Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Аман от идиоти в тая държава, бе! :x

Споделен проблем - половин проблем.
Нова тема Отговори
rado84
VIP
VIP
Мнения: 14566
Регистриран: съб дек 11, 2010 23:39
Репутация: 2490
пол: Мъж

Аман от идиоти в тая държава, бе! :x

Мнение от rado84 »

С всеки изминал ден откривам по един-двама идиоти в тая държава. Взе да ми писва и някой ден ще взема да набия най-достъпния от всичките! :evil:
Първо, вчера ми трябваше да отида в Хаджи Димитър. Качвам си се аз на тролей 2 от бул. "Васил Левски" и тъкмо се изкефих, че дойде веднага и ще си свърша работата бързо и к'во - скапаният електробус взе, че зави покрай 1-ва английска в посока неизвестно къде. Естествено не можах да стигна до крайната цел и като се прибрах се обадих в Центъра за градска дебилност и от там успяха да измънкат само това, че тролей 4 и рейс 1ТБ минават по моста Чавдар, защото мостът е в ремонт, а тролей 2 не минава по моста Чавдар - пак по същата причина: защото е в ремонт. Идеше ми да й тресна един по мутрата на тая и имаше късмет, че не бях там на място. Тя не е толкова виновна, де, ама поне да ми говореше любезно, а се държеше все едно съм й прекъснал кефа. Ама тоя идиот, дето е правил маршрутите покрай ремонтите - е те това безмозъчно говедо е за бой. Не стига това, ами и по спирките никъде няма съобщения за тоя ремонт и промяната и като й казвам на тая кутка заспала, че няма по спирките съобщения - тя ми спори, че се и кара.
Втората идиотщина е с двама доктори - лична лекарка и заместничка. Тия двете са хвани едната, счупи от бой другата. Коя от коя по-голяма идиотка, на които май само титлите им са докторски, но не и акълите. Понеже личната лекарка на майка ми е мързелива патка и затова даде на заместничката си да пише рецепта по НЗОК, а оная патка пък първо объркала датите на отрязъците, а накрая се оказа и че не е написала някакъв номер на рецепта и на трите отрязъка и във всички аптеки ми отказват да издадат лекарството. Това не би било проблем, по принцип, ако тъпата патка слънчасала не си беше вече тръгнала след като оправи датите и ако утре рано сутринта в 06:30 ч. нямахме да хващаме влак.
Като отидох там да си оправи грешките тя ми заяви, че съм отишъл в 1 и 10, което било след края на работното й време и взе да си надува фасона. Аз съответно не издържах такава надувка и й казах, че щом още не си е тръгнала и е останала след края на работното време, значи й харесва да работи и затова остава в работата след работа и щом е така да не си надува фасона много-много. Явно не беше свикнала някой да й говори така, защото много бързо си прибра фасона и си свърши работата както трябва. По-точно - до половината.
Прочетено: 192 пъти
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283704
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334017
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Аман от идиоти в тая държава, бе! :x

Мнение от Mozo »

Добре дошъл в БГ :mrgreen:

Аз само не разбрах - как така тролеят минава по мост, който е в ремонт 8-[
Изображение
rado84
VIP
VIP
Мнения: 14566
Регистриран: съб дек 11, 2010 23:39
Репутация: 2490
пол: Мъж

Re: Аман от идиоти в тая държава, бе! :x

Мнение от rado84 »

Mozo написа:Добре дошъл в БГ :mrgreen:

Аз само не разбрах - как така тролеят минава по мост, който е в ремонт 8-[
Там е проблемът, че и аз не разбрах. Реално мостът е в ремонт, но аз работници не видях. Имаше само червено-бели колчета с лампи и толкоз. Но това не пречеше на автобус 1ТБ и тролей 4 да си минават по моста. Тъпото в случая е, че тези две линии минават по моста именно, защото той е в ремонт :toothy10: , а тролей 2 не минава по моста именно, защото мостът е в ремонт. Сещаш ли се къде е простотията в това?
Потребителски аватар
kim75
Академик
Академик
Мнения: 7249
Регистриран: чет май 08, 2008 01:35
Репутация: 7715
пол: Жена
Местоположение: Тенерифе

Re: Аман от идиоти в тая държава, бе! :x

Мнение от kim75 »

Нямат ли си книги или други места за оплакване? :roll:
Изображение
This is not the end,my only friend!I hope I´ll see you again!!!
Потребителски аватар
beggginer
Доктор
Доктор
Мнения: 6340
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 33094
пол: Мъж

Re: Аман от идиоти в тая държава, бе! :x

Мнение от beggginer »

Доколкото разбрах от написаното, цял ден мислиш как да счупиш от бой... три жени. Работата им е да се занимават с изнервени хора по цял ден. Няма специално отношение. Просто подхождай със спокойствие.

В 99% от случаите, ще постигнеш един и същ ефект, независимо дали се карате 5-10 минути, или не.
Как да си върнем контрола над Windows 10 Home :violent1:
Изображение
Валсо написа:
съб яну 21, 2023 12:28
Знам какво правя.
Потребителски аватар
fetus
Почетен член
Почетен член
Мнения: 1901
Регистриран: вт ное 13, 2007 16:49
Репутация: 612
пол: Жена
Местоположение: София- до пълният контейнер

Re: Аман от идиоти в тая държава, бе! :x

Мнение от fetus »

beggginer написа:Доколкото разбрах от написаното, цял ден мислиш как да счупиш от бой... три жени. Работата им е да се занимават с изнервени хора по цял ден. Няма специално отношение. Просто подхождай със спокойствие.

В 99% от случаите, ще постигнеш един и същ ефект, независимо дали се карате 5-10 минути, или не.
:clap:
Когато имаш златни ръце ,не е от значение къде са завряни. Приятели са тези, които не ти позволяват да правиш глупостите сам...
Изображение
Потребителски аватар
Bubbles
The joy and the laughter
The joy and the laughter
Мнения: 145
Регистриран: съб юли 05, 2008 10:40
Репутация: 274
пол: Мъж
Местоположение: Някъде в района...
Контакти:

Re: Аман от идиоти в тая държава, бе! :x

Мнение от Bubbles »

rado84 написа:
Mozo написа:Добре дошъл в БГ :mrgreen:

Аз само не разбрах - как така тролеят минава по мост, който е в ремонт 8-[
Там е проблемът, че и аз не разбрах. Реално мостът е в ремонт, но аз работници не видях. Имаше само червено-бели колчета с лампи и толкоз. Но това не пречеше на автобус 1ТБ и тролей 4 да си минават по моста. Тъпото в случая е, че тези две линии минават по моста именно, защото той е в ремонт :toothy10: , а тролей 2 не минава по моста именно, защото мостът е в ремонт. Сещаш ли се къде е простотията в това?
Абе те и по новините го казаха май миналата седмица или не помня и аз точно кога, ама казаха че ще го ремонтират моста, но платно по платно, та сигурно рейсовете и тролеите се движат по едното платно, знам ли...
Но това е покъртително едните минават защото моста е в ремонт а другите не минават по същата причина... :banghead: Сигурно няма достатъчно място за всички в отвореното платно, абе мани!

А колкото до докторите, не само твоята е за бой а повечето като цяло, ето ти два примера : Моята зъболекарка когато и да отида при нея все бърза да си тръгва или пък изобщо я няма, всеки път като отида едно и също "Оффф ама ей тия хора трябва да оправя и ше си ходя че еди какво си..." Последния път нещо ми се беше надул венеца и ме болеше ама зверски(а там зъба е мъртъв и с пломба) отивам и вика "Ееее ама не може ли да дойдеш утре че сега бързам?"(Това в 4 часа след обед при положение че тя е до 7:30) Е казвам ти все и бях заврял машинката там дето слънце не я огрява!
Другия случай е с баща ми : В първа градска го приеха с някакво възпаление и трябваше да му бият някакъв вид пеницилин. пратиха ме да обикалям като луд да търся нещо което не се намира никак лесно при положение че се оказа че имат в изобилие от него. Е какво е това? За какво плащаме ние здравно осигуряване?

Ама както казаха и по горе : Добре дошли в България!
Изображение
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283704
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334017
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Аман от идиоти в тая държава, бе! :x

Мнение от Mozo »

Изключително арогантно е да се чувстваш неудобно затова, че даден чиновник или лекар трябва да те обслужи :sick:
Изображение
Потребителски аватар
Zeroadhesion
       
Мнения: 19057
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 36507
пол: Мъж

Re: Аман от идиоти в тая държава, бе! :x

Мнение от Zeroadhesion »

fetus написа:
beggginer написа:Доколкото разбрах от написаното, цял ден мислиш как да счупиш от бой... три жени. Работата им е да се занимават с изнервени хора по цял ден. Няма специално отношение. Просто подхождай със спокойствие.

В 99% от случаите, ще постигнеш един и същ ефект, независимо дали се карате 5-10 минути, или не.
:clap:
:lol: Че и пляска чак...СЛУЖИТЕЛИТЕ трябва да имат психика и да подхождат спокойно и да се държат подобаващо, да не кажа любезно. Това им е немалка част от работата. Няма контрол от страна на работодателите, затова се държат така. Когато работиш с хора се очаква да спазваш етикет и държание, иначе всички стават с една идея по-изнервени, което не е в помощ на абсолютно никого. Ама като цяло мразим да мислим, обичаме да нареждаме - балкански синдром :mrgreen:
Потребителски аватар
fetus
Почетен член
Почетен член
Мнения: 1901
Регистриран: вт ное 13, 2007 16:49
Репутация: 612
пол: Жена
Местоположение: София- до пълният контейнер

Re: Аман от идиоти в тая държава, бе! :x

Мнение от fetus »

Уважението трябва да е взаимно и е двустранен процес. Това докато не го разберат някои хора, няма как да очакват прилично отношение към особата си. Не да се ругаем взаимно. Не можеш, драги, да отвориш вратата и още не си влязъл , да се нахвърлиш върху мен и да ме нахокаш, само защото си станал с лице към възглавницата или женати не те е зачела като мъж през отминалата нощ. :-k
Когато имаш златни ръце ,не е от значение къде са завряни. Приятели са тези, които не ти позволяват да правиш глупостите сам...
Изображение
Потребителски аватар
beggginer
Доктор
Доктор
Мнения: 6340
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 33094
пол: Мъж

Re: Аман от идиоти в тая държава, бе! :x

Мнение от beggginer »

Zero - Аз нямам психика, за сметка на физика. Но нито мисля как да набия някоя жена, нито реално го правя.

Ако подходиш любезно, със спокойствие и усмивка, колкото и да е навъсен човека отсреща, ще му придадеш от собственото си настроение и ще ти свърши работа.

Елементарна човешка психология. Не може да влезеш с думите:

- Патка заспала, защо си сбъркала фактурата? Кьорава ли си, къде гледаш?

Дори да имаш право, не е това начинът.
Как да си върнем контрола над Windows 10 Home :violent1:
Изображение
Валсо написа:
съб яну 21, 2023 12:28
Знам какво правя.
Потребителски аватар
Zeroadhesion
       
Мнения: 19057
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 36507
пол: Мъж

Re: Аман от идиоти в тая държава, бе! :x

Мнение от Zeroadhesion »

Естествено, че доброто отношение трябва да идва и от двете страни. Но аз казах какво се изисква от хората, които работят с хора. Това им е част от работата, пак повтарям - да се държат любезно.
Saw
Кралят на скандала
Мнения: 5994
Регистриран: съб май 23, 2009 21:34
Репутация: 426
пол: Мъж
Местоположение: от най-ужасните ти кошмари

Re: Аман от идиоти в тая държава, бе! :x

Мнение от Saw »

Трябва да се увеличи броя на висшите учебни заведения, и на силна да ги слагат вътре - да четат книжки !
Сигнално жълт до последния капиляр
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Лафчета, лични проблеми, въпроси и още”