Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

На кого разчитате?

Споделен проблем - половин проблем.
Потребителски аватар
kim75
Академик
Академик
Мнения: 7249
Регистриран: чет май 08, 2008 01:35
Репутация: 7715
пол: Жена
Местоположение: Тенерифе

На кого разчитате?

Мнение от kim75 »

Когато сте в труден момент, емоционален или финансов, на кого най- много разчитате? :roll: Аз спокойно мога да кажа, че на приятелите си! Най- много на Христина /или Крис, както я наричаме/, най- близката ми приятелка тук, при която отново живея сега! Малко са добрите и услужливи хора като нея! :туптящо сърце: От роднините ми, баба ми по майчина линия, вуйна ми и една леля, която наричам кака... ;) Не знам дали при всички е така, но при мен е редовно явление. Когато имам пари всички някак ме надушват и все намират за какво да искат, че и да се сърдят, ако случайно откажа да дам! :evil4: Потрябват ли ми на мен, обаче, дежурното оправдание е: "Нямам"! :sad: Едва ли някога ще разбера защо е така...
Прочетено: 489 пъти
Изображение
This is not the end,my only friend!I hope I´ll see you again!!!
Потребителски аватар
drumata
Черногледец Храбър
Черногледец Храбър
Мнения: 7189
Регистриран: пон апр 06, 2009 18:47
Репутация: 3297
пол: Жена
Местоположение: София
Контакти:

Re: На кого разчитате?

Мнение от drumata »

Ами сигурно, защото нямат :lol: Понякога имаш желанието, но не и волята да направиш нещо. Кимче, ако ми поискаш нещо, което нямам, ще се опитам да го изврънкам от някой друг!!! :)
Изображение
Изображение

Има мъже, които с красноречието си превъзхождат жените, но нито един мъж не притежава красноречието на женските очи!
Потребителски аватар
beggginer
Доктор
Доктор
Мнения: 6340
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 33094
пол: Мъж

Re: На кого разчитате?

Мнение от beggginer »

Научил съм се да не разчитам на никого. Неволята е най-добрия житейски учител. Когато става дума за пари, хората се променят. Никога не съм ценял материалното. Вещи и пари раздавам без да ми се молят.
Как да си върнем контрола над Windows 10 Home :violent1:
Изображение
Валсо написа:
съб яну 21, 2023 12:28
Знам какво правя.
Потребителски аватар
drumata
Черногледец Храбър
Черногледец Храбър
Мнения: 7189
Регистриран: пон апр 06, 2009 18:47
Репутация: 3297
пол: Жена
Местоположение: София
Контакти:

Re: На кого разчитате?

Мнение от drumata »

beggginer написа:Научил съм се да не разчитам на никого. Неволята е най-добрия житейски учител. Когато става дума за пари, хората се променят. Никога не съм ценял материалното. Вещи и пари раздавам без да ми се молят.
Да ти пусна ли по имейла списък?


Мисля, че въпросът на Ким е за нещо конкретно, в конкретен момент. Иначе всеки раздава вещите, от които няма нужда, но без да е сигурно, че реципиента има нужда от тях в момента, нали?
Изображение
Изображение

Има мъже, които с красноречието си превъзхождат жените, но нито един мъж не притежава красноречието на женските очи!
Потребителски аватар
beggginer
Доктор
Доктор
Мнения: 6340
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 33094
пол: Мъж

Re: На кого разчитате?

Мнение от beggginer »

Опитваш се да си защитаваш статуса ли? Не, че нямам нужда от тях. Пари - кой няма нужда от пари? Просто не ги ценя повече от хората, на които ги давам.
Как да си върнем контрола над Windows 10 Home :violent1:
Изображение
Валсо написа:
съб яну 21, 2023 12:28
Знам какво правя.
Потребителски аватар
drumata
Черногледец Храбър
Черногледец Храбър
Мнения: 7189
Регистриран: пон апр 06, 2009 18:47
Репутация: 3297
пол: Жена
Местоположение: София
Контакти:

Re: На кого разчитате?

Мнение от drumata »

beggginer написа:Опитваш се да си защитаваш статуса ли? Не, че нямам нужда от тях. Пари - кой няма нужда от пари? Просто не ги ценя повече от хората, на които ги давам.
Тц. Не те разбрах, понеже си казал "без да ми се молят", възприех го като "без да са ми поискали" .

По темата - не мисля за тия неща. Два дни се чудя на кого разчитам и отговора ми е, че разчитам на себе си. Винаги в точния момент ми се намира кой да помогне - било финансово, било с подкрепа. Не планирам каква помощ от кого да искам. Споделям си проблема и винаги има някой, който разполага с необходимите инструменти, време и се намира наблизо, че се обажда и сам. Не всяка предложена помощ приемам, но всеки път ми става драго и мило от самия жест. Аз от своя страна предлагам да помогна с каквото мога и без нужда даже. Обаче има една тънка разлика между човека, който ти помага безкористно, но това не му коства усилия и човека, който прави сериозни травми на собственото си спокойствие, за да ти помогне. Старая се да забелязвам и тези неща, макар понякога да е трудно и никога не е еднозначно.
Изображение
Изображение

Има мъже, които с красноречието си превъзхождат жените, но нито един мъж не притежава красноречието на женските очи!
Потребителски аватар
Freyja
Доктор
Доктор
Мнения: 4535
Регистриран: ср ное 02, 2011 10:52
Репутация: 25895
пол: Жена

Re: На кого разчитате?

Мнение от Freyja »

Винаги гледам така да си подредя нещата,че да не се налага да разчитам на някого.Не обичам да искам услуги от каквото и да било естество, понеже малко или моного поставям хора в неудобното положение да правят нещо което не съм сигурна че биха искали.
“We watch, we listen, and we remember.The past is already written. The ink is dry.”(the Three-Eyed Raven)
Потребителски аватар
beggginer
Доктор
Доктор
Мнения: 6340
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 33094
пол: Мъж

Re: На кого разчитате?

Мнение от beggginer »

drumata написа:
beggginer написа:Опитваш се да си защитаваш статуса ли? Не, че нямам нужда от тях. Пари - кой няма нужда от пари? Просто не ги ценя повече от хората, на които ги давам.
Тц. Не те разбрах, понеже си казал "без да ми се молят", възприех го като "без да са ми поискали" .
Аа, да не съм УНИЦЕФ.
Как да си върнем контрола над Windows 10 Home :violent1:
Изображение
Валсо написа:
съб яну 21, 2023 12:28
Знам какво правя.
angelche
Спамер
Спамер
Мнения: 4241
Регистриран: нед юли 27, 2008 22:35
Репутация: 1403
пол: Жена
Местоположение: Анкх-Морпорк

Re: На кого разчитате?

Мнение от angelche »

beggginer написа: Вещи и пари раздавам без да ми се молят.
А шамари раздаваш ли без да ти се молят? :p
:слънце: Ако имате съмнения, постарайте се да звучат убедително!
"Другаде нямаше разумна раса, която да е изобретила скуката. И може би тъкмо скуката, а не интелектът, бе тласнала хората нагоре по стълбата на еволюцията. " - Тери Пратчет
Потребителски аватар
beggginer
Доктор
Доктор
Мнения: 6340
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 33094
пол: Мъж

Re: На кого разчитате?

Мнение от beggginer »

Шамари също. Вече зависи кой какво търси. :lol:
Как да си върнем контрола над Windows 10 Home :violent1:
Изображение
Валсо написа:
съб яну 21, 2023 12:28
Знам какво правя.
Потребителски аватар
Ваня
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2522
Регистриран: нед апр 19, 2009 20:58
Репутация: 814
пол: Жена

Re: На кого разчитате?

Мнение от Ваня »

Разчитам на най-близките си,съпруг,деца,брат.Животът ме е научил,че не можеш вечно да разчиташ само на себе си.Той ти поднася и изненади,за които е нужна и странична помощ и намеса.При такива случаи избягвам за търся помощ от приятели,защото не ми се ще да ги поставям в неудобната позиция да се чудят как да ми откажат.За близките ми не бих се замислила дори и за секунда ,бих дала и последният си лев.
Умей да живееш, дори когато животът ти стане непоносим!
Изображение
Изображение
Потребителски аватар
Zeroadhesion
       
Мнения: 19058
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 36507
пол: Мъж

Re: На кого разчитате?

Мнение от Zeroadhesion »

beggginer написа:Научил съм се да не разчитам на никого. Неволята е най-добрия житейски учител. Когато става дума за пари, хората се променят. Никога не съм ценял материалното. Вещи и пари раздавам без да ми се молят.
С абсолютно адекватното си самосъзнание, бих заявил, че...обичам парите. Обичам да си ги пестя, когато имам възможност и изпитвам удоволствие, когато се съберат повече. Обичам и високите заплати и се стремя към тях. Рядко изпадам в ситуации, в които ключовият момент в отношенията между мен и хората до мен са парите. Това са две съвсем отделни неща и интелигентният човек МОЖЕ да ги разграничава и знае, че нямат общо. Лични качества и солидна сметка НЯМАТ общо.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283774
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334137
Местоположение: Somewhere In Time

Re: На кого разчитате?

Мнение от Mozo »

Нямат, разбира се. Колко кадърни хора ровят по кофите...
Изображение
Потребителски аватар
beggginer
Доктор
Доктор
Мнения: 6340
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 33094
пол: Мъж

Re: На кого разчитате?

Мнение от beggginer »

Zeroadhesion написа:
beggginer написа:Научил съм се да не разчитам на никого. Неволята е най-добрия житейски учител. Когато става дума за пари, хората се променят. Никога не съм ценял материалното. Вещи и пари раздавам без да ми се молят.
С абсолютно адекватното си самосъзнание, бих заявил, че...обичам парите. Обичам да си ги пестя, когато имам възможност и изпитвам удоволствие, когато се съберат повече. Обичам и високите заплати и се стремя към тях. Рядко изпадам в ситуации, в които ключовият момент в отношенията между мен и хората до мен са парите. Това са две съвсем отделни неща и интелигентният човек МОЖЕ да ги разграничава и знае, че нямат общо. Лични качества и солидна сметка НЯМАТ общо.
Не съм твърдял нещо различно. Това, че ти оправдаваш скъперничеството си с висш интелект е друга тема. :lol: Не давам с цел облага, под каквато и да е форма. Нито търся баланс в даванията и вземанията.
Как да си върнем контрола над Windows 10 Home :violent1:
Изображение
Валсо написа:
съб яну 21, 2023 12:28
Знам какво правя.
Потребителски аватар
kim75
Академик
Академик
Мнения: 7249
Регистриран: чет май 08, 2008 01:35
Репутация: 7715
пол: Жена
Местоположение: Тенерифе

Re: На кого разчитате?

Мнение от kim75 »

drumata написа:Ами сигурно, защото нямат :lol: Понякога имаш желанието, но не и волята да направиш нещо. Кимче, ако ми поискаш нещо, което нямам, ще се опитам да го изврънкам от някой друг!!! :)
Ами, невинаги е защото нямат. Забелязала съм, че по- малко имащите са по- услужливи. ;) Вярно е, че никой на никого не е длъжен, но винаги ме изумява как има хора, които могат да потърсят приятел само когато имат нужда от нещо, а обърнат ли се към тях за помощ, те все нямат! :shock: Хехе, много мило и успокояващо. PDT_Love_18 Няма да те поставям в тази ситуация или поне се надявам! :mrgreen: Аз съм от хората, които хич не обичат да се молят за пари и услуги, по- добре се чувствам когато даващата съм аз. Понякога, обаче, живота ти налага да правиш точно това, което не обичаш. ;) И както казва Беги, не помагам, за да ми се връща, нито търся баланс, но е болно когато си в истинска нужда от помощ да няма никой насреща! :sad: Наскоро един познат ми каза: "Трябва да си егоистка, трябва ти да си си на първо място, защото за никой друг не си!"...
Изображение
This is not the end,my only friend!I hope I´ll see you again!!!
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Лафчета, лични проблеми, въпроси и още”