Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Интересни случки, свързани с етикецията на разл. държави

Споделен проблем - половин проблем.
Потребителски аватар
machine_shot
ни чул, ни видял
ни чул, ни видял
Мнения: 4169
Регистриран: нед дек 02, 2007 13:35
Репутация: 523
пол: Мъж

Re: Интересни случки, свързани с етикецията на разл. държави

Мнение от machine_shot »

Първо, благодаря на Stoiedno за изложените идеи. Избрах си едно редче и реших да го допиша, да заприлича на история.

Отива италианец в латинска Америка да предлага на определена фирма коопериране с неговата си. Събира се конференция и всички са налице. С малко закъснение влиза изпълнителният директор на латиноамериканската фирма, заедно със съпругата си, която между другото е невероятно красива. Отиват с бавна стъпка до местата си, намиращи се точно до италианеца.
За броени моменти всички в залата утихнали, изчаквайки уважително директора да седне.
Почти в цяла латинска Америка е прието, че на красива жена винаги се прави комплимент, дори да не я познаваш. Липсата на такъв е знак за неуважение и невежество. Италианецът съответно незнае това и си мълчи. Всички коментират неодобрително, а той самия не осъзнава къде е сгрешил. Съпругата на директора си прочиства гърлото, но това също не буди реакция у италианеца.
След почти половин минутна пауза, директора силно разгневен става и прекъсва конференцията, защото този жест или по-скоро липсата му, го е засегнало сериозно. Прекъсва сделката и италианеца загубва много пари и високият пост, който е заемал.
След 5-6 години същият този италианец отива да договаря кооперирането със друга фирма, този път намираща се в Обединените Арабски Емирства.
Ситуацията се повтаря почти дословно и италианеца се досеща за неловкото положение преди години. Затова, вече взел си поука, решава веднага да направи комплимент на съпругата на директора. Обсипва я с най-различни комплименти и хвалби.
В повечето ислямски страни, намиращи се на арабския полуостров, да правиш комплимент на жената е равносилно на обиждането на нечия майка в България.Затова, ставайки, директора прекъсва конференцията, сделката и игнорира абсолютно всички опити за извинение.
Прочетено: 533 пъти
" С една ръка държа Вашата снимка, а с другата си мисля за Вас..."
Потребителски аватар
machine_shot
ни чул, ни видял
ни чул, ни видял
Мнения: 4169
Регистриран: нед дек 02, 2007 13:35
Репутация: 523
пол: Мъж

Re: Интересни случки, свързани с етикецията на разл. държави

Мнение от machine_shot »

И втората история, която си избрах, е онази със бирфеста в Кьолн.


Отиват български туристи в Кьолн. Разглеждат забележителностите набързо и се отправят към първия бирфест, който очитв им виждат. Влизайки, точно над входа, забелязват голяма табела, на която пише "Всичката бира е безплатна". Потърквайки доволно ръце, нашите минават всеки един щанд и всяка една налична бутка. Всеки събрал колкото може повече в ръцете, сядат на една маса и почват гръмко да се наливат. По отсрещните маси се забелязват германци, който са си взели по чаша две и тихичко разговарят помежду си. Българите им се подиграват, понеже не се били възползвали от невероятната промоция.
По едно време, след значително количество изпита течност, на някои им се дохожда до тоалетна. Виждат в далечината голям надпис WC и се устремяват натам, като по пътя още иронизират германците и тяхното икономично пиене. Малко преди вратата обаче, забелязват мъничка табелка, на която пише със сравнително ситен шрифт : " Тоалетната - 8 евро. "
" С една ръка държа Вашата снимка, а с другата си мисля за Вас..."
Потребителски аватар
Stoiedno
Пристрастéн
Пристрастéн
Мнения: 844
Регистриран: чет окт 02, 2008 17:44
Репутация: 687
пол: Мъж
Местоположение: Варна (освен когато съм на път)
Контакти:

Re: Интересни случки, свързани с етикецията на разл. държави

Мнение от Stoiedno »

В "арабската" част от случката нещата ми изглеждат доста реалистични. За латино-американската част - не, не биха провалили сделка. Просто е израз на добро отношение и възпитание.
42
Потребителски аватар
machine_shot
ни чул, ни видял
ни чул, ни видял
Мнения: 4169
Регистриран: нед дек 02, 2007 13:35
Репутация: 523
пол: Мъж

Re: Интересни случки, свързани с етикецията на разл. държави

Мнение от machine_shot »

Без драма няма да е автентично :lol:


Иначе мерси на всички, който ми съдействаха в изкарването на първата по рода си, 6-ца по етика и право :lol: .
" С една ръка държа Вашата снимка, а с другата си мисля за Вас..."
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283803
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334300
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Интересни случки, свързани с етикецията на разл. държави

Мнение от Mozo »

Бравоооо :hello1: :hello1: :hello1:
Изображение
Потребителски аватар
Stoiedno
Пристрастéн
Пристрастéн
Мнения: 844
Регистриран: чет окт 02, 2008 17:44
Репутация: 687
пол: Мъж
Местоположение: Варна (освен когато съм на път)
Контакти:

Re: Интересни случки, свързани с етикецията на разл. държави

Мнение от Stoiedno »

Поздравления :clap: :clap: :clap:
42
NUCLEAR QUEEN
Transformer
Transformer
Мнения: 1463
Регистриран: ср юли 04, 2007 15:32
Репутация: 380
пол: Жена
Местоположение: Западната част...

Re: Интересни случки, свързани с етикецията на разл. държави

Мнение от NUCLEAR QUEEN »

Супер,браво :clap:
Aз едва ли ти помогнах,но дано поне съм те развеселила :lol:
Излъчвам радиация......ама от сърце!
Добре,добре взимам си думите обратно.Да ти го отчукам!
Искам райграса ми да е ЕМО-сам да се реже!
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Лафчета, лични проблеми, въпроси и още”