Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Подмяната на личните документи

Споделен проблем - половин проблем.
Нова тема Отговори
golgel
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1368
Регистриран: съб яну 08, 2011 20:17
Репутация: 3395
пол: Мъж

Подмяната на личните документи

Мнение от golgel »

Уважаеми съграждани от София,подмяната на личните документи е особено актуален въпрос за столичани,предвид броя на жителите и общо взето мудното обслужване от компетентните органи.Това поражда значителни неудобства за всички ни и би било добре да се опитаме да си облекчим по някакъв начин несгодите.Има няколко въпроса,които е добре да си зададем.Първо-защо трябва да се поставят срокове,които не са жизненоважни за по-голямата част от гражданите,имам предвид,че повечето от нас-простосмъртните не пътуват в чужбина та да са им необходими новите документи чак толкова.Второ-тези срокове доста ми напомнят за едни отминали времена /а дали са отминали?/,когато се правеха най-различни графици - за опашки за нафтови печки,цветни телевизори,вноските за леките коли,лихвоточките за апартаментите и много други дивотии,които за по-младите може би са непонятни ,но аз съм ги преживял.Българинът е свикнал да се реди на опашки за каквото и да е,какво говоря? Българинът без опашка не може да живее.Като няма опашка за нещо българина ще направи опашка за жмуди /от един тъп виц/ -тъп ,тъп ама май е много истински.Накратко призовавам тези от нас,които са сменили документите си да споделят мнение /в миналото имаше един забележителен израз "челен опит"/.Трето-колко по-рано от графика може да извършим това изключително важно дело.
Прочетено: 165 пъти
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283993
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334737
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Подмяната на личните документи

Мнение от Mozo »

Тук не съм съгласен. Това са лични документи и когато изтекат, то би следвало да се заменят.
Изображение
Kotkata68
Глобална котка-идиотка
Глобална котка-идиотка
Мнения: 29946
Регистриран: пет ное 30, 2007 12:06
Репутация: 58101
пол: Жена

Re: Подмяната на личните документи

Мнение от Kotkata68 »

Единственото което чаках при смяната на документите, беше един месец, да станат готови. Иначе, в цял свят се подменят и ние не сме изключение. Все пак за десет години със сигурно ще се променим и е нужна актуализация на снимката, ако не друго.

Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

Опознават ме само тези, на които позволя... за останалите съм просто това, което виждат!

Потребителски аватар
Ми_ми
Адвокат на Дявола
Адвокат на Дявола
Мнения: 19479
Регистриран: чет авг 23, 2007 12:21
Репутация: 6801
пол: Жена
Местоположение: на Земята

Re: Подмяната на личните документи

Мнение от Ми_ми »

При смяната на документите все си мисля, че опашките не са най-голамото зло, за да им отдаваме такова значение. Още повоче, че опашките всички знаем защо се получават, не е заради друго, а защото ние българите всееее чакам последния момент, като си мислим, че по този начин ще прецакаме другите - хаха, но накрая се оказва, че сами сме си прецакани висейки на километрични опашки.

" Заговори, че да те видя." - Сократ

golgel
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1368
Регистриран: съб яну 08, 2011 20:17
Репутация: 3395
пол: Мъж

Re: Подмяната на личните документи

Мнение от golgel »

Не мога да се стърпя да опонирам на Ми-Ми или каквото и да е .Уважаема Мими,в цивилизования свят няма опашки нито за банани,нито за портокали,нито за мандарини,даже няма опашки,ама какво беше това опашка:"Пуснали са банани","запази ми ред,че отивам на другата опашка,дето са пуснали портокали".Някой да си спомня тези кошмарни дни?Аз обаче ги помня,когато нямаше даже и хляб,нямаше нищо,нямаше и транспорт.Който си изкриви душата и каже ,че това не е истина ,значи или е бил от контингента на върхушката /мамка им д....а/,или не е бил роден тогава.Ние пък го отнесохме без да сме го заслужили и без да можеме да променим нещата,както се оказа .Е,точно за това болшинството от т.нар.избиратели няма да гласува,защото са отвратени от всичко.Много е прав Царя,за сбъркания чип.Имам контакти с много небългари,които доста снизходително и съчувствено казват: Абе вие българите сте много щастливи,защото не знаете колко сте нещастни.
rado84
VIP
VIP
Мнения: 14566
Регистриран: съб дек 11, 2010 23:39
Репутация: 2490
пол: Мъж

Re: Подмяната на личните документи

Мнение от rado84 »

Mozo написа:Тук не съм съгласен. Това са лични документи и когато изтекат, то би следвало да се заменят.
А защо трябва да ги сменяш? Да не би като ти изтече срокът на личната карта или на шофьорската книжка, ти да преставаш да се казваш както се казваш?
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283993
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334737
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Подмяната на личните документи

Мнение от Mozo »

Не, идеята е, че хората остаряват и се променят. Именно затова след 58 години (или 60 беше) се вадят пожизнено :thumbright:
Изображение
Потребителски аватар
Ми_ми
Адвокат на Дявола
Адвокат на Дявола
Мнения: 19479
Регистриран: чет авг 23, 2007 12:21
Репутация: 6801
пол: Жена
Местоположение: на Земята

Re: Подмяната на личните документи

Мнение от Ми_ми »

golgel написа:Не мога да се стърпя да опонирам на Ми-Ми или каквото и да е .Уважаема Мими,в цивилизования свят няма опашки нито за банани,нито за портокали,нито за мандарини,даже няма опашки,ама какво беше това опашка:"Пуснали са банани","запази ми ред,че отивам на другата опашка,дето са пуснали портокали".Някой да си спомня тези кошмарни дни?Аз обаче ги помня,когато нямаше даже и хляб,нямаше нищо,нямаше и транспорт.Който си изкриви душата и каже ,че това не е истина ,значи или е бил от контингента на върхушката /мамка им д....а/,или не е бил роден тогава.Ние пък го отнесохме без да сме го заслужили и без да можеме да променим нещата,както се оказа .Е,точно за това болшинството от т.нар.избиратели няма да гласува,защото са отвратени от всичко.Много е прав Царя,за сбъркания чип.Имам контакти с много небългари,които доста снизходително и съчувствено казват: Абе вие българите сте много щастливи,защото не знаете колко сте нещастни.
:roll: :roll: Уважаеми, golgel или каквото и да е, що за припряност да ми опонирате чак?! Излейте си волята без да ме намесвате в този процес, защото рискувате да се отнеса сериозно към коментара Ви и да задълбочим неприятно предполагам за Вас темата. За това ще се въздържа, като само ще вметна - дълбоко сте в грешка твърдейки, че в цивилизования свят няма опашки, а и така, като не конкретизирате за кои държави точно говорите ми изглежда несериозно твърдението Ви. И последно ще Викажа, че бюрокрацията е по целия свят, но много зависи от хората, които имат взаимоотношения с нея. За пример ще Ви дам Чехия - опашки та опашки, но хората са търпеливи и знаят, че това е положението и трябва да се наредят, никой не се опитва да предреди другия, никой не прави скандали, никой не изнервя обстановката, защото това е много важно - честно казано не си пожелавам да попадна на една опашка с Вас.....Вие тук в един пост изписахте толкова думи и все негативни, а представям си, ако имахте възможността да говорите......... :lol: В случай, че решите да продължите с опонирането, ще Ви помоля да конкретизирате за кое точно сте в опозиция, защото простете, но не разбрах от горния Ви пост :)

" Заговори, че да те видя." - Сократ

rado84
VIP
VIP
Мнения: 14566
Регистриран: съб дек 11, 2010 23:39
Репутация: 2490
пол: Мъж

Re: Подмяната на личните документи

Мнение от rado84 »

Ми_ми написа:При смяната на документите все си мисля, че опашките не са най-голамото зло, за да им отдаваме такова значение. Още повоче, че опашките всички знаем защо се получават, не е заради друго, а защото ние българите всееее чакам последния момент, като си мислим, че по този начин ще прецакаме другите - хаха, но накрая се оказва, че сами сме си прецакани висейки на километрични опашки.
Който си няма интернет - си има крака. :mrgreen: Аз отдавна не вися по опашки за каквото и да е - всичко си плащам през ипей.бг: ток, телефон, интернет, даже и компютъра си изплащам по интернет от първата му вноска още и тия от ДжетКредит никога не са ме виждали наживо. :lol:

Едит: Шефе, защо не преместиш тази тема? Няма нищо общо с колите и не знам защо още е в този раздел.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283993
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334737
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Подмяната на личните документи

Мнение от Mozo »

М, дам, прав си. Хич не бях забелязал :mrgreen: . Местя :thumbright:
Изображение
rado84
VIP
VIP
Мнения: 14566
Регистриран: съб дек 11, 2010 23:39
Репутация: 2490
пол: Мъж

Re: Подмяната на личните документи

Мнение от rado84 »

Заплес. :p
Потребителски аватар
kim75
Академик
Академик
Мнения: 7249
Регистриран: чет май 08, 2008 01:35
Репутация: 7715
пол: Жена
Местоположение: Тенерифе

Re: Подмяната на личните документи

Мнение от kim75 »

От година ми е за подмяна паспорта /не, че не мога и без него.../, а явно и картата трябва да сменям... Хич не обичам търченето за документи, но ще ми се наложи да изтърпя тази гадост някой ден като се прибера. :evil:
Изображение
This is not the end,my only friend!I hope I´ll see you again!!!
Потребителски аватар
Ми_ми
Адвокат на Дявола
Адвокат на Дявола
Мнения: 19479
Регистриран: чет авг 23, 2007 12:21
Репутация: 6801
пол: Жена
Местоположение: на Земята

Re: Подмяната на личните документи

Мнение от Ми_ми »

kim75 написа:От година ми е за подмяна паспорта /не, че не мога и без него.../, а явно и картата трябва да сменям... Хич не обичам търченето за документи, но ще ми се наложи да изтърпя тази гадост някой ден като се прибера. :evil:
Добре де, това не можеш ли да го направиш в БГ посолство там където си? Мисла, че не е нужно да се прибереш, за да можеш да извадиш нови лични документи. Не знам де, може и да греша :roll:

" Заговори, че да те видя." - Сократ

Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Лафчета, лични проблеми, въпроси и още”