Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Колко са полукълбата на Земята?

Споделен проблем - половин проблем.
Нова тема Отговори
kakavida
Белият рицар
Белият рицар
Мнения: 6911
Регистриран: пон май 05, 2008 16:23
Репутация: 3097
пол: Жена

Колко са полукълбата на Земята?

Мнение от kakavida »

Бърз отговор ми трябва.От екватора до северния пояс и от екватора до южния ли,като само техните сезони се сменят според въртенето на Земята или от Гринуич,на западно и източно полукълбо,като от тава се определят меридианите?
Последна промяна от Mozo на нед фев 07, 2010 22:15, променено общо 1 път.
Причина: Грешен раздел. Преместена.
Прочетено: 201 пъти
И помнете Господ вижда всичко.
Живейте така, че да му е интересно.
Ivan0v
Машина
Машина
Мнения: 9451
Регистриран: съб дек 15, 2007 17:48
Репутация: 1020
пол: Мъж

Re: Колко са полукълбата на Земята?

Мнение от Ivan0v »

Да не ти става навик юркането. :lol:
50% отговор + 50% отговор = 100% Ivan0v
kakavida
Белият рицар
Белият рицар
Мнения: 6911
Регистриран: пон май 05, 2008 16:23
Репутация: 3097
пол: Жена

Re: Колко са полукълбата на Земята?

Мнение от kakavida »

Ама юркат ме :lol: Спорът е възникнал,защото Южна Америка се намира част от нея в Северното полукълбо,което значело,че били в западното полукълбо от Гринуич.Защото било логично,южна да си е само в южното полукълбо,да ама не.И аз така казвам,че наименованията на земните повърхности не определят кои са полукълбата,но като се замисля по въртенето,то е логично да са западно и източно.Зависи откъде ще долети метеоритът и къде ще е сцеплението :shock: :lol:
Но като се има предвид,че само на екватора има една фаза температура и сезон,а по Гринуич няма,то и аз мисля ,че са само южно и северно,колкото и да им се иска да са западен и източен блок полукълбо.
Защо нямаше четвърт полукълбо,за да намерим всички хипотези.Официално са южно и северно,но защо се създават спорове,и щеше ли да ги има ако имаше 4 четвъртинки по Гринуич и четири по Екватор :banghead:
По сезоните ли се е наложило полукълбото или по въртенето на земята и часовника?Ако не е по едното защо?А защо е по другото,което може пък и да е вярното.Кой е определил,че са южно и северно,като денят започва не от екватора ,а е съобразен с Гринуич.Ако земята спре да се върти,значи Гринуич ще е на първо място и ще определя двете полукълба,ама защото го има Гринуича,то затова съществува екватора и кръглата ЗЕМЯ.
Всъщност би трябвало по важност да се определят полукълбата,а не по значимост и географски температури създаващи някаква си природа.Там си се родил,но в толкова часа.Което значи ,че полукълбата са четири,а не две.Хоризонталните и вертикалните.За първи път чувам,че сферата е само от две полукълба и математически няма друг диаметър,щото тогава има множество полукълба неофициално.Гледано от едни звезди ние сме в онова полукълбо,дето се не знае кога ще премине в другото,когато то се измести по проект.3D полукълбо :hello1: :evil4:
И помнете Господ вижда всичко.
Живейте така, че да му е интересно.
kakavida
Белият рицар
Белият рицар
Мнения: 6911
Регистриран: пон май 05, 2008 16:23
Репутация: 3097
пол: Жена

Re: Колко са полукълбата на Земята?

Мнение от kakavida »

Геотрафията не е това което беше :headbang:
И помнете Господ вижда всичко.
Живейте така, че да му е интересно.
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Лафчета, лични проблеми, въпроси и още”