Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Страх ли ни е от смъртта?

Споделен проблем - половин проблем.
kakavida
Белият рицар
Белият рицар
Мнения: 6911
Регистриран: пон май 05, 2008 16:23
Репутация: 3097
пол: Жена

Re: Страх ли ни е от смъртта?

Мнение от kakavida »

Няма болестен страх от смъртта,докато неразбереш ,че само тя ще те отърве от мъките ти.
По-страшно е да видиш как смъртта взема душата/да видиш няколко деня,как тялото не човека,се бори да диша,без слюнка,без да можеш да му помогнеш,без да можеш вода да му налееш за да не се задави,без да можеш да помогнеш,защото и иси единствения/,да видиш как душата бере живот с последни дихания,ей това е смърт.Тогава и ти викаш смъртта,за да се отърве тялото на обичания човек.Викаш със всичката си сила и сълзи,молиш се,крещиш.И когато ти се обадят че е дошла смъртта,ти даже си успокоен ,че мъките са свършили.Но започват твоите,борбата с моженето и неможенето.Борбата ако или ако не би,борбата с всичко катастрофално случващо с околните и теб и невъзможността да го спреш ,защото си никой...Защото пред смъртта всички сме равни.Тя си мисли че е господарка,че може всичко,но единствено тя спасява и праща един в рая,някой в ада.Тук тя не е властна,защото има друго по-страшно,а именно кой как е живял и творил.Не си ли сътворил нещо с което да те запомнят и уважават,то ти си никой.И смъртта не е причината ,за да се страхуваш от нея.Това й е работата на смъртта,да те утеши,облекчи и съпроводи до вечния ти дом според това как си живял.Тя е безпристрастна.Тя е като медицинска сестра на Господа доктор и съдия.
Уважавайте Смъртта,тя ви уважава и не ви пренегребва с посещението си.И тя график гони,бъдете съпричастни,ао не ви устройва си наемете адвокат,ама ха...Заплахата,насилието се защитават от закона,при съвсем аргументирани доказателства.Тя не е чудовище,тя не е убиец,тя просто идва заради защото,тя не е причината за да дойде ,не я мразете.Тя е част от края на живота.Тя ще ви покаже пътя,тя е добродетел,спасяващ ви от агонията предизвикана от нещо друго.
Прочетено: 480 пъти
И помнете Господ вижда всичко.
Живейте така, че да му е интересно.
Saw
Кралят на скандала
Мнения: 5994
Регистриран: съб май 23, 2009 21:34
Репутация: 426
пол: Мъж
Местоположение: от най-ужасните ти кошмари

Re: Страх ли ни е от смъртта?

Мнение от Saw »

Едва ли не ме убеждаваш, че трябва да се самоубия, за да съм щастлив ?
Сигнално жълт до последния капиляр
spanian
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1478
Регистриран: вт мар 16, 2010 01:13
Репутация: 518
пол: Мъж

Re: Страх ли ни е от смъртта?

Мнение от spanian »

Ти си падаш по тези неща, туку виж те убедила :хихикам се:, и до като се осъзнаеш какво прави с тебе - ножа вече ще ти е в ръцете, опрян във вените. Kakavida е опасна :thumbright:

За някои хора смъртта е спасение, аз все още не съм от тях - шубе си ме е!
Горе главата - нищо, че е празна!
Потребителски аватар
RoCk StaR
Регистриран
Мнения: 33
Регистриран: чет май 13, 2010 10:57
Репутация: 15
пол: Жена

Re: Страх ли ни е от смъртта?

Мнение от RoCk StaR »

Може би повече ме е страх да не умре някой, който обичам... когато умря папагалчето ми плаках 2 дни, просто не знам какво ще правя, ако умре някой близък 8-[
Потребителски аватар
videania
Доктор
Доктор
Мнения: 6723
Регистриран: нед дек 21, 2008 17:45
Репутация: 1095
пол: Жена
Местоположение: София

Re: Страх ли ни е от смъртта?

Мнение от videania »

Естествено , че Да , независимо от многото философии и убедеността , че всичко живо стига до този абсолютен край.
Като дете много страдах от мисълта за смъртта. С годините се научих да приемам смъртта ,както и много други неща като даденост в живота на човека .Ето няколо разсъждения за смъртта и живота...

Всяка мъдрост и всички разсъждения в света се свеждат в края на краищата до това да се научим да не се страхуваме от смъртта. Ето защо всички философски учения се кръстосват и сливат в тази точка – да ни научат да я презираме.
Нищо по – привлекателно за човека не е имало в нашата религия от презрението към живота. Към това ни зове не само разумът, който казва: Защо да се боим да загубим нещо, загубата на което не предизвиква у нас съжаление, но и следното: щом като сме застрашени от толкова вида смърт, не е ли по – мъчително да треперим от всички тях, отколкото да възприемем само една единствена.
Да размишляваш за смъртта значи да размишляваш за свободата. Който се е научил да умира, той се е отучил да бъде роб. Ние сме се родили, за да действаме.
Сам по себе си животът не е нито добро, нито зло; той е вместилище и на едното, и на другото в зависимост от това, в какво сте го превърнали.
Стойността на живота не се измерва с неговата продължителност, а с това, как сте го използвали. Не се бавете, докато сте тук! Не числото на годините, а вашата воля определя продължителността на живота.
Последна промяна от videania на ср май 26, 2010 19:10, променено общо 1 път.
Изображение

Ако животът беше лесен, нямаше да започва с плач.

http://www.vbox7.com/play:822742e3
Потребителски аватар
golden rose
Ентусиаст
Ентусиаст
Мнения: 628
Регистриран: съб мар 20, 2010 13:44
Репутация: 74
пол: Жена

Re: Страх ли ни е от смъртта?

Мнение от golden rose »

Да.Самата дума смърт те кара да настръхнеш.А и ако си преживял много събития,а и самият ти си бил на косъм от смърта,просто не може да не се страхуваш.Но важното е докато си жив да не мислиш много,а и да живееш живота си така както си предценил за себе си ,че трябва.И това може би ще ти дава сили да преодоляваш този страх.Защото всеки ден е дар божи и ние трябва да му се радваме с цялото сърце и душа.
Вярвай,че след нещастието,винаги идва и щастие,защото е доказано.че съдбата е 70% определена,а останалите 30% ти можеш да определиш посоката на развитие.
Saw
Кралят на скандала
Мнения: 5994
Регистриран: съб май 23, 2009 21:34
Репутация: 426
пол: Мъж
Местоположение: от най-ужасните ти кошмари

Re: Страх ли ни е от смъртта?

Мнение от Saw »

spanian написа:Ти си падаш по тези неща, туку виж те убедила :хихикам се:, и до като се осъзнаеш какво прави с тебе - ножа вече ще ти е в ръцете, опрян във вените. Kakavida е опасна :thumbright:

За някои хора смъртта е спасение, аз все още не съм от тях - шубе си ме е!

Щом ме познаваш толквоа добре и знаеш как ще постъпя . . . ок.
Сигнално жълт до последния капиляр
kakavida
Белият рицар
Белият рицар
Мнения: 6911
Регистриран: пон май 05, 2008 16:23
Репутация: 3097
пол: Жена

Re: Страх ли ни е от смъртта?

Мнение от kakavida »

Saw,в никакъв случай не ти давам ножа,представям ти това което съм усетила..Смъртта не е страшна,агонията е!
И има друг живот оттатък,аз видях..Някога майка ми казваше ,че на 40 дена като се взреш в шишето червено вино се виждало нещо.Тогава се взирах взирах и нищо не виждах.Майка ми видяла булка,след време се омъжих за енти път,но тогава бях женена.Минаха години,гостенката посети и моите обичани хора.На 40 дена нищо не видях,но на годишнините става..На първата година,понеже се бяхме разбрали с майка ми да ми се появи от оня свят,реших да пробвам още един път.Намислих си нещо и се взирах за къща ,за покрив..Но видях нея,с прическа,усмихната и имаше бели зъби..Като си изкарах акъла,останах съвсем без него..Беше за секунди,ама такъв страх никой не е брал..Минаха още години и реших наново да пробвам.Вече по-смела с опит във взирането,мислех си за нея за рождения ми ден,за пътуването,хубави работи..И започнах като на лента образи на починали баби ,дядовци/за които и не съм помисляла с години/,калековци,вуйчовци,татковци..и мене като млада.Споделих че виждам и картинките не спираха,толкова млади хора видях,лели..Не се уплаших,аз съм родена в събота /в деня на мъртвите/и знам,че те ме пазят докато се разхождам понякога сама там.
На последната годишнина,детето по алеите си намери голяма банкнота.Голям кеф беше,баба му прати подарък и то си купи сандали от нея.
Знам ,че ви се струва невероятно,но за мен е истина и така си ми харесва,дори и да е вид нагласа,дори и да ми е тъжно,аз се радвам ,че ми се явяват.
Та нищо страшно няма,но когато му дойде времето,защото един път ти е подарен живота и трябва да го изживееш такъв какъвто е,дори и нещастен,такава е била кармата ти.
ГМО е по-страшно от смъртта,така приемам и така се успокоявам.Тя ми е приятелка и дано да дойде когато я повикам.Един път го направих и реших да отварям частни гробища,а тя взе най-омразния алби.А аз наистина искам с такъв бизнес да се занимавам,що да пустеят нивите около градовете..
Искаш ли да знаеш,кога не е страшна смъртта,когато си изгубил близък,толкова е голяма мъката,че не те интересува нищо и искаш да умреш,тогава човек от нищо не го страх,все едно иска някой да го претрепе и да се свърши мъката.Това,затова споделям ,че не е страшна.Страшни са хорската алчност,безчувственост и гавра.
Мълтвите обичат да им носите вестници.
И помнете Господ вижда всичко.
Живейте така, че да му е интересно.
sansusi
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1209
Регистриран: нед сеп 06, 2009 19:11
Репутация: 321
пол: Жена
Местоположение: София

Re: Страх ли ни е от смъртта?

Мнение от sansusi »

Смъртта е покоят, който ни постига ако сме привършили делата си на земята. Аз не се страхувам от нея, защото рано или късно ще ме посети, без предупреждения. :pray: само да не боли.
Усмивката е крива, която изправя всичко.
Потребителски аватар
Elijah Bailey
Регистриран
Мнения: 9
Регистриран: съб юни 12, 2010 15:58
Репутация: 5
пол: Мъж

Re: Страх ли ни е от смъртта?

Мнение от Elijah Bailey »

Като по млад ДА. Опитах Скокове с парашут и ми хареса, но не се уплаших и за секунда. Стреляха по мен случайно и пак не се уплаших кой знае колко. За малко не умрях след като почти изпаднах в кома преди 13г. И сега вече съм сигурен че не се страхувам да умра, просто съм готов да го приема. А и ТАМ има съвсем друг живот, който нашият мозък трудно успява да възприеме.
Всяко малко гущерче желае да стане голям крокодил, но не всяко умее добре да плува.
Потребителски аватар
golden rose
Ентусиаст
Ентусиаст
Мнения: 628
Регистриран: съб мар 20, 2010 13:44
Репутация: 74
пол: Жена

Re: Страх ли ни е от смъртта?

Мнение от golden rose »

Вярвам в прераждането...може би там е по-добре.
И аз вярвам.Но и мен ме е страх от смъртта .Вярно.че всички ничака все някога,но неизвестността как и кога може да стане ме подтиска.Но и в същото време се опитвам да изживявам хубавите събития с пълна пара и така по-малко да си мисля за смъртта.
Вярвай,че след нещастието,винаги идва и щастие,защото е доказано.че съдбата е 70% определена,а останалите 30% ти можеш да определиш посоката на развитие.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Страх ли ни е от смъртта?

Мнение от Mozo »

Кви прераждания, кви пет лева ви гонят? Знам, че на всеки му оттърва да си мисли подобни фантасмагории, но това е невъзможно и няма такова нещо. Как ще се прехвърлят всички чувства, емоции, натрупан опит? И защо въобще трябва да се прехвърлят? И дори и да се прехвърлят, защо тялото, което ще бъде резидентно ще трябва да се похабява да дава дом на старо съзнание, а не да си измине собствения път? Няма нито една причина. Е, иска ни се, но това е съвсем различно :thumbright:
Изображение
Потребителски аватар
dark_angel
VIP
VIP
Мнения: 10308
Регистриран: нед ное 02, 2008 14:05
Репутация: 749
пол: Жена

Re: Страх ли ни е от смъртта?

Мнение от dark_angel »

Не, прех факта, че ще умра, много отдавна :lol: Честно казано никога не съм се виждала напред в живота и винаги, преди да се случи нещо значимо в живота ми, се самоубеждавам, че няма да го доживея. Готова съм да си отида от този свят по всяко едно време. :)
  Of all the things I've lost, I miss my mind the most  
Потребителски аватар
Elijah Bailey
Регистриран
Мнения: 9
Регистриран: съб юни 12, 2010 15:58
Репутация: 5
пол: Мъж

Re: Страх ли ни е от смъртта?

Мнение от Elijah Bailey »

dark_angel написа:Не, прех факта, че ще умра, много отдавна :lol: Честно казано никога не съм се виждала напред в живота и винаги, преди да се случи нещо значимо в живота ми, се самоубеждавам, че няма да го доживея. Готова съм да си отида от този свят по всяко едно време. :)
Мен точно това ме кара да се чуствам свободен. А и по друг начин гледам на нещата от живота.
Всяко малко гущерче желае да стане голям крокодил, но не всяко умее добре да плува.
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Лафчета, лични проблеми, въпроси и още”