Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

София - дупка до дупка, хартийка до хартийка

Споделен проблем - половин проблем.
Потребителски аватар
drumata
Черногледец Храбър
Черногледец Храбър
Мнения: 7189
Регистриран: пон апр 06, 2009 18:47
Репутация: 3297
пол: Жена
Местоположение: София
Контакти:

Re: София - дупка до дупка, хартийка до хартийка

Мнение от drumata »

Артур написа:Абе вас столичани, Станишев не ви ли изчисти? Нали ви даде десет милиона, та и кризисен щаб ви спретна. Или
парите са заминали предизборно за Столипиново?
Столипиново е в Пловдив. Ние се гордеем с гета като Факултето, Филиповци и Костантин Величков. Има и още, ама да не отварям приказка на тая тема, че ще се отплесна.
Иде реч за боклука. Кой крив, кой прав не знам, ама и така не е! Не може човек да си върви по улицата и да си пуска хартийките и найлончетата по земята, а след него някой да му направи чисто! Няма такъв филм!
Но... Не може да се слагат кофи за смет, които мутиралите до гигантизъм улични кучета лесно обръщат и разпиляват, ама също така не може улиците да са ти толкова тесни, че да не може да мине камиона, който вдига контейнери. Някой си получава нещото под масата, за да не си върши работата и се стаява зад някоя институция с помпозна фасада, а Другите- Трайко Мълчанов и нещата замират в угода на този, дето държи ръце под масата, пълни с нещичко. После - Трайко Мълчанов ако ще да вика пред парламента каруцата е пред коня и толкова!
Ама в държава, в която националните герои си мерят висящите дела и застреляните конкуренти в бизнеса нищо друго не може да се случи. Мълчанов си е виновен. Но и не точно той. Бабата на Мълчанов едно време му казваше- "Трай баба, да не те нарочат!" и той свикна така- трае си Мълчанов и само като седне на маса след някоя и друга чашка от царкировата нова реколта почва да псува на глас. Ама хем псува, хем пак се оглежда.... Умен е нашия Трайко- някой може да го нарочи. И ако едно време изключваха позорно от комсомола, сега вече направо бият и трошат крака....
И на децата си Трайко прошушва от време на време- "Трай, да не те нарочат...." и те траят, търпят, чакат някой друг да говори вместо тях. Ама няма такава комедия. Не става!
Стоварват един ден някакви от багажника на колата си боклук в гората. Викнаха хората полиция, докато дойде патрулката онези се изнесоха и полицая рече- ама нямате доказателства, ще ви глобим за фалшив сигнал, трайте си... и хората се отраяха. След това и да видят, че някой стоварва боклук- гледат на другата страна, що да ги бъркат в разправии, ама че децата им дишат боклук- никой не го е еня. И полицая не е виновен- и той тряя да трае, че и без това на една мижава заплата всеки момент може да остави вдовица и сираци без средства за преживяване...
Трайко като прехвърли бройката на чашките почва да плаче с глас, ама до сутринта му минава и гордо вдигнал натежалата си от снощното пиене глава си гази боклука на път за работа, спъва се в дупките и си троши джантите, но пак си мълчи...
Прочетено: 248 пъти
Потребителски аватар
Kpuc
Тигърчо
Тигърчо
Мнения: 7894
Регистриран: съб ное 24, 2007 10:20
Репутация: 9617
пол: Мъж

Re: София - дупка до дупка, хартийка до хартийка

Мнение от Kpuc »

kibo написа:
Kpuc написа: Ти от къде си?
Русе
И там съм ходил. Помня, че към индустриалната зона беше мръсничко, но за центъра нямам спомен, пък и за дупки, но това беше преди години
Mozo написа:ама като си вземе отпуската си отива "вкъщи" и му е чистичко и плюе колко било мръсно в Софията.
Това го правят не само на отпуска, ами всяка събота и неделя и на празниците. В петък след обяд стават задръствания по изходите, а неделя вечер и понеделник сътрин - по входовете. Вярно е че и софиянци ходят на екскурзии, но има много селяни
:обичам камината:
healer
Регистриран
Мнения: 6
Регистриран: нед апр 26, 2009 23:30
Репутация: 0
пол: Мъж

Re: София - дупка до дупка, хартийка до хартийка

Мнение от healer »

Предполагам пишещия е пушач, защото е пропуснал най-гадният замърсител - Фасовете!

Улиците на София от две години са много по-чисти, хиляди ромки ги метат денонощно, но не може след всеки простак да подтичва по една ромка, да му събира фасовете и хартийките, да му пуска водата в тоалетната...
Потребителски аватар
hrisito
Доктор
Доктор
Мнения: 5645
Регистриран: пон дек 29, 2008 12:02
Репутация: 240
пол: Жена
Местоположение: Brussels

Re: София - дупка до дупка, хартийка до хартийка

Мнение от hrisito »

Офтопик:
Не съм много информирана и не ми се смейте ако ми е глупав въпроса,но да не идат кметски избори?!Че тука в Сливен са се разчистили,садят цветя,пребоядисват се стари сгради,оправят се пътища....направо светим :toothy10:
На сърцето не можеш да заповядаш-то само си сервира вино и отрова, само си пали клада и си гори на нея !
Изображение
Потребителски аватар
drumata
Черногледец Храбър
Черногледец Храбър
Мнения: 7189
Регистриран: пон апр 06, 2009 18:47
Репутация: 3297
пол: Жена
Местоположение: София
Контакти:

Re: София - дупка до дупка, хартийка до хартийка

Мнение от drumata »

healer написа: Предполагам пишещия е пушач, защото е пропуснал най-гадният замърсител - Фасовете!

Улиците на София от две години са много по-чисти, хиляди ромки ги метат денонощно, но не може след всеки простак да подтичва по една ромка, да му събира фасовете и хартийките, да му пуска водата в тоалетната...
Фасовете не си личат между хартишките и найлонките, затова... :evil4:
Ромките метат на купчинки, понеже им дават ... кашони за сметоизвозването... и после колите пак си го разнасят... иначе все пак ентусиазъм има...
Изображение
Изображение

Има мъже, които с красноречието си превъзхождат жените, но нито един мъж не притежава красноречието на женските очи!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283739
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334077
Местоположение: Somewhere In Time

Re: София - дупка до дупка, хартийка до хартийка

Мнение от Mozo »

drumata написа:
Артур написа:Абе вас столичани, Станишев не ви ли изчисти? Нали ви даде десет милиона, та и кризисен щаб ви спретна. Или
парите са заминали предизборно за Столипиново?
Столипиново е в Пловдив. Ние се гордеем с гета като Факултето, Филиповци и Костантин Величков. Има и още, ама да не отварям приказка на тая тема, че ще се отплесна.
Иде реч за боклука. Кой крив, кой прав не знам, ама и така не е! Не може човек да си върви по улицата и да си пуска хартийките и найлончетата по земята, а след него някой да му направи чисто! Няма такъв филм!
Но... Не може да се слагат кофи за смет, които мутиралите до гигантизъм улични кучета лесно обръщат и разпиляват, ама също така не може улиците да са ти толкова тесни, че да не може да мине камиона, който вдига контейнери. Някой си получава нещото под масата, за да не си върши работата и се стаява зад някоя институция с помпозна фасада, а Другите- Трайко Мълчанов и нещата замират в угода на този, дето държи ръце под масата, пълни с нещичко. После - Трайко Мълчанов ако ще да вика пред парламента каруцата е пред коня и толкова!
Ама в държава, в която националните герои си мерят висящите дела и застреляните конкуренти в бизнеса нищо друго не може да се случи. Мълчанов си е виновен. Но и не точно той. Бабата на Мълчанов едно време му казваше- "Трай баба, да не те нарочат!" и той свикна така- трае си Мълчанов и само като седне на маса след някоя и друга чашка от царкировата нова реколта почва да псува на глас. Ама хем псува, хем пак се оглежда.... Умен е нашия Трайко- някой може да го нарочи. И ако едно време изключваха позорно от комсомола, сега вече направо бият и трошат крака....
И на децата си Трайко прошушва от време на време- "Трай, да не те нарочат...." и те траят, търпят, чакат някой друг да говори вместо тях. Ама няма такава комедия. Не става!
Стоварват един ден някакви от багажника на колата си боклук в гората. Викнаха хората полиция, докато дойде патрулката онези се изнесоха и полицая рече- ама нямате доказателства, ще ви глобим за фалшив сигнал, трайте си... и хората се отраяха. След това и да видят, че някой стоварва боклук- гледат на другата страна, що да ги бъркат в разправии, ама че децата им дишат боклук- никой не го е еня. И полицая не е виновен- и той тряя да трае, че и без това на една мижава заплата всеки момент може да остави вдовица и сираци без средства за преживяване...
Трайко като прехвърли бройката на чашките почва да плаче с глас, ама до сутринта му минава и гордо вдигнал натежалата си от снощното пиене глава си гази боклука на път за работа, спъва се в дупките и си троши джантите, но пак си мълчи...
:clap: :clap: :clap:
hrisito написа:
Офтопик:
Не съм много информирана и не ми се смейте ако ми е глупав въпроса,но да не идат кметски избори?!Че тука в Сливен са се разчистили,садят цветя,пребоядисват се стари сгради,оправят се пътища....направо светим :toothy10:
Изборите за районни кметове са след две години. Просто са на партийни квоти и се опитват да направят впечатление в полза на партията :mrgreen: .
Изображение
Rikimaru
Регистриран
Мнения: 44
Регистриран: пон май 11, 2009 01:07
Репутация: 6
пол: Мъж

Re: София - дупка до дупка, хартийка до хартийка

Мнение от Rikimaru »

Откакто Серго реши да прави секано на БББ, наш'та улица се изчисти...така де, кофите... Торбичките още си прехвърчат, напомняйки за романтиката на СТОЛИЦАТА на България xD
Throw hope away...
Потребителски аватар
Ми_ми
Адвокат на Дявола
Адвокат на Дявола
Мнения: 19479
Регистриран: чет авг 23, 2007 12:21
Репутация: 6801
пол: Жена
Местоположение: на Земята

Re: София - дупка до дупка, хартийка до хартийка

Мнение от Ми_ми »

Mozo написа:
golden-fox написа:
Ми_ми написа:Нека не сравняваме София с който и да било малък или по-голям град =; Едно е да поддържаш един малък град, безлюден в сравнение със София, в която е съсредоточено цялото население на България, няма база за сравнение и трафикът, който води до разрушаване на улиците. А по отношение на боклуците......... ами ако всеки си хвърля отпадъците в указаните за това места няма да ги има по улиците, ноооо хора разни, възпитание различно и няма как да бъдат овладяни.
И защо да няма сравнение..как така да не може да се поддържа? :-k Хората как поддържат Москва(например) и многооо други големи градове :roll:
Ами, там нещата са малко по-различни... Във всяка нормална държава не плащаш данък по местоживеене, а по месторабота. Така пернишките, а и други тарикати нямаше да плащат в Перник, а щяха да плащат тук. А в момента те трошат софийската инфраструктура, а плащат данъците си в Перник, Хасково и Куртово Конаре. Ограничено е влизането с автомобили в града и в идеалния център. Не е ли със съответната регистрация за града, двадесет лева за влизане, за идеален център още десет. Ако не искаш, отиваш на паркинга на околовръстното за два лева на ден и хващай автобус №111. Нито един град не иска да приеме софийския боклук, който е наполовина сътворен от пришълци, които не плащат нито данък смет, нито данък сгради. Защото идва мамин-златен от Сусурлево, прави боклук със софиянци наравно, ама като си вземе отпуската си отива "вкъщи" и му е чистичко и плюе колко било мръсно в Софията. Гот, нали? Мога още много да говоря, но си вдигам излишно кръвното.
И да не забравяме все пак, че Москва е един от най-скъпите градове в света :съгласен: .
:съгласен: Това е и моето мнение по този въпрос. Благодаря ти!

" Заговори, че да те видя." - Сократ

Mira13

Re: София - дупка до дупка, хартийка до хартийка

Мнение от Mira13 »

Mozo написа:
golden-fox написа:
Ми_ми написа:Нека не сравняваме София с който и да било малък или по-голям град =; Едно е да поддържаш един малък град, безлюден в сравнение със София, в която е съсредоточено цялото население на България, няма база за сравнение и трафикът, който води до разрушаване на улиците. А по отношение на боклуците......... ами ако всеки си хвърля отпадъците в указаните за това места няма да ги има по улиците, ноооо хора разни, възпитание различно и няма как да бъдат овладяни.
И защо да няма сравнение..как така да не може да се поддържа? :-k Хората как поддържат Москва(например) и многооо други големи градове :roll:
Ами, там нещата са малко по-различни... Във всяка нормална държава не плащаш данък по местоживеене, а по месторабота. Така пернишките, а и други тарикати нямаше да плащат в Перник, а щяха да плащат тук. А в момента те трошат софийската инфраструктура, а плащат данъците си в Перник, Хасково и Куртово Конаре. Ограничено е влизането с автомобили в града и в идеалния център. Не е ли със съответната регистрация за града, двадесет лева за влизане, за идеален център още десет. Ако не искаш, отиваш на паркинга на околовръстното за два лева на ден и хващай автобус №111. Нито един град не иска да приеме софийския боклук, който е наполовина сътворен от пришълци, които не плащат нито данък смет, нито данък сгради. Защото идва мамин-златен от Сусурлево, прави боклук със софианци наравно, ама като си вземе отпуската си отива "вкъщи" и му е чистичко и плюе колко било мръсно в Софията. Гот, нали? Мога още много да говоря, но си вдигам излишно кръвното.
И да не забравяме все пак, че Москва е един от най-скъпите градове в света :съгласен: .
аха :roll: тъжна работа ,дано някой ден нещата да се променят... :-k
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Лафчета, лични проблеми, въпроси и още”