
“We watch, we listen, and we remember.The past is already written. The ink is dry.”(the Three-Eyed Raven)
Потребителски аватар
beggginer
Доктор
Доктор
Мнения: 6339
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 33064
пол: Мъж

Re: Нова мода- малоумници на две колела превземат града

Мнение от beggginer »

Абе нали имаш кола. Какво мрънкаш и по какви спирки седиш?
Как да си върнем контрола над Windows 10 Home :violent1:
Изображение
Валсо написа:
съб яну 21, 2023 12:28
Знам какво правя.
Потребителски аватар
Freyja
Доктор
Доктор
Мнения: 4535
Регистриран: ср ное 02, 2011 10:52
Репутация: 25895
пол: Жена

Re: Нова мода- малоумници на две колела превземат града

Мнение от Freyja »

Е като имаш кола,какво? :roll: "Те" са навсякъде...нали това пише жената.
“We watch, we listen, and we remember.The past is already written. The ink is dry.”(the Three-Eyed Raven)
Потребителски аватар
Zeroadhesion
       
Мнения: 19052
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 36477
пол: Мъж

Re: Нова мода- малоумници на две колела превземат града

Мнение от Zeroadhesion »

Само мрънкате, ей! :lol: Стига с тоя Фейсбук.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Нова мода- малоумници на две колела превземат града

Мнение от Mozo »

drumata написа:Като са хукнали към панахида, поне да са накуп, че с един удар повечко да отлетят на крилете на щастието си.
:toothy10: :toothy10: :toothy10:

Разкошно си го написала, Румка PDT_Love_18 PDT_Love_18 PDT_Love_18

Мен ме дразни следното - като мине някой моторист и кварталът пада. Ама няма толкова дразнещ и силен звук. Ако колата ми/ни пърпори така, на първия завой ще ни спрат за нарушаване на обществения ред и нормата за шума, но ши*аните мотористи никой не ги закача. Що за дискриминация? Цяло лято лузваме от тези олигофрени и няма ни сила, ни закон, които да ги спрат :tard: :tard: :tard:
Изображение
Потребителски аватар
Ми_ми
Адвокат на Дявола
Адвокат на Дявола
Мнения: 19479
Регистриран: чет авг 23, 2007 12:21
Репутация: 6801
пол: Жена
Местоположение: на Земята

Re: Нова мода- малоумници на две колела превземат града

Мнение от Ми_ми »

Mozo написа:
drumata написа:Като са хукнали към панахида, поне да са накуп, че с един удар повечко да отлетят на крилете на щастието си.
:toothy10: :toothy10: :toothy10:

Разкошно си го написала, Румка PDT_Love_18 PDT_Love_18 PDT_Love_18

Мен ме дразни следното - като мине някой моторист и кварталът пада. Ама няма толкова дразнещ и силен звук. Ако колата ми/ни пърпори така, на първия завой ще ни спрат за нарушаване на обществения ред и нормата за шума, но ши*аните мотористи никой не ги закача. Що за дискриминация? Цяло лято лузваме от тези олигофрени и няма ни сила, ни закон, които да ги спрат :tard: :tard: :tard:
Ааа това със силния звук от моторие било, за да ги чуват шофьорите и да се съобразяват с тях. Нарочно го правят, ужасно е :кимам:
А по отношение на велоалеите.....няма нищо обезпокоително, ако пешеходецът си върви в неговата алея, а не като Хаджи Генчо по целия тротоар ;) Велоалеите, които минават през спирки на градския транспорт са направени така, че да се минава през задната част на спирката и не пречи по никакъв начин на чакащите хора......... Някой, обаче, ако отново не е видял къде е застанал .....емииииии........сори :lol:

" Заговори, че да те видя." - Сократ

rado84
VIP
VIP
Мнения: 14566
Регистриран: съб дек 11, 2010 23:39
Репутация: 2490
пол: Мъж

Re: Нова мода- малоумници на две колела превземат града

Мнение от rado84 »

drumata написа:Иска ми се да организирам почин- сгази велосипедист, спаси интелекта...
По-добре да е моторист. :evil4: Тях ги мразя най-много. То няма и нужда да го газиш. Достатъчно е като го видиш, че идва да го засечеш и после ще му събират кожата от асфалта с шпакли чак до морето. :toothy10: :evil4: :evil4:
Велисопедистите са лесна плячка - пъхаш една пръчка между спиците и после гледаш "Велисопедистки полет на кукувиче гнездо" или в нашия случай - "(...) над спирка на градски транспорт". :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10:
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Нова мода- малоумници на две колела превземат града

Мнение от Mozo »

Ми_ми написа:Ааа това със силния звук от моторие било, за да ги чуват шофьорите и да се съобразяват с тях. Нарочно го правят, ужасно е :кимам:
Това истина ли е :shock: :shock: :shock: Със закон ли е регламентирано :shock: :shock: :shock:
Изображение
Потребителски аватар
drumata
Черногледец Храбър
Черногледец Храбър
Мнения: 7189
Регистриран: пон апр 06, 2009 18:47
Репутация: 3297
пол: Жена
Местоположение: София
Контакти:

Re: Нова мода- малоумници на две колела превземат града

Мнение от drumata »

Ми_ми написа:******
А по отношение на велоалеите.....няма нищо обезпокоително, ако пешеходецът си върви в неговата алея, а не като Хаджи Генчо по целия тротоар ;) Велоалеите, които минават през спирки на градския транспорт са направени така, че да се минава през задната част на спирката и не пречи по никакъв начин на чакащите хора......... Някой, обаче, ако отново не е видял къде е застанал .....емииииии........сори :lol:
Ще нащракам снимчици да видиш и да кажеш как лелка с талия 110 см и малко дете, което държи за ръчичка ще мине по тротоар 60см без да нагази велопростотията....
Изображение
Изображение

Има мъже, които с красноречието си превъзхождат жените, но нито един мъж не притежава красноречието на женските очи!
Потребителски аватар
Ми_ми
Адвокат на Дявола
Адвокат на Дявола
Мнения: 19479
Регистриран: чет авг 23, 2007 12:21
Репутация: 6801
пол: Жена
Местоположение: на Земята

Re: Нова мода- малоумници на две колела превземат града

Мнение от Ми_ми »

drumata написа:
Ми_ми написа:******
А по отношение на велоалеите.....няма нищо обезпокоително, ако пешеходецът си върви в неговата алея, а не като Хаджи Генчо по целия тротоар ;) Велоалеите, които минават през спирки на градския транспорт са направени така, че да се минава през задната част на спирката и не пречи по никакъв начин на чакащите хора......... Някой, обаче, ако отново не е видял къде е застанал .....емииииии........сори :lol:
Ще нащракам снимчици да видиш и да кажеш как лелка с талия 110 см и малко дете, което държи за ръчичка ще мине по тротоар 60см без да нагази велопростотията....
Въпрос на навик е всичко, Друмка. Ще свикнем и ние българите и после ще ни е хубаво. Не може без съобразяване - това е. Както не може и да се угоди на абсолютно всички. И тук велосипедистите се съобразяват с лелките и чичковците, които небрежно са разположили телесата си върху велоалеята, иди в Австрия/Виена и да видиш как направо ги блъскат там, ако някой е решил, че ще си ходи както и където му е кеф. :)
Последна промяна от Ми_ми на ср май 09, 2012 13:10, променено общо 1 път.

" Заговори, че да те видя." - Сократ

Потребителски аватар
Дамян Гочев
Ентусиаст
Ентусиаст
Мнения: 563
Регистриран: ср мар 09, 2011 16:23
Репутация: 266
пол: Мъж

Re: Нова мода- малоумници на две колела превземат града

Мнение от Дамян Гочев »

rado84 написа:
drumata написа:Иска ми се да организирам почин- сгази велосипедист, спаси интелекта...
По-добре да е моторист. :evil4: Тях ги мразя най-много. То няма и нужда да го газиш. Достатъчно е като го видиш, че идва да го засечеш и после ще му събират кожата от асфалта с шпакли чак до морето. :toothy10: :evil4: :evil4:
Велисопедистите са лесна плячка - пъхаш една пръчка между спиците и после гледаш "Велисопедистки полет на кукувиче гнездо" или в нашия случай - "(...) над спирка на градски транспорт". :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10:
:toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10:
Потребителски аватар
Дамян Гочев
Ентусиаст
Ентусиаст
Мнения: 563
Регистриран: ср мар 09, 2011 16:23
Репутация: 266
пол: Мъж

Re: Нова мода- малоумници на две колела превземат града

Мнение от Дамян Гочев »

Ми_ми написа:
Mozo написа:
drumata написа:Като са хукнали към панахида, поне да са накуп, че с един удар повечко да отлетят на крилете на щастието си.
:toothy10: :toothy10: :toothy10:

Разкошно си го написала, Румка PDT_Love_18 PDT_Love_18 PDT_Love_18

Мен ме дразни следното - като мине някой моторист и кварталът пада. Ама няма толкова дразнещ и силен звук. Ако колата ми/ни пърпори така, на първия завой ще ни спрат за нарушаване на обществения ред и нормата за шума, но ши*аните мотористи никой не ги закача. Що за дискриминация? Цяло лято лузваме от тези олигофрени и няма ни сила, ни закон, които да ги спрат :tard: :tard: :tard:
Ааа това със силния звук от моторие било, за да ги чуват шофьорите и да се съобразяват с тях. Нарочно го правят, ужасно е :кимам:
А по отношение на велоалеите.....няма нищо обезпокоително, ако пешеходецът си върви в неговата алея, а не като Хаджи Генчо по целия тротоар ;) Велоалеите, които минават през спирки на градския транспорт са направени така, че да се минава през задната част на спирката и не пречи по никакъв начин на чакащите хора......... Някой, обаче, ако отново не е видял къде е застанал .....емииииии........сори :lol:
но Ми_ми е права,има правила и всеки трябва да ги спазва,а за полицаите :-k ...
Потребителски аватар
Ми_ми
Адвокат на Дявола
Адвокат на Дявола
Мнения: 19479
Регистриран: чет авг 23, 2007 12:21
Репутация: 6801
пол: Жена
Местоположение: на Земята

Re: Нова мода- малоумници на две колела превземат града

Мнение от Ми_ми »

Mozo написа:
Ми_ми написа:Ааа това със силния звук от моторие било, за да ги чуват шофьорите и да се съобразяват с тях. Нарочно го правят, ужасно е :кимам:
Това истина ли е :shock: :shock: :shock: Със закон ли е регламентирано :shock: :shock: :shock:
Не, не е регламентирано, но всички мотористи го правят поради тази причина.

" Заговори, че да те видя." - Сократ

Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Нова мода- малоумници на две колела превземат града

Мнение от Mozo »

Значи все пак КАТ - аджиите би трябвало да ги спират за нарушаване на шумовите норми, но те не го правят [-( [-( [-( Хей сега, преди малко пак мина един и прозорците ми се разтресоха. Това не се търпи :banghead:
Изображение
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Лафчета, лични проблеми, въпроси и още”