Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Напишете ми заглавия на испански/латино-американски филми

Споделен проблем - половин проблем.
Нова тема Отговори
rado84
VIP
VIP
Мнения: 14566
Регистриран: съб дек 11, 2010 23:39
Репутация: 2490
пол: Мъж

Напишете ми заглавия на испански/латино-американски филми

Мнение от rado84 »

Хванах се да уча испански и няколко преподавателя ми казаха да си свалям да гледам филми, в които говорът е на испански, за да свикна с езика. А и от личния ми опит с американските филми следва, че така по-лесно ще се науча да разбирам езика (ако не бяха американските филми още щях да се пуля на тяхното произношение). И понеже всичкото, което имам на дискове е на английски, а аз знам само два филма на испански, реших да ви питам вас дали знаете някой. За момента знам само за "Твойта майка също" и "Моите мили съседи", но последният е с БГ-аудио и не ми върши никаква работа, освен за забавление.
Ако може напишете заглавията в оригинал - на испански.
Прочетено: 1040 пъти
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Напишете ми заглавия на испански/латино-американски филми

Мнение от Mozo »

Не гледам глупости и не мога да помогна :mrgreen:
Изображение
Потребителски аватар
Zeroadhesion
       
Мнения: 19052
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 36477
пол: Мъж

Re: Напишете ми заглавия на испански/латино-американски филми

Мнение от Zeroadhesion »

Mozo написа:Не гледам глупости и не мога да помогна :mrgreen:
Защо да са глупости испанските филми? :shock:
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Напишете ми заглавия на испански/латино-американски филми

Мнение от Mozo »

За "латино-американските" сапунки говорех. А и честно да си кажа, не си спомням да съм гледал испански филм :mrgreen:
Изображение
Потребителски аватар
blue balloon
Почетен член
Почетен член
Мнения: 1528
Регистриран: пон юли 19, 2010 22:18
Репутация: 179
пол: Жена
Местоположение: София

Re: Напишете ми заглавия на испански/латино-американски филми

Мнение от blue balloon »

rado84 написа:Хванах се да уча испански и няколко преподавателя ми казаха да си свалям да гледам филми, в които говорът е на испански, за да свикна с езика. А и от личния ми опит с американските филми следва, че така по-лесно ще се науча да разбирам езика (ако не бяха американските филми още щях да се пуля на тяхното произношение). И понеже всичкото, което имам на дискове е на английски, а аз знам само два филма на испански, реших да ви питам вас дали знаете някой. За момента знам само за "Твойта майка също" и "Моите мили съседи", но последният е с БГ-аудио и не ми върши никаква работа, освен за забавление.
Ако може напишете заглавията в оригинал - на испански.
rado84, питай Ким. Според дъщеря ми, която учеше испански в у-щето, първо трябва да се усвоят основите на езика, тъй като разговорният е много забързан и трудно се разбира.
Потребителски аватар
kim75
Академик
Академик
Мнения: 7249
Регистриран: чет май 08, 2008 01:35
Репутация: 7715
пол: Жена
Местоположение: Тенерифе

Re: Напишете ми заглавия на испански/латино-американски филми

Мнение от kim75 »

Разговорният не е забързан, а те бързо говорят. :mrgreen: Радо, аз гледам най- често сериали. Имам предвид испанските, забавни, не само латино- сапунките. Пък и е по- добре да гледаш испански, а не латино филми, защото има разлика в произношението и някои други нещица. На “Моите мили съседи“ оригиналното заглавие е Mis adorables vecinos, ако не се лъжа. Търси и другият забавен за комшиите, Aqui no hay quien viva, там диалозите не са никак сложни. А, намери си Синьо лято, тоест Verano Azul! ;) Не знам на какво ниво си с испанският за да ти препоръчам игрални филми. Аз не харесвам много испанското кино, а за екшъни пък хич не се сещам. :toothy10: Няма да ти препоръчвам филмите на Алмодовар. :mrgreen:
Изображение
This is not the end,my only friend!I hope I´ll see you again!!!
rado84
VIP
VIP
Мнения: 14566
Регистриран: съб дек 11, 2010 23:39
Репутация: 2490
пол: Мъж

Re: Напишете ми заглавия на испански/латино-американски филми

Мнение от rado84 »

Проблемът е, че и едните, и другите съседи ги намирам само с дублаж, а на мен ми трябват без, за да мога да си сложа субтитри (ако намеря такива). Аз си свалих няколко испански филми без дублаж, единият е нещо като фантастика, но още не съм го гледал, защото "Моите мили съседи" са просто откачени и се зарибих да ги гледам серия след серия. :lol:
Shaker
Доктор
Доктор
Мнения: 5079
Регистриран: нед дек 06, 2009 20:18
Репутация: 34012
пол: Мъж

Re: Напишете ми заглавия на испански/латино-американски филми

Мнение от Shaker »

Аз препоръчвам Bella Calamidades. Много добър сериал. Жалко, че свърши :102:
hunter4o83 написа:
чет ное 24, 2022 22:55
Не става това КДЕ реших да инсталирам едно и Лаптопът ми изгасна и повече не се включи. Хвалете си го колкото искате но е пълна скръб.
Потребителски аватар
kim75
Академик
Академик
Мнения: 7249
Регистриран: чет май 08, 2008 01:35
Репутация: 7715
пол: Жена
Местоположение: Тенерифе

Re: Напишете ми заглавия на испански/латино-американски филми

Мнение от kim75 »

rado84 написа:Проблемът е, че и едните, и другите съседи ги намирам само с дублаж, а на мен ми трябват без, за да мога да си сложа субтитри (ако намеря такива). Аз си свалих няколко испански филми без дублаж, единият е нещо като фантастика, но още не съм го гледал, защото "Моите мили съседи" са просто откачени и се зарибих да ги гледам серия след серия. :lol:
Не ти ли дадох линк? :oops: Ето тук има доста сериали. По говора ще разбереш /надявам се/ кой е испански и кой латино. Ако не, питай. Bella Calamidades е латино сериал. ;)

http://www.serieonline.net/

Ето и филми, всякакви /и за смъкване/, но ще ти говорят на испански. ;)

http://www.seriesyonkis.com/
Изображение
This is not the end,my only friend!I hope I´ll see you again!!!
rado84
VIP
VIP
Мнения: 14566
Регистриран: съб дек 11, 2010 23:39
Репутация: 2490
пол: Мъж

Re: Напишете ми заглавия на испански/латино-американски филми

Мнение от rado84 »

kim75 написа:
rado84 написа:Проблемът е, че и едните, и другите съседи ги намирам само с дублаж, а на мен ми трябват без, за да мога да си сложа субтитри (ако намеря такива). Аз си свалих няколко испански филми без дублаж, единият е нещо като фантастика, но още не съм го гледал, защото "Моите мили съседи" са просто откачени и се зарибих да ги гледам серия след серия. :lol:
Не ти ли дадох линк? :oops: Ето тук има доста сериали. По говора ще разбереш /надявам се/ кой е испански и кой латино. Ако не, питай. Bella Calamidades е латино сериал. ;)

http://www.serieonline.net/

Ето и филми, всякакви /и за смъкване/, но ще ти говорят на испански. ;)

http://www.seriesyonkis.com/
Мерси за линковете, особено за втория - намерих си "Моите мили съседи" там. :mrgreen:
Потребителски аватар
kim75
Академик
Академик
Мнения: 7249
Регистриран: чет май 08, 2008 01:35
Репутация: 7715
пол: Жена
Местоположение: Тенерифе

Re: Напишете ми заглавия на испански/латино-американски филми

Мнение от kim75 »

Иеее, радвам се, че помогнах! :hello1: :hello1: :hello1:

Това им харесвам на испанците- по тв, в нета, в киното, все си говорят, няма сибтитри. :hello1:
Изображение
This is not the end,my only friend!I hope I´ll see you again!!!
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Лафчета, лични проблеми, въпроси и още”